Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rölantide gelen ses. Volant baskı balata ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Rölantide gelen ses. Volant baskı balata ?

Herkese merhaba, aracım rölantide çalışırken tıkır tıkır ses geliyor alt taraflardan hafif gaza basınca daha belirgin oluyor, ama debriyaja basınca geçiyor ses.
    usta volant diyor, ama forumda daha önce benzer sorun yaşamışlar var fakat çeşitli sebepler var ses kimi baskı balta demiş kimi bilya , volant, pizdirek vs.
    Acaba hangisi olabilir?
    Tavsiye bekliyorum .
    İnsignia 1.6t 180hp cosmo

İki / 3 kere pompalandığına debriaja geçiyor ise debriaj bilyasıdır.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Bence de debriyaj bilyasından kaynaklanıyor.
      1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
      2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
      3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
      4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
      5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
      6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Büyük ihtimal bilya
        İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
        2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

Vites geçişlerinde sorun yok, direk basınca geçiyor vitese

Yorum

Merhaba, yeni konu açmaya gerek duymadım, 2010 insignia 1.6t ST aracımda 2 sene kadar önce baskı balata değişmişti. ilk zamanlar farketmedim ama sonra 5. 6. viteste 5000 devir üstüne çıktığımda aracın içine yanık kokusu gelmeye başladı. o hızları sık sık yakalamadığım için rahatsız etmedi açıkçası ancak şimdi 140 km'nin üstüne çıktığımda aynı koku geliyor ve ciddi rahatsız ediyor. yeni Ustama durumu anlattım. baskı balata, bilya ve volantın değişmesi gerektiğini belirtti 2.100 lira civarı bir maliyet... sizce de problem bumudur? 2100 TL normal bir fiyat mı?
            Kısmetmiş 2010 Insignia ST 1.6 T

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hikmet View Post
              Merhaba, yeni konu açmaya gerek duymadım, 2010 insignia 1.6t ST aracımda 2 sene kadar önce baskı balata değişmişti. ilk zamanlar farketmedim ama sonra 5. 6. viteste 5000 devir üstüne çıktığımda aracın içine yanık kokusu gelmeye başladı. o hızları sık sık yakalamadığım için rahatsız etmedi açıkçası ancak şimdi 140 km'nin üstüne çıktığımda aynı koku geliyor ve ciddi rahatsız ediyor. yeni Ustama durumu anlattım. baskı balata, bilya ve volantın değişmesi gerektiğini belirtti 2.100 lira civarı bir maliyet... sizce de problem bumudur? 2100 TL normal bir fiyat mı?
              Bende yüksek hızda değilde sert kalkış yaparsam geliyor koku. 2100 iyi fiyat bence , birçok yerden fiyat aldım genelde böyle fiyatlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x View Post

Bende yüksek hızda değilde sert kalkış yaparsam geliyor koku. 2100 iyi fiyat bence , birçok yerden fiyat aldım genelde böyle fiyatlar.
                Teşekkür ederim...
                Kısmetmiş 2010 Insignia ST 1.6 T

Yorum

Dik bir yokuşta kalkarken (bayi dik bir yokuş) kuvvetli bir ses geliyor, nasıl tarif etsem sesi bilemedim. Normal mi bu ses bilemedim. Yokuş harici karşılaşmadım, sanırım volant sinyal veriyor artık.

Yorum

İşleniyor...
                  X