Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar şansıman yağı değiştiriliyor mu??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Arkadaşlar şansıman yağı değiştiriliyor mu??

İyisini yapmışsın çağrı.
    Şimdi değişince ne oluyordur ki de şanzıman bozuluyordur ben bunu anlamıyorum.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Bana biraz sehir efsanesi olarak geliyor bence ustalarin otomatik sanziman hakkinda bilgisi ve tecrubesi olmayisindan kaynaklaniyor sonucta yag bosaltma ve koyma yeri varsa degisir sadece tecrube ve digru yagi kullanmak lazim

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Tam otomatik şanzıman yağı değişimi zahmetli. SAdece dişli içindeki yağ değişimi verimli olmuyor. Mekatronik içindeki yağı almak baya zahmetli.Bu, otomatik şanzıman için geçerli. Aynı zamanda robotize şanzımanlar içinde de ayrıca bir yağ olduğunu duymuştum. Bununda değişimi önemli, Vites geçişleri açısından mühim.

Manuel yağ değişimi ise, ya lift üzerinde boşalan yağ sonrası şanzıman boş iken araç çalıştırılıp 1. vites 1- 2 sn çalışıp kapatılır. Dişli ve üst bölgelerdeki kalan yağ da süzülür. Sonra yeni yağ koyulur.
        Ya da, yağ değişimi yapılıp araç birkaç km yürütülür, Sonra yine yağ değişir. O zaman tam temizlik ve doğru yağ değişimi olabilir. Tabi ikinci yöntem biraz masraflı.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Motul'ün şanjuman yağı varmış usta değiştirelim dedi motor yaginida motul koyalım dedi aratirmadim. Araç 1.4 t makyajlı gerek varmıdır.

Yorum

Motul kaliteli yağdır. Yağ değişiminin zararı olmaz. Değiştirin gitsin. Bu şanzıman yağı değişimi olayı telefon ilk şarj süresi ne olmalı muammasına dönecek az daha

Yorum

Yav ustalar yağ değiştirmeyin de şanzuman bozulsun ekmek çıksın gözüyle bakıyor, inanmayın her söylenene
              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                Yav ustalar yağ değiştirmeyin de şanzuman bozulsun ekmek çıksın gözüyle bakıyor, inanmayın her söylenene

. (nokta)
                34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Ben baskı balatayı sıyırınca yenisi takılırken yağı değiştirdimdi. o zaman araç 83 bin km'ydi ve o güne kadar balata sağlam kalmış, yağda hiç değişmemişti. Değiştirince cillop oldu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya
                    Tam otomatik şanzıman yağı değişimi zahmetli. SAdece dişli içindeki yağ değişimi verimli olmuyor. Mekatronik içindeki yağı almak baya zahmetli. Bu, otomatik şanzıman için geçerli. Aynı zamanda robotize şanzımanlar içinde de ayrıca bir yağ olduğunu duymuştum. Bununda değişimi önemli, Vites geçişleri açısından mühim.

Manuel yağ değişimi ise, ya lift üzerinde boşalan yağ sonrası şanzıman boş iken araç çalıştırılıp 1. vites 1- 2 sn çalışıp kapatılır. Dişli ve üst bölgelerdeki kalan yağ da süzülür. Sonra yeni yağ koyulur.
                    Ya da, yağ değişimi yapılıp araç birkaç km yürütülür, Sonra yine yağ değişir. O zaman tam temizlik ve doğru yağ değişimi olabilir. Tabi ikinci yöntem biraz masraflı.
                    Bende bu şekilde bilgi almıştım.
                    https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Bu yöntemler sırasında değişim öncesi motor içi temizleyici katkılarından şanzıman içine atılsa nasıl olur diye düşünmeden de edemedim.

Yorum

Servis utsamın asıl işi şanzıman tamiratı. Yani işin içinde. O, değişmeyi kesinlikle öneriyorsa opel TR MR takmam değişirim

Geçen haftalarda değiştirdik. SAE EP standardını destekleyen dandirik bir isme sahip yerli malı bir yağ idi. Kendisi her türlü kefildi yağ'a bende gözü kapalı değiştirdim. Yoksa düz mantık castrol veya totalciyim.

Şimdilik geçişler harika. 3. vites rulman sesi gitmedi. O gider diye düşünmüştüm. Neyse,

Yorum

Konuyu hortlatıcam ortalama ne kadar tutar bu şanzuman yağı değişimi 127 binde benim insignia benden önceki sahibi değiştirdimi bilmiyorum birazda hissettiriyor sanki vites geçişlerinde teşekkürler şimdiden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Deccal1041 View Post
                            Konuyu hortlatıcam ortalama ne kadar tutar bu şanzuman yağı değişimi 127 binde benim insignia benden önceki sahibi değiştirdimi bilmiyorum birazda hissettiriyor sanki vites geçişlerinde teşekkürler şimdiden
                            Litresi yaklaşık 30tl. 4-5 lt yağ alıyor. Işçilikte nerede yaptırdığınıza bağlı. Ben serviste yapılmasını öneririm. Aracı belli bir süre kullanıp sonra motor sıcaklığı belli bir seviyeye düşünce yağın üstünü tamamlıyorlar. Değerleri hatırlamıyorum.
                            İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya View Post

Servis utsamın asıl işi şanzıman tamiratı. Yani işin içinde. O, değişmeyi kesinlikle öneriyorsa opel TR MR takmam değişirim

Geçen haftalarda değiştirdik. SAE EP standardını destekleyen dandirik bir isme sahip yerli malı bir yağ idi. Kendisi her türlü kefildi yağ'a bende gözü kapalı değiştirdim. Yoksa düz mantık castrol veya totalciyim.

Şimdilik geçişler harika. 3. vites rulman sesi gitmedi. O gider diye düşünmüştüm. Neyse,
                              o ses rulman sesi değil de sanki otobüslerdeki retarderden gelen sesin benzeri gibi.

Yağın pallere çarpması sonucu çıkan ses olduğunu düşünüyorum çünkü kavrama kilidi devreye girdiğinde ses kesiliyor ya da dip gaz hızlanırken ses kesiliyor.
                              1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                              2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                              3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                              4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                              5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                              6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

İşleniyor...
                              X