Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ayrıca aynayı açıkken geriye doğru itekleyip aradaki boşluktan würt sıvı gres spreyi sıkın. Sorun falan kalmaz .

Yorum

• merhabalar aracım 2016 1.6 cdti cosmo
      frene bastığımda ıslık sesi geliyordu özel servise götürdüm balataların bitmediğini diskte çapak oluşumu var tornaladıktan sonra sesin kesileceğini söylediler işlemi yaptırdım fakat ses kesilmedi. İkinci kez aracı götürdüğümde çözüm olarak balataların değişimini önerdiler balatalar değişti fakat yine çözüm olmadı. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: h1art View Post
        merhabalar aracım 2016 1.6 cdti cosmo
        frene bastığımda ıslık sesi geliyordu özel servise götürdüm balataların bitmediğini diskte çapak oluşumu var tornaladıktan sonra sesin kesileceğini söylediler işlemi yaptırdım fakat ses kesilmedi. İkinci kez aracı götürdüğümde çözüm olarak balataların değişimini önerdiler balatalar değişti fakat yine çözüm olmadı. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa çözüm önerilerinizi bekliyorum.
        Hoş geldiniz, tanışma bölümünde kendinizi de tanıtırsanız seviniriz.
        balata sesi her arabada olur, sıfır arabada hatta premiumlarda bile oluyor, çok dinlememek lazım. bazen balata değişince kesiliyor bazen kesilmiyor.
        InsigniaTEAM

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Hoş geldiniz, tanışma bölümünde kendinizi de tanıtırsanız seviniriz.
          balata sesi her arabada olur, sıfır arabada hatta premiumlarda bile oluyor, çok dinlememek lazım. bazen balata değişince kesiliyor bazen kesilmiyor.
          Kesilmiyor, sadece ara sıra kendini unutturuyor. Sürekli sesliyim maşallah hele ki kapalı otoparkta, sanki rakip takımın oyuncusunda tophaha öyle bi ıslık

Yorum

• Bu arada muhakkak bahsedilmiştir ama ben de yazayım;
            şoför koltuğu yan bakaliti çok narin hemen deforme olup çatlıyor.
            Kışın çok geç ısınıyor araç, ve tabii iç sirkülasyonu çalıştırmayı unutursanız geçmiş olsun aracın içi inanılmaz esintili ve soğuk oluyor.
            Orta konsol şaft kısmı (vites bölümüden kol dayamaya kadar olan kısım) zaman zaman çıtırdı patırtılar olabiliyor.

Ama aracımı çok çok severek kullanıyorum, ve çoook büyük bütçeler otomobil için ayırmayacaksam insignia ile yola devam

Yorum

• Merhaba
              Dizel aracımda (97 bin km) triger zincir sesi yapması. Bence bu durum çok iğrenç. Neredeyse Her marşa bastığımda acayip kötü bir ses. Yakınımda birileri varsa dönüp araca bakıyo. Ve bu sorun çok kişide mevcut. Farklı forumlarda araştırdım henüz çözüme ulaşan bulamadım. Opel in ilgisizliğinden çok şikayet var.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Fth112 View Post
                Merhaba
                Dizel aracımda (97 bin km) triger zincir sesi yapması. Bence bu durum çok iğrenç. Neredeyse Her marşa bastığımda acayip kötü bir ses. Yakınımda birileri varsa dönüp araca bakıyo. Ve bu sorun çok kişide mevcut. Farklı forumlarda araştırdım henüz çözüme ulaşan bulamadım. Opel in ilgisizliğinden çok şikayet var.
                Bu ses aslında km ile ilgili değil, sıfır arabada bile var. Opel sorun olmadığını söylüyor zaten sorun olsa tüm arabalarda olmaması lazım. Araç bir süre bekleyince süzülen yağdan dolayı ilk marş anında çok kısa bir süre ses yapıyor maalesef. Gerçekten insanı tedirgin eden bir ses ama Opel sorun yok dese de motorun ve parçaların ömrüne olumsuz bir etkisi yoktur umarım.
                InsigniaTEAM

Yorum

Bu ses aslında km ile ilgili değil, sıfır arabada bile var. Opel sorun olmadığını söylüyor zaten sorun olsa tüm arabalarda olmaması lazım. Araç bir süre bekleyince süzülen yağdan dolayı ilk marş anında çok kısa bir süre ses yapıyor maalesef. Gerçekten insanı tedirgin eden bir ses ama Opel sorun yok dese de motorun ve parçaların ömrüne olumsuz bir etkisi yoktur umarım.
                  Umarim olumsuz bir etkisi yoktur.
                  Cok tuhaf bisey.Bazen arac saatkerce calismiyor ve hic ses yok. Bazen de 30 saniye once stop iken calisiyor ses var. Anlamadim gitti.
                  Fakat bu ses hic iyi bir izlenim birakmiyor insanlarin uzerinde. Araci satacak olam ve musteri bu sesi duysa ne desen boş.

Yorum

• Merhabalar hocam nasılsınız öncelikle ben de bir kardesiniz olarak sizleri severek tavsiye ediyorum 1.6 T Insignia 180 beygir arabamda yolda.kalip baskı balata değiştikten sonra volanda sorunlu çıktı ve balata volan tekrar değişti daha sonra beşinci altıncı viteslerde motor sesi dışında aşırı bir gürültü almaya başladım hafif dişli sesimi vuuu sesimi desem direksiyonu çevirince gelen ince ses aşırı duyulmaya başladı ve araçtan soğuyacak seviyeye geldi Kurtköy istanbuldayim servis tavsiyesi kaldim yazdım yada sorun ne olabilir diye bilginiz varmı careesiz kaldim

Yorum

Birçok üyemizin araçlarında sorun sayıları artmaya başladı.
                      Bunlarında bir kısmı farklı araçlarda tekrarlanınca kullanıcı hatasından çok, üretim hatası gibi gözüküyor.

Aracınızdaki sorunları bu başlık altında toplayıp Opel'e toplu mail atalım derim.
                      Bayiye gittiğimde "Insignia'da birkaç kişide şu sorun çıkmış" diyorum,
                      bize öyle bi sorunla gelen olmadı diyorlar.

Bu yüzden, aynı soruna sahip net bir kişi sayısı çıkarabilirsek faydasını görürüz diye düşünüyorum.

Herkes kendi aracında karşılaştığı sorunları bu başlık altına yazarsa sevinirim. Opel'e toplu bildirim yapılacaktır.
                      Neresinden başlasam ki motor kısmında külbürtör kapağı yüksek basınç pompası birde manifort vidasını ikide bir gevşemesi daha buna benzer bir çok sorun

Yorum

İşleniyor...
                      X