Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia - Elektrikli Şoför Koltuğu Yan Bakaliti

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia - Elektrikli Şoför Koltuğu Yan Bakaliti

Merhabalar,

1 ay önce 2010 Cosmo paket Insignia aldım.

Elektrikli şoför koltuğundaki yan bakalit çatladı.
    Bunu bir türlü bulamadım.
    Birde aracı almadan önce araştırırken birçok insignia da bu sorunu görmüştüm. Anlaşılan kronik .

Sizlerde de var mı aynı sorun ve çözüm bulabilen var mı?
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

çıkmacılardan yada orjinal olarak tedarik edeceksiniz kronik değilde ara sıra çıkıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

kesinlikle kronik değil. koltuğunuza bakarsak resmen şekli bozulmuş bariz ezilme olmuş. oradan bir darbe ya da baskı yediği bariz. çıkmacılardan bakacaksınız. geçmiş olsun.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Daha önce baktığım araçta böyleydi şimdi benim araba da aynısı oldu çok dandik plastikten yapılma orası

Yorum

Sert ve et kalınlığı az olan bir malzeme özellikle inme ve binmede temas var ise bu tür sorunlar olabiliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aynı durum benim araçtada var önce çatladı sonra kırıldı sanırım kronik

Yorum

Eğer bizler bu aracın her arızasında her parçasında kronik lafını kullanmaya devam edersek İnsignia'yı önce biz defnetmiş ve ruhuna Fatiha okumuş oluruz ki bundan mutlu olacak o kadar çok farklı tarzda markaların kullanıcısı var ki....Adamlar zaten bizim aracımızın açıkları peşinde. İnanın bu durumlara ben üzülüyorum.Orası bir darbe almadan deforme olacak ya da kırılacak bir yer değil bence. Kimsenin günahını almak istemem ya bir tamirci ya bir yıkamacı ya da sizin diziniz de olabilir ama durduk yere o hale gelmez. Kaldı ki koltuğunuzun sol kenarında da deforme söz konusu.

Yorum

Bende aynı kanıdayım ve belirttim bunu, koltuk bile şekil değiştirmiş kronik lafı çok iddialı bir laf. İlanları açıp bakarsak kaç araçta göreceğiz bu kırılmayı? Bildiğiniz ağır darbe yemiş o bölge.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ne yazık ki kronik gibi.iki insignia aldım.alırken doğal olarak çok insignia baktım.kırık sayısı az değildi.aldığım ilk araçta da kırıktı.neyse pahalı bişey değil.serviste 82 tl cosmo için olan.kendiniz değiştirebilirsiniz.düğmeleri sökerken kibar olun

Yorum

Konuyu hortlatayım, bende de bu parça kırık. Yenisini sipariş ettim ve aldım. Eski parçayı nasıl sökerim ve yenisini nasıl takarım? İnternette bir video vs kaynak bulamadım. Varmıdır bilginiz?
                    Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Bu sorun neredeyse kronik sayılabilir. Belirli bir serilerde olmayabilir ama 2010/11 lerde elime geçen tüm insignialarda ya çatladı, ya da çatlamak üzereydi.
                      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

sık görüldüğüne düşünüyorum bir şeyleri saklamaya çalışmak bence daha yanlış, aracım 37000 km de bende çatlama ufaktan başladı hor kullanmam üstelik aracımı yıkamaya bile vermem zayıf bir nokta, kusursuz hiçbirşey yoktur
                        1.6 SIDI

Yorum

Aracın kusurlarını burada bile konuşmayacaksak nerede konuşacağız? Aynı tavrı başka bir forumda yeni Mondeo için yapmışlardı, çok komik geldi bana.

Kronik sorunları paylaşacağız ki başımıza geldiğinde ne yapacağımızı bilelim; mesela benim bunu öğrenmem çok iyi oldu, bundan sonra o bölgeye fazladan dikkat ederim.

Başka bir örnek; geçenlerde SIDI motorun turbo hortumunun su kaçırdığı bilgisi paylaşıldı. Kısa bir süre sonra benim araç "soğutma sıvısı eksik" hatası verdi, b8 başlık sayesinde problemin ne olduğunu bildiğimden hiç canımı sıkmadan gidip direk çözümü uygulattım.

Yorum

Söz konusu parça çok ayak altı yani aracın kullanıldığı her gün temas edilen noktasında bir parça ve maalesef aracın belki de en kalitesiz olan ve görünen bir parçası. Kapıyı daha açar açmaz malzemeye dokunmadan plastik kalitesinin kötülüğü dikkatimi çekmişti. Biraz sert bir temasta çatlaması ve kırılması gayet doğal çünkü çok sert ve ince. Ancak fiyatının pahalı olmaması iyi en azından kırılan parçayı değiştirmek mümkün o yüzden de çok sıkıntı değil.

Dolayısıyla Ufukkk'un dediği gibi bu tür sorunları burada paylaşır ve çözümlerini de yazarsak bu sorunu yaşayanlar için gerçekten çok güzel bir referans ve kaynak oluyor.

Yorum

hemen hemen birebir aynı yerde bende de çatlak oluştu. değiştiren arkadaşlar parça no yazarlarsa ve nasıl değiştirildiği ile alakalı bilgi verebilirlerse benim gibi daha sonradan aynı sorunu yaşayanlar için kolaylık olacaktır.
                              2016 insignia 1.6 CDTi AT. (ÇGP2)

Yorum

İşleniyor...
                              X