Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6T İNSİGNİA TEKLEME SORUNU

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6T İNSİGNİA TEKLEME SORUNU

Herkese merhaba bende 2010 insignia 1.6t var alalı 4 ay oldu genelde motor soğukken olmakla birlikte normalde de sabit gaz ile giderken gaz alıp veriyor gibi tekleme oluyor. Araç lpg li lpg de daha fazla. Bilgisi olan var mı ? Sanayide bir usta subaplar erimeye başlamış dedi ama emin olamadım.

Ynt: 1.6T İNSİGNİA TEKLEME SORUNU

Selamlar,
    Benim araçta LPG yok,ama aynı sıkıntıları yaşadım.Sonrasında hem yetkili hem özel servis subap kapağı dedi. Yaptırdım şu an sıkıntı kalmadı.Yetkili servis 3000 Tl dedi,özel de 1500 e yaptırdım
    2010 Cosmo, 1.6 Turbo ,Füme,Deri Koltuk,Koltuk Isıtma,Turn & Push

Yorum

o zaman sorun subaplarda yani.. subaplar değişecek.

Yorum

Bende o şekilde olmuştu ama sizin başka bir sıkıntı olabilir mi bilmioyurm.Ateşleme bobinleri de benzer sıkıntı yaratabilir,birkaç ustaya gösterin derim.
        2010 Cosmo, 1.6 Turbo ,Füme,Deri Koltuk,Koltuk Isıtma,Turn & Push

Yorum

Bobinleri bujileri komple değiştim geçen hafta ama değişen olmadı.Yetkili serviste arıza tespit ettirip özel serviste yaptırmak lazım

Yorum

Bobin,buji yeniyse şubap olma ihtimali var.
            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

ÜSt kapak açılıp subaplar ve contalarıyla beraber yenilenecek. İşçiliği düzgün birine gidin.
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Teşekkür ederim desteğiniz için.

Yorum

Bende LPG olmamasına rağmen benzer bir sorun var. Araç 1.6 T 2010 -- 84 bin km de. Özellikle klima açtığım zaman devirlenirken silkelenerek devirleniyor. Sanırım motora daha çok yük bindiği için sorun daha çok belirginleşiyor. Sürüş zevkini de ciddi anlamda baltalıyor. Netleştirmek için ilk yapılması gereken kompresyon testi midir?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SBU53
                    Bende LPG olmamasına rağmen benzer bir sorun var. Araç 1.6 T 2010 -- 84 bin km de. Özellikle klima açtığım zaman devirlenirken silkelenerek devirleniyor. Sanırım motora daha çok yük bindiği için sorun daha çok belirginleşiyor. Sürüş zevkini de ciddi anlamda baltalıyor. Netleştirmek için ilk yapılması gereken kompresyon testi midir?
                    Önce buji sonra bobin sonra diğerleri ariza ışığı vs varmı?
                    2010 insignia 1.6t cosmo karbon siyah..

Yorum

Arıza ışığı yok henüz daha önce de hiç yanmadı. Henüz çok belirgin değil ancak arabayı dinleyen biri olarak hissedebiliyorum. Buji yeni. Bobini bilemiyorum araç 1.5 yıldır bende. Bobin olsa arıza lambası yakar heralde?

Yorum

Bobin GM Delphi, bujiler NGK ZFR6BP-G ise sorun subaplarda olabilir. Kompresyon testinde pistonların psi veya bar değerleri birbirine yakın olmalı sağlıklı bir motorda. Eğer ölçüm yaptırırsanız değerleri burdada paylaşırsanız referans açısından iyi olur.
                        Son olarak insignia 1.6t fabrika kompresyon değeri nedir?? Biraz araştırdım fakat kayda değer bilgi bulamadım...
                        İyi forumlar
                        Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
                        +DVD 800 Navi
                        +19" Jant
                        +Prins Vsı 1.0

Yorum

Bobini değiştirip deneyin bakalım.Gm Delphi olsun ama... Subaplarda sorun olursa araç rolantide de stop eder,hareket halindeyken de.bunlar yoksa bobine bakın bir,sonra subaplara bakarsınız.
                          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Değerli bilgiler için teşekkür ederim..

Yorum

sübaplarda sorun var dediğim herkes stop ediyor mu araç ve sabahları geç çalışıyor mu diyorlar ama hiç böyle bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar. Buji bobin değiştiğime göre sübaptan başka bir şey kalmıyor sanırım.

Yorum

İşleniyor...
                              X