Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia çukurlarda direksiyon oynuyor.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia çukurlarda direksiyon oynuyor.

Merhaba. Arkadaslar aracımda çukurlara girdiğimde veya bozuk yoklarda direksiyon oynuyor ufaktan sizce neden olabilir.Daha önce bu sorunu yasayan varmı?

Ynt: İnsignia çukurlarda direksiyon oynuyor.

Biryere kadar normaldir. Aşırısı için alt takımı inceletmenizde fayda var.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Virajı dönerken çukur olunca bende de oynuyo abi çok kolay sağa veya sola dönüyo hangi tarafa döndürüyosam
      2011 1.6 180 HP T. Beyaz,Siyah Tavan,Cam filmi,19 İnç jant,Navigasyon,Ledli sinyal lambası,Ayna alt ledi,Krom kapı kolu,Kapı altı logo.

http://i.hizliresim.com/LpNkQb.jpg

Yorum

sıkıntı yok lastik ebatlarımız büyük ondan da kayanklı olabiir
        fakat aşırı bir durum varsa anormallik derecesinde ise kontrol yaptırılabilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
          Biryere kadar normaldir. Aşırısı için alt takımı inceletmenizde fayda var.
          Direksiyonda vuruntu tıkırtı kesinlikle yok veya tam kirdigim zaman direksiyondan ses falan gelmiyor.Umarım direksiyon kutusundan değildir. Yoksa masraflı olcak. Şöyle soyleyim abimin 1.2tsi leon var 45binde araç onda yolda giderken çukurada girsem hicbir oynama olmuyor veya sarsıntı da yok. Ancak insignia yi sürerken hafifin biraz üstünde oynama oluyor ve sürüş zevkini azaltıyor.

Yorum

Lastik ebatlarından kaynaklandığını düşünüyorum.
            Bende de yola yeni çizilmiş şeritlerdeki hafif yükseklikten dolayı şerit üzerindeyken hafif yalpalama oluyor...
            1.6 T - COSMO - DVD 800

Yorum

Büyük ihtimal direksiyon kutusudur.Aynı sıkıntı bende de vardı örneğin mucurlu yolda 20-30 ile giderken direksiyon sağ sol aşırı dönüyordu.Servis 500 TL ye tamir etti.Sıfırı bayağı tuzluydu diye hatırlıyorum.
              http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
              2.0 CDTI
              Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
                Büyük ihtimal direksiyon kutusudur.Aynı sıkıntı bende de vardı örneğin mucurlu yolda 20-30 ile giderken direksiyon sağ sol aşırı dönüyordu.Servis 500 TL ye tamir etti.Sıfırı bayağı tuzluydu diye hatırlıyorum.
                Direksiyon kutusundan olduğunu düşünmüyorum örneğin direksiyonu döndürürken tekere baktığımda en ufak direksiyon hareketini teker hissediyor ayrıca ses falanda gelmiyor direksiyonu tam sağ veya sola kırdığımda.
                http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=438.40
                burda da oldukça arkadaş bu konuda muzdarip olmuş kronik diyecem ancak rot balans ve tekerleri çapraz değiştirince sorunun ortadan kalktığını belirten arkadaşlar da var sorunu çözemeyen arkadaşlarda var.
                Aslında sorun azaldı da diyebilirim tekerin havasını dün ölçtüreyim bir dediğimde havası 38 çıktı bana baya fazla geldi 33 e indirttim 33 sizce uygunmudur 18 jant için?

Yorum

Sağa sola çekme ayrı bir olay.Benim bahsettiğim düşük hızda giderken direksiyonu serbest bıraktığınızda oynaması.Bende herhangi bir ses veya sürüşe etki eden durum yoktu.Servis ve başka bir rot balansçı kutuda boşluk olduğunu söyleyince içim rahat etmedi ve yaptırdım.
                  http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                  2.0 CDTI
                  Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Insignia aracimi 10 gun kadar once aldim. Bu sorun bende de var. Ozellikle mahalle aralarinda dusuk hizla seyrederken, cukur ya da tumsekte direksiyon neredeyse kontrolu kaybedecek kadar sag/sol yapiyor. Surus konforu acisindan asiri derecede rahatsiz ediyor. Daha once 2015 Golf kullaniyordum, onun direksiyonu tek kelime ile muhtesemdi, su an insigniamda tek sorunum bu direksiyon konusu. Insallah bunu halledersem memnun kalacagim insigniadan.

