Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tünel algılama özelliği çalışan varmı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

yine tekrarlıyorum arkadaşlar. makyajlı kasada ışık yeterliliğine bakıyor, gerekmiyorsa yani görüş varsa yakmıyor, tünel algılama derken tünelin mevcut durumunu analiz ediyor. garaj gibi çok karanlık yerlere girin deneyin birde şak diye yakıyor çünkü içerisinin karanlık olduğu kanısına vardı siz girerken içeri. 1-2 sn geç sönmesi normal yani problem olarak algılanamaz.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
      yine tekrarlıyorum arkadaşlar. makyajlı kasada ışık yeterliliğine bakıyor, gerekmiyorsa yani görüş varsa yakmıyor, tünel algılama derken tünelin mevcut durumunu analiz ediyor. garaj gibi çok karanlık yerlere girin deneyin birde şak diye yakıyor çünkü içerisinin karanlık olduğu kanısına vardı siz girerken içeri. 1-2 sn geç sönmesi normal yani problem olarak algılanamaz.
      Hocam ben de tekrarlıyorum, çok karanlık alanlarda sıkıntı yok zaten, ya da gece araca bindiğinizde çalışmadığı olmuyor. Ancak tünellerde kararsız çalışıyor; sizin araçta sıkıntı olmayabilir ama konudan anlaşılan çoğumuzun aracında sorun var. Bazen aydınlık bir tünelde yanıyor, bazen gerçekten önümü görmekte zorlandığım bir tünelde yakmıyor; geç sönme de 1-2 sn değil, 1 dk civarında bir gecikme var. 1-2 sn olsa zaten kimse umursamaz.

Yorum

anlıyorum elbette bu bir sorun eğer 1 dak uzun süren off durumu ve kafasına göre çalışma, ama eski kasa ile makyajlı arasında ki farka vurgu yapanlar için söylüyorum, makyajlıda durum farklı işliyor yani kıyas yaparken buna dikkat etmek gerek. yoksa bir problem gibi algılanabilir dışarıdan. ama sizin araçtaki gibi uzun süreli on/off durumu delay time tutarsızlığı bariz bir soruna işaret ediyor. ufukkk yabancı foumlarda araştırmak lazım
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Makyajlı kasa aracımda farkettiğim bir şey var. Bazen tünel çıkışı direkt karşıdan güneş ışığı vuruyor. Böyle anlarda kısaları hemen kapamıyor. 1-2 dk daha yanıyorlar. Sonra drl yanıyor. Yani araç duruma göre ayar yapıyor. Ben bunu sorun etmiyorum.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Belkide tünel çıkışı ışık oranı yüksek olduğunda farların bir süre yanmasıyla ilgili bir sebep vardır, olması gereken bu ve biz bunu Türk aklıyla yanlış olarak değerlendiriyor olabiliriz haha
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
              ufukkk yabancı foumlarda araştırmak lazım
              Ben pek takmıyorum hocam, konu açılmışken yazdım.

Yorum

Gündüz tüm tünnelerde hatta pendiği bilenler için sahil yoluna marinaya inerken aydınlı yönüne giden köprü altından bile geçerken sensörler çalışıyor ve çıkışta da kapanıyor. Yani henüz bir sorun yaşamadım.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post
                  Gündüz tüm tünnelerde hatta pendiği bilenler için sahil yoluna marinaya inerken aydınlı yönüne giden köprü altından bile geçerken sensörler çalışıyor ve çıkışta da kapanıyor. Yani henüz bir sorun yaşamadım.
                  Benim araç bu kadar hızlı algılamıyor yada farları açmıyor bir güncellemesi v.s mi var acaba, servise yol düşer ise bir sorayim bakalım.
                  2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

2017 yılının başında afl plus farlar için yeni güncelleme yayınlanmıştı.İstanbul gedizlere çağrılmıştım.Güncelleme sonrasında tunel algılama özelliğindeki hatalar giderildi denmişti.Bu sorununuz için düzeltme mevcut yetkili servisle görüşünüz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
                      2017 yılının başında afl plus farlar için yeni güncelleme yayınlanmıştı.İstanbul gedizlere çağrılmıştım.Güncelleme sonrasında tunel algılama özelliğindeki hatalar giderildi denmişti.Bu sorununuz için düzeltme mevcut yetkili servisle görüşünüz.
                      Aracınız kaç model? Ben cumartesi gittiğimde sordum herhangi bir güncelleme mevcut degil dediler.

Yorum

2015 cosmo tünele girince 1-2sn içinde yanıyor ve çıkışta 4-5sn sonra sönüyor.Tabii akşam üzeri hava yavaş yavaş kararmaya başladıysa 1dk'ya yakın sürüyor sönmesi.Bence normal.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: medi View Post

Aracınız kaç model? Ben cumartesi gittiğimde sordum herhangi bir güncelleme mevcut degil dediler.
                          Aracım 2014 model cosmo 1.6 t ben bunun için servise çağrıldım ve güncelleme yapıldı.İstanbul gedizler serviste,türkiyeye döndüğümde servis kağıtlarına bakar size tarih belirtirim.

Yorum

Eğer myopel e üye iseniz ordan gerekli teknik aksiyonları takip edebilirsiniz aracınıza özel,geçenlerde turbo güncellemesi gelmişti götürdüm servise turbodaki bir kaç rekor değişti ve yazılım güncellemesi yapıldı.2014 ve sonrası yazılım güncellemelerini takip edin yetkili servise sorunuz sizde olup olmadığını veya servis bu konuda ilgilenmeme taraftarı ise opel türkiyeyi arayıp aracınızın şasi no sunu vererek gerekli olan veya yayınlanmış güncelleştirmeleri size bildirirler her ne kadar yardım sever olmasalarda bunları söylemek zorundalar malesef.

Yorum

Bu turbo güncellemesini ben de yaptırmıştım.
                              Yazılım güncellemesinde tünel algılama özelliğini de güncellemiş olabilirler.
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Merhaba, myopelde önceden teknik servis aksiyonu yazardı. Şimdi o sayfaya girmeye çalıştığımda hata veriyor. Sizde de öyle mi?

Yorum

İşleniyor...
                                X