Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OPEL İNSİGNİA YAĞ MARKASI VE NUMARASI HAKINDA BİLGİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• OPEL İNSİGNİA YAĞ MARKASI VE NUMARASI HAKINDA BİLGİ

slm arkadaşlar opel insignia 2011 1,6 cosmo benzin +lpg aracım var yag değişimi yapıcam antalyada bulunmakdayım gecenlerde mobil1 0 40w tam sentedik yag aldım ve yagı degiştircekdim ama yorumlara okudum yag eksiltme ve yag yakma 0 40w çok oluyomus ve sıcak bölgelerde daha da fazla oldugu söyleniyo bu konu hakında yardımcı olabilirmisiniz bu yagı kullasam ne gıbı sorunlar olu?

Ynt: OPEL İNSİGNİA YAĞ MARKASI VE NUMARASI HAKINDA BİLGİ

Bildiğim 5-30 kullanıyorlar

Yorum

Ben de Beyşehir'deyim,servisim Mobil 1 0w-30 yağ koyuyor.
      2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Ya arkadaşlar bu insignia cd 400 navigasyonlarda dijital hız göstergesini navigasyon ekranına aktarıyorduk, bu işlem nasıldı? Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, 3 gündür uğraşıyorum, taktım buna kafayı yiyeceğim bualamazsam. Bir moderatör arkadaş test modu açtıktan sonra info tuşuna basarak görebilirsin dedi ama, benim kastettiğim şey bu değil. Yani navigasyon ekranının ortasında sadece renkli büyük bir dijital hız göstergesi çıkıyordu (konsoldaki dijital hız göstergesine ilaveten) arabayı ilk aldığımda açıyordum ama uzun süredir açmadığım için hangi tuşla, ya da hangi tuş kombinasyonlarıyla açıldığını unuttum..

Yorum

Bizim 1.4T lerde 5-30 kullanılıyor.
          2015 İnsignia 1.6 Turbo Sidi Cosmo Asteroid Gri.

Yorum

Yazlık bölgelerdeki yağ numaraları farklı olabilir bence servisi arayıp öğrenin

Yorum

teşşekkür ederim servis 5 30 kulanmamı söyle bende mobil1 esp 5 30 kulanıcam 0 40 tam sentetik almışdım antalyada sıcakda arac yag yakma olayı olacagı bılgısı verildi 4,5 lt kulanmam söylendi yag filitresi değişeceği için .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vedat kutluay
                teşşekkür ederim servis 5 30 kulanmamı söyle bende mobil1 esp 5 30 kulanıcam 0 40 tam sentetik almışdım antalyada sıcakda arac yag yakma olayı olacagı bılgısı verildi 4,5 lt kulanmam söylendi yag filitresi değişeceği için .
                Mobil1 tam sentetik 0w40 yüksek performans motor yağı dünyanın en iyi yağlarındandır.
                Hem çok yüksek sıcaklıklarda, hem de çok düşük sıcaklıklarda motoru mükemmel korur.
                Yağ yakma hikayesi de asılsız bir şehir efsanesidir. Yeniden yağ almayın, elinizdeki yağ
                mükemmeldir, fuzuli masraf yapmayın değerli kardeşim

Yorum

teşekkür ederim şaman bey ama bu gün servis 5 30 kulanın dedı kafam karısdı şimdide mobil1 esp 5 30 5 ltre +1 litre şipariş edmeyi düşünüyorum forumlarda bu konu ıle ılgılı pek fazla bılgı yok bakın kafam yıne karışdı

Yorum

5w40 yağ kullanırsanız ve yüksek devirli kullanımlarda yağınız eksilir Türkiye için Mobil1 tam sentetik 0w40 iyidir 5w40 ise maliyet avantajı vardır opel speclerine de uyuyor kullanabilirsiniz tercih meselesi ama

Benim Tercihim Mobil1 tam sentetik 0w40 dır.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

peki fatih bey eksiltme ve sıcakda randıman kıyaslaması olursa 0 40 5 30mu

Yorum

bende 0 40 sipariş eddim elime ulaşdı urun ama aractırma yaptıktan sonra geri iddade eddim mobil1 0 40 tam sentedik servis zaten o yag ınce bı yag antalyada sıcak ıklım sartları oldugu ıcın yag eksiltme çok oluyo dedı 5 30 kulanın dedıler bende mobil1 esp 5 30 siparişi vercem ama bıde bızım raçlar 4,5 litre konulması gerekıyomus yag filitresi değiştikden sonra ben mobil1 esp 0 30 kulansam bı sıkıntı çıkmaz dıye düşününyorum.

Yorum

Ne yazık ki çıkar amaçlı yönlendirmeler yetkili servislerde de olabiliyor.
                          Yetkili servisler sonuç itibarıyla Opel Türkiye politikalarına riayet etmek
                          zorundalar.Bu cümleden olarak GM ürünü olan 5W30 Dexos2 öneriyorlar.
                          Siz, buna itiraz edip Mobil1 0W40 talep ederseniz hiçbir itiraz ileri sürme-
                          den bu yağı kullanırlar. On beş senelik Opelci olarak söylüyorum, başka
                          hiçbir yağ kullanmadım, doğrusu bu; gerisi sizin tercihiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
                            Ne yazık ki çıkar amaçlı yönlendirmeler yetkili servislerde de olabiliyor.
                            Yetkili servisler sonuç itibarıyla Opel Türkiye politikalarına riayet etmek
                            zorundalar.Bu cümleden olarak GM ürünü olan 5W30 Dexos2 öneriyorlar.
                            Siz, buna itiraz edip Mobil1 0W40 talep ederseniz hiçbir itiraz ileri sürme-
                            den bu yağı kullanırlar. On beş senelik Opelci olarak söylüyorum, başka
                            hiçbir yağ kullanmadım, doğrusu bu; gerisi sizin tercihiniz.
                            Şaman bey 0-40 motorda ses yapmazmı? Onun yerine 5-40 kullanılsa nasıl olur, sonuçta 10 derecenin altını kolay görmeyen bir ilimiz Antalya

Yorum

0-40 hem soğuğa hem de sıcağa dayanıklıdır. sadece 0 rakamına takılı kalmayın. servis de kendi yağını satmak isteyecektir. bu arada hangi numara olursa olsun her marka yağıda kullanmayın.

Yorum

İşleniyor...
                              X