Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
    -Far Açma Kapama Düğmesinin Üst Kısmı Güneşe Maruz Kaldığı İçin, Plastik Kısmı Ele Yapışacak Kadar Deforme Oldu. Garantiden Değişti Ancak Servisi İkna Etmek 1 Hafta Sürdü.
    -Bu Günlerde Ön Sol Akstan Çak Cuk Ses Geliyor. Özellikle Kapalı Garajda Cam Açıkken Örneğin 1. Viteste Seyir Halinde, Gaza Çok Hafif Dokunup Bırakınca Yapıyor Bu Sesi. Gittikçe Şiddetlendi. Garajda Duvarlardan Yankılanıyor Artık. 15.000 Bakımda Servise Bahsettim, "Aks Lalesinde Fabrika Çıkışı Bir Miktar Boşluk Olur Bu Ses Ondan Kaynaklıdır ve Normaldir" Cevabını Aldım. Şimdi 20.000 Olsun Diye Bekliyorum.
    - Aracın Boyası Çok Hassas. (Diğer Markalarda Bu Sorunu Bu Seviyede Yaşamadım) Evet Opel Dünyada Su Bazlı Boyayı Uygulayan İlk Marka Ama Arabanın Ön Tamponu Beyaz Nokta (Astar) Tarlasına Döndü. Araba Henüz 18.000 de 60.000 Binde Tampon Bembeyaz Olur Endişesini Taşıyorum.
    -Sürücü Koltuğu Yukarı Aşağı Elektrikli Fonksiyonu Bir Ara Çalışmadı. Motoru ve Elektronik Aksamı (Kartı) Garantiden Değişti.
    -Şehir İçi Genelde Aracımı Çok Hassas Kullanmama Rağmen (Uzun Yol Hariç, Af Etmem) Yine Bu Günlerde Debrijaın Kavraması, Sertleşti. Pedaldan Ayağımı mm lik Hassasiyette Çekiyorum Yine de Kavrama Birden Oluşuyor. (Araca Alışınca Hissetme Oranı Artar, Bundan da Kaynaklanıyor Olabilir)
    -4.000 ve 8.000 km. ler Arası Frene Hafif Dokununca Balata Sesi Oluşuyordu. Şimdilerde Kesti.
    -EN NİHAYETİNDE BANA GÖRE EN BÜYÜK SORUN; SICAK ASFALTTA (Düz olan, Pütürlü olmayan)PERFORMANS KALKIŞLARDA 1 ve 2. VİTESLERDE ARABA YOL ALMAKTAN ÇOK YERİNDE SAYIYOR. BENİM ARACIMDA 17 INCH LİK JANTLAR VAR. YANİ LASTİK YANAK KESİDİ VE ESNEME ORANI EN FAZLA OLANI. 18-19-20 INCH LİK JANTLARA SAHİP ARAÇLARI DÜŞÜNEMİYORUM... BU KONUDA ÇÖZÜM OLARAK ARACIN ÖNÜNÜ 1.5, ARKASINI 1 CM DÜŞÜRSELER BİLE ÇOK FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM.
    Hocam imzanızdaki aracın farındaki siyahlık film ile mi yapıldı. Ben de yaptırmayı düşünüyorum gayet güzel duruyor
    İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

• 2014 insigniam da da arka taraftan vuv vuv vuv diye bir ses geliyor her yere gösterdim kimse bulamadi ses net duyuluyor tekerlek döndükce geliyor radlage diye düsünsük oda saglam artik kabullendim bulamiyoruz . Birde turbo ötüyor sürekli ama güc kaybi yok normal mi bilmiyorum . Ses konusunda sikintili bir arac ivir zivir heryerden bi ses geliyor .. Bir daha insignia alirmiyim zannetmiyorum cok düses bise denk gelmesse Mercedes E Klas yada Audi 6. Inaignia diaardan beni kandirdi disardan bakinca bir audi A6 kadar büyük ama ici daracik .Yinede dia görünüm olarak seviyorum insigniayi.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Alii View Post
        Ynt: Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Merhaba ben alanya dan aranıza yeni katıldım öncelikle iyi akşamlar ismim ali. Arkadaşlar abiler benim insignia 2.0 cdti 160 hp cosmo aracım dan turbo ıslık sesi geliyor sorun ne olabilir acaba
        2.0 140 ps islik sesi bende var al devirlerde daha net duyuluyor . Sonuca ulasabildiniz mi ?

Yorum

• Allahım nazarlardan saklasın aracımda hiç bir sorun yok. Ne ses ne başka bir şey. sadece 60km li süratlerde frenleme yapınca titreme hissediyorum, sanırım disklere torna yolu göründü. 19 ve üstünde sık karşılaşılıyor. araç 28.000km de. bakım zamanı geldi. acaba servis diskleri değişecekmi yoksa işlemmi yapacak, bu kafamı kurcalıyor.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
            Allahım nazarlardan saklasın aracımda hiç bir sorun yok. Ne ses ne başka bir şey. sadece 60km li süratlerde frenleme yapınca titreme hissediyorum, sanırım disklere torna yolu göründü. 19 ve üstünde sık karşılaşılıyor. araç 28.000km de. bakım zamanı geldi. acaba servis diskleri değişecekmi yoksa işlemmi yapacak, bu kafamı kurcalıyor.
            servis işlem yapmıyor hocam, direkt değişiyor. garanti devam ediyorsa ücret ödemezsiniz.
            Fikrin kadar varsın!

