Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektronik park freni arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Elektronik park freni arızası

1 aylık insigniam elektronik park freni arızası verdi.Frene basıp park frenini indirmeye çalıştığımda inmedi.Arıza ışığı yaktı.Serviste modülü değişicek dendi sipariş verildi bekliyorum.Başka arkadaşların başına gelen varmı acaba park freniyle ilgili sorun.Teşekkürler

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Ynt: Elektronik park freni arızası

geçmiş olsun ama ben ilk kez duydum böyle bir arızayı
    F30 Sport+

Yorum

Ben de bazen devreye girmediğini görüyorum. İkinci kez çekmek gerekiyor.
      [center]
      2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

açıkcası elektronik park freni hiç pratik değil ve de kısa sürede bozulacağını düsünüyorum
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

akşam çalışmıyordu sabah çalıştı nasıl iş anlamadım şuan çalışıyor ama dediğim gibi modülü değiştirceklermiş izmiri arayıp şikayette bulunduk

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

Bende bir sorun olmadı şu ana kadar. Geçmiş olsun . . .
            Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

bana da otomatik cam dan farklı gelmiyor..
              gerdirmeyi kol ile değil bir buton ve komut verdiği bir elektrik motoru sayesinde yapıyor o kadar..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

merhaba arkadaşlar,
                benim araçta elektronik park freni (bildiğimiz el freni artık parmak freni ) arıza lambası yandı. butondan müdahale etmiyor, ancak araç yazılımsal olarak çekme ve bırakma işlemlerini yapabiliyor.
                bu olay 2 gündür böyle. araç uzun süre beklediğinde ve butona dokunduğumda sanki zorla çalışıyormuş gibi hatta pili biten aletler gibi yavaşça hareketi veriyor, sonra bahsettiğim gibi hiç bir hareket vermiyor.

bir arkadaşa sordum akünü bi ölçtür dedi. Sizin fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Cihan arkadaş hala sitede üye ise (konuyu 2010 yılından hortlatmışım) modül değişti mi yoksa farklı bir tamir mi oldu, cevap verebilirse sevinirim.

herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.
                saygılar
                fatih.
                Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

afyigit zaman içinde bazı sorunlar olabilir ama çok sık duyulan bir durum değil bence servise götürün bir yağlasınlar yada modülü değiştirsinler

İnsigniadaki Parmak freni çok yetenekli ve başarılı hareket halindeyken aracı güvenli bir şekilde durdurabiliyor Tecrübe etmediyseniz yüksek hızlarda denemeyin.

parmak frenini özellikle çok çok dik yokuşlarda iki kere çekmek el frenini en üst seviyede çekmeye eşittir bence yapılması gereken bir durum

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                    parmak frenini özellikle çok çok dik yokuşlarda iki kere çekmek el frenini en üst seviyede çekmeye eşittir bence yapılması gereken bir durum
                    Tesadüfen öğrendiğim birşey bu. Aracı park edip içinde oturduğum bir gün park frenini ikinci kez çekeyim dediğimde tekrar çalıştığını gördüm.

Ancak benim araçta park freni otomatik bırakılmıyor, vitesi D'ye takıp gaza bastığımda araba kasıyor ama freni bırakmıyor. Bu durum herkeste böyle mi ?

Yorum

Hem makyaj öncesi, hem de makyajlı kasada gaza dokunur dokunmaz el freni otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Yorum

Anında bırakmıyor. Anlık direnç gösteriyor. Sonrasında bırakıyor. Bu bırakma bazen sert olabiliyor. Bu sebeple ben genelde yokuşta kalkmadan önce el frenini dokunup indirip öyle kalkış yapıyorum. Zaten o esnada yokuş kalkış desteği de aracın kaymasını engelliyor. Daha rahat bir kalkış oluyor.
                        @Murat
                        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                          afyigit zaman içinde bazı sorunlar olabilir ama çok sık duyulan bir durum değil bence servise götürün bir yağlasınlar yada modülü değiştirsinler

İnsigniadaki Parmak freni çok yetenekli ve başarılı hareket halindeyken aracı güvenli bir şekilde durdurabiliyor Tecrübe etmediyseniz yüksek hızlarda denemeyin.

Öğrendik sayenizde. Teşekkürler.

Yorum

arkadaşlar merhaba, bugün servise gittim. obd den bağlandılar ve aşağıda resmini eklediğim arızalar çıktı. kimisinde geçmiş kimisinde başarısız falan yazıyor çok takılmadım açıkçası ama 1. sırada arıza benim bahsettiğim arızaydı.

beyinle ilgili bir problem olabileceğini söylediler ancak araştırıp bakılması gerektiğini yaklaşık 2 gün kadar arabanın yatması gerektiğini söylediler.

açıkçası beyin ile alakalı olmadığı kanaatindeyim. sizin görüşleriniz neler. 20180608_173232.jpg

saygılar. Fatih.
                            Ekli Dosyalar
                            Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                            2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

merhabalar konuyu tekrar hortlatayım..Dün aynı problemi yaşadım..sabah işten çıkıp eve geldim birşey yoktu..Aracı 4-5 saat sonra çalıştırınca arıza verdi.El freni arızası ve araç kendini salmıyordu.El freni işareti yanıp sönüyor ve arıza ışığı sabit yanıyordu..Daha sonra kutup başını söktüm 2 3 dakika sonra tekrar bağlayıp çalıştırdım araç aynı sıkıntıdaydı.Sonrasında nasıl olduysa araç el frenini saldı fakat arıza yanmaya devam ediyordu.Ustamı aradım çağırdım. geldi bilgisayara taktı baktı.Arızayı silmeye çalıştı olmadı sanayiye dükkana getirdik aracı..Arka sol lastiği sökerek,arkada kablolarda kopukluk var mı diye kontrol etti sağlamdı..El Freni Kısa devre arızası gibi birşey veriyordu araç..O ara yola çıkacağım için arızayı sildik ve el freni olan yeri bantladık yanlışlıkla çekmeyeyim diye..Acayip alışkanlığım var hep çekerim ve her marşa basışımda otomatik olarak elim el freni tuşuna basmaya gidiyor indirmek için.alışkanlık.....Neyse ustam dedi ki beyni söküp tamire göndermemiz gerekiyor.aracın en az 3 gün falan yatıcak dedi..Bu sorunla ilgili çözüme ulaşan var mıdır?

Yorum

İşleniyor...
                              X