Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şanzimandan gelen ses için yardiminiza ihtiyacim var

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• şanzimandan gelen ses için yardiminiza ihtiyacim var

Arkadaşlar İnsigniam 2012 model 99 Binde Kayseri'de ikamet ediyorum; birkaç aydır kulağıma hafiften bir uğultu sesi geliyordu, daha çok vites tarafında mekanik bir sürtme sesi idi, Kayseri'de sanayide bir ustamız baskı balata ve tahminimce volant dedi ve bahsettiği parçaları değiştirdik.Fakat ses aynen kaldı ve olan 2300 liraya oldu. aynı usta bu ses altarnatör ve klima komprasöründen geliyor deyince aracı başka ustalarada gösterdim ve sorunun muhtemelen şanzıman bilyalarından geldiğini söylediler aynı şeyi serviste söyledi sıkındı şanzıman bilyalarından geliyor fakat servis malum 3000-3500 tl civarı fiyat çıkarıyor fakat temiz çıkma şanzımanlar da 1750-2500 arası olduğunu öğrendim. Sizce hangisini yapmalıyım

Şanzımanın tamir kiti var servisten onu tedarik ederek şanzumanı revize edin eğer olmuyor diyorlarsa güvenilir bir yerden çıkma şanzıman alarak daha ucuza sorunu çözersiniz.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Geçmiş olsun. Ben de bu ustalara hastayım. Sorunun kaynağı dedikleri yerden çıkmayınca olan bizim paraya oluyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İyi günler,
        Sıfır şanzıman fiyatı 5000 tl 1 yıl garantili türbin ve beyin dahil yani komple sıfır şanzıman. Bu şanzımanların beyin problemi var çıkma almanı pek önermiyorum saygılar

Yorum

ben tamir ederim diyen bir şanzımancı ile görüştüm bayram sonrasına randevu aldık bakalım ne olacak maliyetini 1200 -1500 arası söyledi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasin_6154 View Post
            İyi günler,
            Sıfır şanzıman fiyatı 5000 tl 1 yıl garantili türbin ve beyin dahil yani komple sıfır şanzıman. Bu şanzımanların beyin problemi var çıkma almanı pek önermiyorum saygılar
            Manuel' de beyinmi var_?
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: EMİRHAN_58 View Post
              ben tamir ederim diyen bir şanzımancı ile görüştüm bayram sonrasına randevu aldık bakalım ne olacak maliyetini 1200 -1500 arası söyledi
              Hocam ne yaptınız? Halledebildiniz mi? Bende de aynı ses geliyor, özellikle 80-100 km hızları arasında çamaşır makinesi sıkma sesi gibi inceden ama rahatsız edici. Yetkili servis. bana da şanzıman dedi, en az 3000 tutar dediler. Araba daha 64000'de 1.6 180 manuel.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gandhiinthehouse View Post

Hocam ne yaptınız? Halledebildiniz mi? Bende de aynı ses geliyor, özellikle 80-100 km hızları arasında çamaşır makinesi sıkma sesi gibi inceden ama rahatsız edici. Yetkili servis. bana da şanzıman dedi, en az 3000 tutar dediler. Araba daha 64000'de 1.6 180 manuel.
                Evet ses şanzımandan geliyormuş grup bilyalarının değişmesi gerekiyor. 6 adet bilya var, benim 3 tanesini değiştirmeyi gerek görmüş usta ve değiştirdiler maliyeti 1100 lira tuttu ama bu hepsini değişse 1500 lira tutuyordu. işçilik 600 lira aldı yağ ve 3 bilya için de 500 lira tuttu. Fakat yine de hafiften viteste iken ses var 6 sınıda değiştirmediğime çok pişmanım .

Yorum

İşleniyor...
                X