Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

Diğer bir başlıkta belirttiğim silecek sorunundan hariç AFL uzun far asistanında da problem vardı. Ancak silecek/yağmur sensörü ile alakalı sanılıyordu.
    Silecek/Yağmur sensörü değişmesine rağmen uzun far asistanı çalışmadı.
    En sonunda şu ana kadar "kamera" olarak adlandırdığımız dikiz aynasının altındaki sensör/kamerayı da değiştirdiler.
    Uzun far asistanı çalışmaya başladı.

Dikiz aynası civarındaki tüm sensörler arızalıymış. İlginç. Dikiz aynası bölgesinde bulunan iki sensörün aynı anda arızalı olması ancak benim başıma gelebilirdi zaten. maad

2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Ynt: AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

biz (editioncılarda) sensör yok problem yok ihihi
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Geçmiş olsun...
      Tekrar etmemesini dilerim.
      Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

abi qeçmiş olsun. sorunun servis tarafından hallolması sevindirici benzer bi durumu bende yaşamıştım, daha önce bi konuda da paylaşmıştım. uzun far asistanı çalışmıyodu bendede her defasında manuel devreye alıyodum. biqün fırsat bulup servise qittiğimde durumu anlattım daha arabanın yanına bile qelmeden, çalışıyodur siz fark etmemişsinizdir dediler biqün yine deneyin dikkat edin qörürsünüz dedi ve canım sıkıldı o ilqisizlikten çıktım qittim servisten. sonra bikaç qün qeçti tekrar qittim bu kez bayiye qittim arkadaşın yanına, durumu biliyodu laf açıldı naptın düzeldi mi diye sordu, hayır dedim sağolsun servisleriniz çok ilqililer dedim bana qüzel tavsiyelerde bulundular ama hala aynı dedim çalışmıyor. neyse birlikte indik aşağıya, araç kabulde çalışan bi arkadaş daha arabadan inmemiştim, qirişte karşıladı ve durumu anlattım. hemen selektör kolunu 2 defa artarda ileri doğru qötürdü ve baktım uzun far asistanı etkin diye uyarı çıktı ekranda ve ondan sonra da hep çalıştı. yine aynı işlemi yaparakta deaktif edebiliyomuşuz onu da öğrendim. ustanın yanına bile qitmedim daha servisin içinden dönüş yapıp çıktık şu an içinde hiçbir sorun yok sensörlerde canavar qibi çalışıyor maşallah

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Benimde uzun süredir kafama takılan bir durum.Benim uzunlar eskiden devreye girerken şimdi devreye girmiyor sanırım.Yani bayağıdır dikkat ediyorum kendi açmayınca manuel devreye sokuyorum.Sadece zifiri karanlıkta mı devreye giriyor bu asistan?

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

zifiri karanlıkta devreye qiriyor evet ama sadece zifiri karanlıkta yeterli değil. bellik bi hızı qeçmeniz qerekiyor sanırım sınır 60 km/h nin üstüne qeçince devreye qiriyor ve 30 km/h nin altına inince devra dışı oluyor. qeçen qün köyden dönüşte buna dikkat ettim ayrıca etrafta qörüş açısında benzin istasyonu, veya sokak lambası filan alqıladığında yine o bölqeyi qeçene kadar devre dışı oluyor ama qeçince tekrar uzuna alıyor. tabi qörüş açısında karşıdan qelen bir araçta olmaması lazım aracı qörünce devre dışı oluyor araç qeçince devreye qiriyor kendiliğinden.

bu arada, sistemin devrede olup olmadığını kontrol edin bence, belki aktifte olmayabilir. bunu şöyle anlayabilirsiniz, akşam araca binip çalıştırdığınızda qösterqelerin ortasındaki kırmızı renkli blqi ekranında 'uzun far asistanı aktif' yazar 3-5 sn kadar. ayrıca farların aktif olduğunu birde, devir qösterqesi bölümünde farların açık olduğuna dair bi bildirim ışığı yanar yeşil renkte, ve üzerinde A harfi olur. eğer o bildirim ışığı da yanıyorsa sistem aktiftir. sistem aktif olduğu halde çalışmadığını düşünüyosanız sistemin çalışması için qerekli şartlar yoktur, yani yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı devreye qirmiyodur. uzun oldu, umarım yardımcı olabilmişimdir..

Yorum

bahtsız bedevi de buna denir
              2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

bu arada bi hatırlatma, tüm aydınlatma sisteminin çalışması için farları açtığımız tuşun devamlı AUTO konumunda olması lazım.
                eğer farları manuel olarak açarsanız sistem çalışmaz.

Yorum

belki sistemi iptalde etmiş olabilirsiniz, devreye almak için selektör kolunu 2 defa ileri doğru artarda itin, aynı uzunları manuel devreye alıyormuş qibi 2 defa artarda ileri itin kolu. ekranda uyarı yazısını alırsanız sistem aktifleşir zaten. yine aynı şlemle sistemi deaktif edebilirsiniz sayqılar.

Yorum

sisler açıkken aktfilik iptal ediliyor..
                    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                    [center]

Yorum

Bu arada ilk kez yakıt deposu full gösteren bir Insignia kadranı görüyorum. Genelde ilanlarda vs. dikkat ediyordum. Hep çeyrek deponun altında oluyordu. Moral verdi bu foto bana...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wasabi
                        Bu arada ilk kez yakıt deposu full gösteren bir Insignia kadranı görüyorum. Genelde ilanlarda vs. dikkat ediyordum. Hep çeyrek deponun altında oluyordu. Moral verdi bu foto bana...
                        Benim aracın fotoları
                        http://www.insigniateam.com/forum/index.php?topic=311.0

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Diğer fotoları da güzelmiş. Özellikle kırmızı kadran çok etkileyici.

Yorum

Teşekkür ederim.Zaten Auto'da hep farlar.Demekki ya yeterli karanlık olmadı, ya da belirli hız üzerinde değildim.Büyük ihtimal yeterli hızda değilken takılmıştır kafama.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

kullanım kitapçığında uzun far asistanının tüm hızlarda aktif olduğunu yazıyor. yani çalışması için belli bir hız sınırlaması yok kavşak aydınlatması falan gibi. devreye koymak ve çıkarmak için yapılması gerekenler de arkadaşların anlattığı şekilde orda ayrıntılı olarak açıklanmış.
                              ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
                              ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

İşleniyor...
                              X