Bugun aracin garantisini 2 yil daha uzatmak uzere Maltepe Değer'e gittim. Orada direksiyon icin usta test surusu yapti. Adam kullanirken direksiyona baktigimda bariz 5'er santim saga sola gidiyordu direksiyon. Usta normal bir problem yok dedi. Bikac servise daha gostericem, ama oncesinde lastik havalarini kontrol edip balans ayari yaptiricam, bakalim fark edecek mi. Bu arada lastiklerim 245/45/R18.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fetulu View Post
                      Insignia aracimi 10 gun kadar once aldim. Bu sorun bende de var. Ozellikle mahalle aralarinda dusuk hizla seyrederken, cukur ya da tumsekte direksiyon neredeyse kontrolu kaybedecek kadar sag/sol yapiyor. Surus konforu acisindan asiri derecede rahatsiz ediyor. Daha once 2015 Golf kullaniyordum, onun direksiyonu tek kelime ile muhtesemdi, su an insigniamda tek sorunum bu direksiyon konusu. Insallah bunu halledersem memnun kalacagim insigniadan.

Bugun aracin garantisini 2 yil daha uzatmak uzere Maltepe Değer'e gittim. Orada direksiyon icin usta test surusu yapti. Adam kullanirken direksiyona baktigimda bariz 5'er santim saga sola gidiyordu direksiyon. Usta normal bir problem yok dedi. Bikac servise daha gostericem, ama oncesinde lastik havalarini kontrol edip balans ayari yaptiricam, bakalim fark edecek mi. Bu arada lastiklerim 245/45/R18.
                      Hocam 5 cm gibi bir mesafe oynaması çok gibi geldi bana.
                      Toprak yol,köy yolu vs bir çok sert yol sayılabilecek yerde böyle bir şey yaşamadım.
                      Hatta hiç boşluk yok desem yeridir.
                      Servis ustası nasıl '' bir şeyi yok '' demiş hayret.
                      Benim lastikler 225/55/ R 17 101W

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fetulu View Post

Volkswagen'den Opel'e geçince normal öyle gelmesi Opel'in direksiyon özelliği ne hikmetse. Insignia'da yine az. Astra H daha kötüydü.
                        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                        2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                        4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                        5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                        6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Direksiyondaki oynama dediğiniz olay yolun durumuna göre geri bildirimi ise sorun değildir bence, hisli direksiyon demek. Geniş taban ve dar yanak lastikler yolun durumuna göre esneyemez ve direksiyona iletir yolun durumunu, daha önce bu sınıf ve bu ebatlarda lastiği olan araç kullandınızmı?
                          1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
                            Direksiyondaki oynama dediğiniz olay yolun durumuna göre geri bildirimi ise sorun değildir bence, hisli direksiyon demek. Geniş taban ve dar yanak lastikler yolun durumuna göre esneyemez ve direksiyona iletir yolun durumunu, daha önce bu sınıf ve bu ebatlarda lastiği olan araç kullandınızmı?
                            Hayir ilk kez kullaniyorum. Ancak konfor acisindan cok rahatsiz hissettiriyor beni. Yeni kasa insignia ile bi test surusu yapicam bakalim ayni mi

Yorum

2009-2010'da bu arabalar ilk çıktığında çok konuşulmuştu çoğunluk ilk kez 18-19" jant kullanıyordu. Büyük ebat jant ve lastikler (245 taban) yoldaki çukurları vs. küçük ebatlara göre daha çok gezer. Bir sorun olduğunu sanmıyorum.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X