Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6 Turbo tekleme ve silkeleme problemleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia 1.6 Turbo tekleme ve silkeleme problemleri

Orjinal yazı sahibi: SBU53
    Cozulmesine sevindim sorunsuz sürüşler Ariza kaydi cikmadigi icin beklemedeyim. Ilk fırsatta map sensorune yonelecegim. map sensörünün orijinal / yan sanayı ayrımı var mı yoksa bosch olması yeterli midir? Siz nereden temin ettniz ve kaça mal oldu ?
    Orjinali Bosch zaten. Herhangi bir fark yok. Hepsiopel.com'dan 163 liraya temin ettim. Bulabildiğim en uygun fiyattı. Orjinal poşetinde gönderdiler. Çok yardımcı oldular sağolsunlar.

Ürün linki: http://www.hepsiopel.com/Opel-Insign...H,PR-3517.html

Yorum

Ayni adresten parcayi temin ettim. Taktim Ilk seferde hata kaydi çıktı stop edip çalıştırdim hata cikmadi defalarca denedim hata yok. Ama silkeleme hala devam ediyor ariza lambasi yansa anlicaz da yanmadi. Paylasiminiz icin tesekkurler..
      Buji kontrol edildi
      Atesleme bobini değiştirildi (gm)
      Map sensoru degisti
      Yazilim guncel
      Turbo hortumlarina bakildi.
      Herhangi bir ariza kaydi yok.ama silkeleme devam..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SBU53
        Ayni adresten parcayi temin ettim. Taktim Ilk seferde hata kaydi çıktı stop edip çalıştırdim hata cikmadi defalarca denedim hata yok. Ama silkeleme hala devam ediyor ariza lambasi yansa anlicaz da yanmadi. Paylasiminiz icin tesekkurler..
        Buji kontrol edildi
        Atesleme bobini değiştirildi (gm)
        Map sensoru degisti
        Yazilim guncel
        Turbo hortumlarina bakildi.
        Herhangi bir ariza kaydi yok.ama silkeleme devam..
        Araçlarımızda çok ufaktan bi titreme oluyor arada. Her insignia'da var. Kronik diyor tüm Opel servisleri. Benim aracımda çok fenaydı, düzeldi. Şu anda da çok çok ufaktan var ancak rahatsız edici derecede değil, anlaşılmıyor bile. Sizin sürekli ve rahatsız edecek derecede mi?

Yorum

Arkadaşlar merhaba,
          Bende aynı problemi yaşıyorum..Araçta ilk çalışmada tekleme ve lpg ye geçişte bir sarsıntı uğultu oluyor..Hatta yolda motor gücü azaltıldı uyarısı verdikten sonra Serviste turbo sensörü değişmeli dedi ustam ancak arıza kodunu silince düzeldi...Belli bir km yaptıktan sonra şimdi yine yaptı tekleyerek çalışıyor motor hem benzinde hem lpg de..Zorlasam istop edecek...çalıştırmadım sabahına denedim sıkıntı yok...Sizce ne yapmalıyım ve neyden tam anlamıyla kaynaklanıyordur...Forumda map sensörü üzerinde durulmuş bu sensör turbo sensörüyle aynı mı?

Teşekkürler...

Yorum

miregein hosgeldiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim. 1.6 turbo sidi 2013 model aracimda normal giderken gaza yüklendiğimde silkelenme tekleme problemi oluyor. Araç herhangi bir ariza işiği henüz yakmadi. Sorun nedir. Ne yapmam gerekir. Benzer sorunla karşilaşanlar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HARUNGNYZ View Post
                Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim. 1.6 turbo sidi 2013 model aracimda normal giderken gaza yüklendiğimde silkelenme tekleme problemi oluyor. Araç herhangi bir ariza işiği henüz yakmadi. Sorun nedir. Ne yapmam gerekir. Benzer sorunla karşilaşanlar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.
                Merhaba.

Aracınızda LPG var mı? Var ise hangi marka kit.

Araç kaç KM'de?

Saygılar.

Yorum

Araçta lpg yok.araç 77475 binde benzinde ara hızlanmalarda gaza bastığımda biraz silkeleniyor ve hızlanıyor. usta ateşleme bobini dedi. bu ateşleme bobini ve bujiyi kendim temin edip söküp takamaz mıyım hocam. ilginize teşekkürler bu arada. ankaradan selamlar.

Yorum

Bende de normal seyrederken birden yüklendiğimde tekleme-silkeleme mevcuttu.

Bu sorundan dolayı bobin ve buji değişikliği ile sorunum giderildi.
                    2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                    Flexride
                    Parkgo
                    Adaptive Cruze Control

Yorum

kendi ustamda ateşlemesinde problem var dedi. siz bobin ve bujiyi yakın vakitte mi değiştirdiniz. ne kadara maal oldu? hangi marka taktınız. aracınız kaç model kaç binde?

Yorum

Araçta lpg yok.araç 77475 binde benzinde ara hızlanmalarda gaza bastığımda biraz silkeleniyor ve hızlanıyor. usta ateşleme bobini dedi. bu ateşleme bobini ve bujiyi kendim temin edip söküp takamaz mıyım hocam. ilginize teşekkürler bu arada. ankaradan selamlar.
                        El yatkınlığınız varsa yapabilirsiniz tabii.

Orjinal buji ve bobin tercih edin.

Yorum

tamam teşekkürler tekrardan

Yorum

kendi ustamda ateşlemesinde problem var dedi. siz bobin ve bujiyi yakın vakitte mi değiştirdiniz. ne kadara maal oldu? hangi marka taktınız. aracınız kaç model kaç binde?
                            Merhaba. Özel serviste değiştirdik.bir ay kadar oldu değiştireli bana 300 e mâl oldu toplamda. Aracim 2009 144000 km de. Delphi marka.
                            2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                            Flexride
                            Parkgo
                            Adaptive Cruze Control

Yorum

merhaba. iyi pazarlar verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim. en kısa zamanda değiştireceğim bende

Yorum

Arkadaşlar merhaba hayırlı günler. Bugün aracımın bujilerini değiştirdik. Ani hızlanmalardaki silkelenme sorunum çözüldü. Gm buji takıldı. Araçtan çıkanlar 555 kod ile başlıyor taktıklarımız yenilenmiş 554 ile başlıyor. Sorun yaşayan olursa yönlendiririm. İyi günler diliyorum.

Yorum

İşleniyor...
                                X