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post

servis işlem yapmıyor hocam, direkt değişiyor. garanti devam ediyorsa ücret ödemezsiniz.
              harika bu. süper.
              evet devam ediyor + 2 yıl daha uzatmıştım zaten garantiyi. sevindim buna.
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• benim sorunum kornada arada çalıyor arada çalmıyor (genellikle çalmıyor) elektrikçi elektrik gelmiyor dedi .bu arada kornayı far yıkamanın arkasına koymuşlar zor buldu adam .sigortalar sağlam .elektrik gelmiyorsa hiç gelmemesi gerekmez mi nadir de olsa bazen çalıyor benim gibi bu sorunu yaşayan varsa yardım etsin teşekkürler
                2012 İnsignia 2.0 cdti biturbo cosmo

Yorum

• 2017 opc line aracımda 10 km yol sonrası düşük-orta hızlarda sağ arka tekerden ıslık sesi gelmesi o kadar temizlemeye rağmen geçmeyen bi ses

orta konsol havalandırma sisteminin olduğu bölgeden tıkırtılar gelmesi

Yorum

• Daha önce yaşadığım bazı problemleri ve nasıl çözüldüğünü yazayım istedim. Araç 2015 turbo cosmo donanım.

Aracı ilk aldığımda ön sensörlerin gereksiz sinyal vermesi sorunu plakaya ve plakalığa tampona uygun şekil verilmesi ve vidalanması ile çözüldü.

Araç yaklaşık 1,5 yıllık iken başlayan, yerini tespit edemediğim ve özellikle küçük kasis ve çukurlardan geçince gelen plastik tıkırtı sesinin arka cam önündeki pandizottan kaynaklandığı serviste tespit edilip parça yerine oturtularak çözüldü.

Ön konsoldaki 12V girişi sigortası arızalandı ve sigortanın değişimi yapılarak çözüldü.

Sol ayna kapanırken teklemeye ve geç kapanmaya, sonrasında tamamen kapanmamaya başlayınca ayna iç mekanizması yetkili servis tarafından garanti kapsamında değiştirildi.

Bunlar dışında problem yaşamadım diyebilirim. Aracımdan gayet memnunum. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum

• 2012 aracım 1.4 t ..Allaha şükür bir sorunum yok..start-stop sistemin kafasına göre çalışması ve şehir içi yoğun dur kalklardaki benzin tüketimi dışında mükemmel ve kusursuz diyebilirim..Benzin 2-3 TL bandında dursa ne olurduki keyifle kullanabilsek :/

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: gknklc View Post
                        Daha önce yaşadığım bazı problemleri ve nasıl çözüldüğünü yazayım istedim. Araç 2015 turbo cosmo donanım.

Aracı ilk aldığımda ön sensörlerin gereksiz sinyal vermesi sorunu plakaya ve plakalığa tampona uygun şekil verilmesi ve vidalanması ile çözüldü.

Araç yaklaşık 1,5 yıllık iken başlayan, yerini tespit edemediğim ve özellikle küçük kasis ve çukurlardan geçince gelen plastik tıkırtı sesinin arka cam önündeki pandizottan kaynaklandığı serviste tespit edilip parça yerine oturtularak çözüldü.

Ön konsoldaki 12V girişi sigortası arızalandı ve sigortanın değişimi yapılarak çözüldü.

Sol ayna kapanırken teklemeye ve geç kapanmaya, sonrasında tamamen kapanmamaya başlayınca ayna iç mekanizması yetkili servis tarafından garanti kapsamında değiştirildi.

Bunlar dışında problem yaşamadım diyebilirim. Aracımdan gayet memnunum. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Benim aynamdada aynı sorun var sol aynam bazen açarken tutukluk yapıyor. Servisden randevu aldım yarın göstericem garantimde devam ediyor. Garantiden değişim konusunda sorun çıkarıyorlar mı?
                        Teşekkürler

Yorum

• Bahsi geçen konuyla ilgili aynanın problemi ile forumda arama yapın sorun çözülür. Servis konusu görece bir durum herbiri farklı ilgi gösteriyor. Tercih ederseniz servise kanalı ile çözüm bulun.
                          Bir süre sonra tekrarlıyor değişsede bilginize.
                          1.6 SIDI

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: M.Aydın View Post

Benim aynamdada aynı sorun var sol aynam bazen açarken tutukluk yapıyor. Servisden randevu aldım yarın göstericem garantimde devam ediyor. Garantiden değişim konusunda sorun çıkarıyorlar mı?
                            Teşekkürler
                            Hocam bende bu birkaç kere oldu..forumdan bir arkadaş araç çalışır iken açıp kapatın stop halinde açıp kapamayin yazmıştı. .ve sürekli bu şekilde kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. .Stop halinde güç mu alamıyor nedir ama sorun çözüldü şükür. .

Yorum

• Bugün götürdüm servise bakım yaptılar sizin önerinizide dikkate alıcam.
                              Teşekkürler

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Hocam bende bu birkaç kere oldu..forumdan bir arkadaş araç çalışır iken açıp kapatın stop halinde açıp kapamayin yazmıştı. .ve sürekli bu şekilde kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. .Stop halinde güç mu alamıyor nedir ama sorun çözüldü şükür. .
                                Ben yazmıştım hahahahahaha

Yorum

İşleniyor...
                                X