Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OPEL İNSİGNİA FREN BALATALARI SES PROBLEMİ ÇÖZÜMÜ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• OPEL İNSİGNİA FREN BALATALARI SES PROBLEMİ ÇÖZÜMÜ

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3 yıldır opel insignia kullanıyorum orjinal gm fren balatasından tutun da yan sanayi hemen hemen çoğu balatayı denedim en sonun da balata değil de sesin disklerden kaynaklandığını düşündüm onu da değiştirdim ancak sorun çözülmedi. Forumlar da baya bi bu konuyla ilgili araştırmalar yaptım insigniaların balata problemi olduğunu öğrendim kronik hasta yani En sonun da ingiliz markası EBC Green Stuff u satın aldım 250 TL ye ve balatanın üzerinde ki zımpara bile erimeden ses sorunu çözüldü arada ufak tefek sesler geliyor ama %95 oranında sorunun çözüldüğünü gördüm. Sizlere şiddetle tavsiye ediyorum fiyatı yüksek gelebilir ama gerçekten harika bi balata bu problemi yaşıyan arkadaşlara bunu duyurmak istedim.

Ynt: OPEL İNSİGNİA FREN BALATALARI SES PROBLEMİ ÇÖZÜMÜ

Insignia'nın fren ile ilgili kronik sorunu arka disklerin çizilmesiydi, ses bir sorun sayılmaz aslında Şu zamanda sıfır km hangi arabaya binseniz frenleri ses yapar.
    InsigniaTEAM

Yorum

Ebc green stuff bi deneyin derim arabam da inanılmaz bi fren sesi vardı frene basmadan bile arada ıslık sesi çıkartıyodu ama bu balatayla hepsi düzeldi ve çok az balata tozu atıyor

Yorum

EBC Green stuff candır...
        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: VasiiliZaitsev
          Ebc green stuff bi deneyin derim arabam da inanılmaz bi fren sesi vardı frene basmadan bile arada ıslık sesi çıkartıyodu ama bu balatayla hepsi düzeldi ve çok az balata tozu atıyor
          ben satıyorum zaten ihihi
          Sesi kesmesine birşey demiyorum zaten ama orijinal frenlerin ses yapması bir sorun değil, kronik hiç değil.
          InsigniaTEAM

Yorum

Peki orjınal balataların ses yapmasın sorun değil diyorsunuz sıfır audi a3 aldık arabada hiç ses yok ne gacırtı ne gucurtu en ufak fren sesi yok. Ama insignia da araba soğukken dik bi yokuş çık veya in garc gurc ses yapıyor ne zaman bu green stuff ' u kullanmaya başladım o zaman bu sesleri kesti Yani demek istediğim sanayi de hangi ustaya gidersem gideyim insignia da ses probleminin olduğunu söylediler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: VasiiliZaitsev
              Peki orjınal balataların ses yapmasın sorun değil diyorsunuz sıfır audi a3 aldık arabada hiç ses yok ne gacırtı ne gucurtu en ufak fren sesi yok. Ama insignia da araba soğukken dik bi yokuş çık veya in garc gurc ses yapıyor ne zaman bu green stuff ' u kullanmaya başladım o zaman bu sesleri kesti Yani demek istediğim sanayi de hangi ustaya gidersem gideyim insignia da ses probleminin olduğunu söylediler.
              +1
              Açıkcası yeni aldığım ford da fren sesi hiç yok inanmayanlar yeni mondeo ile test sürüşüne çıkabilir.eşimdeki clio dada ses yok. ama insignia da bende fren sesi sorunu yaşamıştım ve servis her defasında bişey yok herşey normal diyordu.yani fren sesi ile özdeşleşmiş insignia
              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Balataların ses yapmasının en büyük nedeni içerdiği kanserojen "asbest" miktarıyla ters orantılı. Asbest miktarı ne kadar çok ses yok, asbest yoksa ses var.
                İnsigniamın orginal disk ve balatalarında ses sorunu vardı ardından yüksek performans EBC Yellow Stuff ve hava kanallı disk kullandım, ses vs. duymadım ancak EBC balataları hemen hemen orginal balataya göre yarı ömürlü oldular. Orginal balata + EBC disk ile ses sorunu yaşamıyorum. Dip not; bir diğer aracımız BMW 5 serisinde de fren sesi geliyor... İnsan sağlığı konusundaki hassasiyetleri sebebiyle Opel ve BMW' ye teşekkür ederim. Varsın gıcırdasın.. ihihi
                *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Arkadaşlar benim aracımda arka tekerlerden ıslık sesi geliyor. frene basınca kesiliyor. Bahsettiğiniz ses o ıslık sesimi?
                  İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

O da bir şey mi Benimki durduğu yerde frene basınca uğultu veriyor. Gelde bulun hadi
                    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Ben tertibatı haftada bir vs Würth spreyle temizliyorum, ondan mıdır bilmem hemen hemen hiç ses yok bende. (18.000km)
                      2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Arkadaşlar bu konuda uzman oldum diyebilirim size Frene bastığınızda ıslık sesi gelir frene basmadan boş yolda da balatalardan ıslık sesi gelir yokuş yukarı veya aşağı gacırtı gucurtu yapar bunları hep yaşadım. Bunun kansorejan madde ile alakalı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum bu tamamen kalitesizlikten kaynaklanıyor. Mercedes audi reno bunlar basit markalar değil veya ferrarisi bilmem nesi neden onlarda disk çizilmesi yok veya fren sesi yok kesinlikle opelin uydurduğu hikayedir asbest olayı. Fren balatalarında ses olan arkadaşlara tavsiyem EBC Green stuff %100 olmasada %95 olarak sesler gidiyor ve birazda olsa arabadan keyif alıyorsunuz. Bunu 3 yıl sonunda öğrendim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
                          Arkadaşlar benim aracımda arka tekerlerden ıslık sesi geliyor. frene basınca kesiliyor. Bahsettiğiniz ses o ıslık sesimi?
                          Bahsettiğiniz gibi bende o problemi yaşadım bu balatada çözüldü o ses.

Yorum

Arka frenlerdeki ses için fren merkezlerini kontrol ettirmekte fayda var.. Opel ve BMW kalitesiz o halde...
                            *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

abilerim dün yolda yürüyordum yanımdan porsche panamera geçti onda bile fren sesi geldi daha ne diyeyim

Yorum

İşleniyor...
                              X