Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6T İNSİGNİA TEKLEME SORUNU

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.6T İNSİGNİA TEKLEME SORUNU

Geçmiş olsun, sorunun çözülmesi sevindirici. aracınız kaç km. Deydi.
    Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

Aracım 138bin KM'de , 2010 model A16LET motorlu. 7bin KM'dir LPGli. Bir kanıya ulaşmak gerekirse ortalama bu kilometrelerde (120-140bin km) sensörler su koyuvermeye başlıyor diyebiliriz. Sensörü değişen diğer araçlar da 100b+ km idi sanırım.

Yorum

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emperor
          Orjinal yazı sahibi: akif hoca1
          Orjinal yazı sahibi: SBU53
          Orjinal yazı sahibi: akif hoca1
          Ben dv ya da turbo ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Aç açıkken yük bindiği için daha fazla hissedilmesi normal. Aynı sorun benzinde de oluyor mu?
          İlginize teşekkürler. aracımda lpg yok. turbo hortumu muhabbetinden olabilir mi acaba? arıza lambası yansa az çok anlayacağız ama yanmadı lanet
          Daha çok ateşleme gibi, muhtemelen aynı sorunu klima kapalı rampa çıkarken de fazla hissediyorsunuzdur. Bence, bobin ve bujiyi kontrol ettirin. Turbo ve dv de sorun olsa kesik gaz yeme ya da tekleme olmaz. Sabit Performans düşüklüğü olur.
          Hocam serviste bobin değişimi ne kadar?birde bobini test etme gibi bisey varmı yoksa tekleme yapıyorsa degisiyor mu?benim bobinde sıkıntılı arada bir silkeleme yapıyor tekliyor arac.4 .silindir ateşleme arızası gorünuyor.sonra 3-4 hafta yapmiyor.bobin delphi.
          g
          Yetkili serviste ustayla tur attik bobin durumu iyilestirdi gibi ancak yine silkeleme vardi. 460 tl gibi bi fiyat cikti.ayni zamanda yazilim güncellendi. Ama eger bobini takmayin desem takmayacaklardi. Deneyebilirsiniz yani.. map sensorunde yogunlasacagiz gibi..

Yorum

Selamün Aleyküm Arkadaşlar.

Malum Sizde olduğu gibi bendede tekleme sorunu var. Aracım sanki gaza basmadan gaz veriyor. giderken gaz kesiyor vs. rölantide çalışırken sanki stop edecekmiş gibi olup tekrar eski haline dönüyor. tüm yazıları okudum genel olarak bobin, buji, sibop, ve MAP sensörü denmiş. Çoğu kullanıcı buji veya bobin değişmiş ama geçmemiş. ama anladığım kadarıyla direk MAP sensörü değiştiren arkadaşların sorunu düzelmiş. Bende direk MAP sensörü değiştirsem sorunum çözülürmü? Burası YOZGAT burda aham şaham usta yok. Şimdi götürsem buji değiştirecek bobin değiştircek olana kadar herşeyi değiştirirler. Boşa masraf yapmayım ilk sensörden başlayım diyorum.

Yorum

En ucuzdan en pahalıya doğru gidin.
              Kompresyon ölçümü yaptırabilirseniz önce onu yaptırın. Siboplarda kaçırma varsa cıkacaktır.
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Çözümü usta sunduktan sonra sorun düzelmezse para talep edemez.
                Siz şöyle yapın derseniz ve olmazsa masraf size kalır.
                Bende de aynı sorun oldu, usta bobin değişecek dedi, pahalı parça ustam, sorun düzelmezse para ödemem dedim, tabii ki öyle olacak dedi. Bobin değişti sorun düzeldi. Ardından bujileri de değişelim araç daha iyi gidecek dedi. Isteksiz kabul ettim ama yine dediği çıktı. Ama bunları söyleyen özel opel servis ustamdı.
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Özel candır.
                  CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Burda pek öyle usta yok. Olmadığı gibide elinde parça bulacağım biride yok ne yazıkki. Mecbur en yakın olan kayseriye gitmem gerekiyor. Orda dediklerinizi yaptırırım yalnız ben My Opelim den aracımın servis geçmişine girdiğimde Ateşleme Bobinlerinin 2014 yılında 112,539 km. değiştiğini görüyorum. şuanda 157,000 km.de yinede bobin olabilirmi?

Yorum

Aynı şeyi benim araçta yapıyor map sensörü arızalı gösteriyor başka bir araçtan aldık taktık yine yapıyor acaba başka bi sensörden kaynaklanabilir mi sübap lar çelik takılalı 6 7 bin oldu bobin ve bujiler yeni fakat bobin gm delphi değil delphi

Yorum

Bobininiz hatalı. GM logolu delphi şart.

Yorum

Eyvallah Üstad saolasın.

Yorum

Benim aracında tekleme sorunu var ama bunu sadece gazdayken yapıyor. Yinede map sensörü mu sorun.

Yorum

Sabah ilk çalıştırmada gaza geçmeden benzinde jikle devredeyken devirde dalgalanmalar oluyor. jikle devreden çıktığında motor devri çok azalıyor. bazen kendisi stop ediyor. bazende hareket ettiğimde gaz yemiyor. Bana da sanki map sensörü gibi geldi. temizledim ancak sonuç alamadım. MAP sensörünü deneme amaçlı verebilecek bir arkadaş var mı Ankara'dan?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sakirdemirel View Post
                                Sabah ilk çalıştırmada gaza geçmeden benzinde jikle devredeyken devirde dalgalanmalar oluyor. jikle devreden çıktığında motor devri çok azalıyor. bazen kendisi stop ediyor. bazende hareket ettiğimde gaz yemiyor. Bana da sanki map sensörü gibi geldi. temizledim ancak sonuç alamadım. MAP sensörünü deneme amaçlı verebilecek bir arkadaş var mı Ankara'dan?
                                Şakir bey bu durumda aşağıdaki şekilde kontrol ettiriniz.(Aşağıda LPG ile sorunlar yazacağım. İlk çalıştırmada benzin kullanıldığı için LPG kaynaklı olmadığı düşündürebilir. Ancak LPG kullanımı ile elde edilen araç verileri hafızada kaldığı için rölantide sorun yaratabiliyor.

Bunun sebebi birçok sorundan kaynaklanabilir. Ancak LPG ayarları iyi yapılmadığında da bu durum gerçekleşebiliyor. Basit olduğu için AFR wide band ayarı yaptırmanızı öneririm. Benzer sorunu 1 yıl boyunca araştırdım. Motor subap kompresyon testi, MAP ve MAF sensör temizliği, oksijen sensörü yeni bakım.
                                Sonrasında LPG regülatörünü değiştirdim. LPG enjektörleri değişti. Sonuçta düzelme olmadı.
                                AFR ayarı sonrası düzeldi....

Kolay gelsin.
                                2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

İşleniyor...
                                X