Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracımın Çözülmeyen Sıkıntısı Var Acil ..!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aracımın Çözülmeyen Sıkıntısı Var Acil ..!

Arkadaşlar Aracım İnsignia 1.6/180 A16LET motor...
    Aracın Sıkıntısına Gelince aracın subaplarını 15 gün önce değiştirdim aracımdaki sıkıntı araç gaza yüklendiğim zaman 3000-4000 devri bulduğu zaman sanki tüpü biten araba gibi yapıyor bi gaz yer bi yemez o hesap. O an sanki aracı birisi tutuyor arada bi salıyor (1sn) gibi oluyor ve araç MOTOR GÜCÜ AZALTILDI EN KISA ZAMANDA SERVİSE GİDİN yazıyor.. aracı bilgisayara bağlayınca MAP sensör arızası çıkıyor. MAP sensör arızası hava kaçağından oluyormuş...

Değişen Parçalar:

Subaplar
    Map Sensörü ( Her ihtimale Karşı Değişti )
    Buji ve Bobin (subaplarla değişti)
    Gaz kelebeği
    Turbo Hortumları Kontrol Edildi
    Turbo Radyatörü Kontrol Edildi
    Turbo EGR Valfi kontrol edildi

İnsigniaTeam sitesinde aynı sıkıntıyı yaşayan bi arkadaşa rastgeldim o arkadaşın sıkıntısı Turbo Radyatöründen Çıkmış ama benim radyatörüm sağlam.

Not : Aracımda LPG Bağlı Fakat Hem Benzinde Hem LPG'de Aynı Sıkıntıyı veriyor...

Sonuç Olarak Aracım Sanayide Günlerdir Yatıyor Ne Yapacağımı bilemedim ...

LPG ayarlarınızı kontrol ettirin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

benim astra 1.6 atmosferik aracınmda da benzer bir arıza vardı. lpg de 2400 ve 2900 devirde hızlanma anında tekleme yapıyordu. benzinde normal çalışıyordu. 8 defa lpg ayarına gittim. servis çözemedi. sonrasında izmirdeki baş bayiine gittim yeni versiyon yüklediler ve çözüldü. araçlarımız farklı ama fikir verebilir.

Yorum

Lpg ayarından gibi, mekanik bir arızaya benzemiyor.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Enjektörler. ???
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
            LPG ayarlarınızı kontrol ettirin
            Araca yaklaşık 1000 km dir benzinde bindim benzindede aynı sıkıntı mevcut ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rcpgcn View Post

Araca yaklaşık 1000 km dir benzinde bindim benzindede aynı sıkıntı mevcut ...
              o halde asya üstadın da dediği gibi enjektör olabilir. Yakıt hattını kontrol ettirin. Borularda kaçak olabilir. Ayrıca turbo hortumlarını da kontrol ettirin. İnce kaçaklar yüklenince ortaya çıkıyor olabilir.
              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Kardeşim aynı sorun bendede var. Benim sorunumu birebir yazmışsın. Bende çözüm yollarını arıyorum bu konuda takipte kalalım. Ama Biz (Insignia kendi kendine gaz verme, turbonun doğru basınçla çalışmaması - ÇÖZÜM) şu konu üzerinde bir kaç çözümleme yaptık ama benimkiside hala devam ediyor. Bide sen bu konuya göz at. Çözersek Bilgi paylaşımı yapalım. Ama ben MAP ve MAF sensörlerini değiştiremedim. Benimki ondan yaparmı bilemiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutkun66 View Post
                  Kardeşim aynı sorun bendede var. Benim sorunumu birebir yazmışsın. Bende çözüm yollarını arıyorum bu konuda takipte kalalım. Ama Biz (Insignia kendi kendine gaz verme, turbonun doğru basınçla çalışmaması - ÇÖZÜM) şu konu üzerinde bir kaç çözümleme yaptık ama benimkiside hala devam ediyor. Bide sen bu konuya göz at. Çözersek Bilgi paylaşımı yapalım. Ama ben MAP ve MAF sensörlerini değiştiremedim. Benimki ondan yaparmı bilemiyorum.
                  Tamam hocam telefon numarasını attım özelden sende sıkıntıyı çozebilirsen haberdar et benim araç opel özel serviste yatıyor beklemedeyim ..

Yorum

Insigniateam ailesi son olarak aracımın turbosu değişti ama hala sorunum düzelmedi fikri olanl veya aynı sıkıntıyı yaşayan varmı acaba ?

Yorum

Etmiş olduğum masraf 7-8 bin lirayı bulmuş durumda ..

Yorum

Sorun çözüldü mü acaba?

Yorum

Sattı galiba.

Yine yorum atayım. Turbo tertibatını iyi kontrol edin. doğrudan onla alakalı duruyor kanımca. Selenoid değişmemiştir. turbo Selenoid yeniden tanıtılsın araca.
                          Gaza yüklenmeye orantılı selenoid, wastegate valfini kontrol eder. Gerektiği kadar açar kapatır. Sorun burada gibi????????
                          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya View Post
                            Sattı galiba.

Yine yorum atayım. Turbo tertibatını iyi kontrol edin. doğrudan onla alakalı duruyor kanımca. Selenoid değişmemiştir. turbo Selenoid yeniden tanıtılsın araca.
                            Gaza yüklenmeye orantılı selenoid, wastegate valfini kontrol eder. Gerektiği kadar açar kapatır. Sorun burada gibi????????
                            benzer sorunu olan bir araç almak isteyen bir arkadaşım var. sorun bir kaç defa olmuş. Alma konusunda tereddütleri var biraz.Almasını tavsiye eder misiniz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: juristokrat View Post

benzer sorunu olan bir araç almak isteyen bir arkadaşım var. sorun bir kaç defa olmuş. Alma konusunda tereddütleri var biraz.Almasını tavsiye eder misiniz?
                              Paranızla 'sorun' mu satın almak istiyorsunuz?
                              Zamanınız kısıtlı değil ve araç emsallerinden çok hesaplı ise uğraşmaya değebilir, aksi halde
                              bulaşmayın derim.

Yorum

İşleniyor...
                              X