Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 Insignia Turbo Yakıt Tüketimi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: goday View Post
    2009 1.6T aracım var. Yaklaşık 1 aydır aracın normalden fazla yaktığını görüyorum. Egzos emisyon değerlerin yüksek çıktı. Katalitik konverterde sorun olduğunu söylediler. Ancak okuduğum kadarıyla bu parçayı değiştirmek çok da çözüm olmuyormuş. Araç hızlanırken arada takılma oluyormuş gibi hissediyorum. Daha önce başına gelen oldu mu?
    Araç kaç binde. benim önceki fsi passatta meşhurdu katalitik muhabbeti ama insigniada hiç duymadım.
    2010 insignia 1.6t cosmo karbon siyah..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emperor View Post

Araç kaç binde. benim önceki fsi passatta meşhurdu katalitik muhabbeti ama insigniada hiç duymadım.
      89.000 km'de. 100 mt gittiğimde kilometre sayacında 3 km gitmiş kadar benzin menzil düşüşü oluyor.
      [center]
      2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

Arkadaşlar merhaba. Yakıt tüketimi ile ilgili bir çok yazıyı okudum ama yine de sormak istiyorum. 2013 insignia 1.6T otomatik vites aracımı istanbul trafiğinde 1 haftadır kullanıyorum. Malesef şu anda 180km mesafe de ortalama tüketimi 12 litre gösteriyor. Ortalama hız ise saate 25km. Araç kullanımı sırasında anlık tüketimde 39.9 u sıklıkla görüyorum. Bu değerler istanbul trafiğinde ve çoğunlukla klima açıkken normal midir?
        Bakım tarihi 7 temmuzda doluyor ve yağ ömrü yüzde 17 de şu anda. Bunun etkisi var mıdır?

Yorum

Biraz yuksey gibi

Guzergah cok onemli surekli yogun trafik ve rampa cikiyorsaniz bir nebze olabilir ama normal trafik ve surus sitiliniz normalse bu yakit ortalamasi 1-2 lt fazla gibi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Benzinliler 80krş yakıyordur artık hayeldi gerçek oldu

Yorum

Aynen,hayaldi gerçek oldu.Benzin 5tl ye geldi derken bir kaç ay önce şimdi 7tl ye yaklaştı.Ben diyorum şu benzini düz 10tl yapın.Herkez rahatlasın,hemde büyüyen Türkiye daha çabuk büyür haha

Yorum

20180623_101837.jpg
                Bugün aracımı fulledim ve sakin sakin şehir içi ve şehir dışı kurallara uyarak yeri geldi 50 km hız yeri geldi 70 km ve yeri geldi 90 km hız limiti ile rampalı,virajlı kullandım.Sonuç olarak 86km'lik mesafede 5.7tl ortalama ile yol katettim. Tabii bazı durumlarda ani hızlanma ile sollama yaptığımda oldu. Bence gayet iyi bir değer diye düşünüyorum. Performanslı kullanımda 8.5lt ortalamaları rahat görüyor ve hatta 9 dahi diyebiliyor.

Yorum

Bende o degerleo goruyorum 8.6 larda ama arada basiyorum .. acikcasi aslani aldik kedi gibi miyavlamas8 icin degilya ... kukrem3li aslan arada

Yorum

Aslanlar affetmez yakar
                    Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

• Konu ile ilgili nacizane fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Umarım faydalı olacaktır.

Opel İnsignia Sports Tourer 1.6 180 HP aracımla her gün işyerime okula eğitimlere gidip geliyorum. Keyifli bir araç, güvenilir. Özelliklerini daha yeni keşfediyorum. Benzinli kullanıyorum. LPG ustalarına danıştım, yılda 20.000 km yapmıyorsan uzak dur dediler ve taktırmaktan vazgeçtim. Elbette taktırıp memnun olanlar vardır. Ancak şöyle bir düşüncem var, mühendislerin uyarıları ve aracın ağırlığı motorun yüksek değerleri nedeniyle LPG olayının geçte olsa araca zarar vereceği kanısındayım. Tabii bunlar şahsi düşüncelerim. Sizler benden daha bilgilisinizdir saygı duyuyorum öncelikle.

Aracım da BF Goodrich All season 2 dört mevsim lastikler var. Genelde tek başıma dolaşıyorum. Şehir içi 8,6 Litre, Şehirler Arası 5,9 Litre değerlerde geziyor aracım. Bazen arkamdan beni yoldan çıkaran arkadaşlar olduğundan Anlık hızlanmalar ve seri kullanımlarda 9,2 litreye yükseliyor

Sonuç olarak bu ağırlıkta, bu konforda bir araç ve bu motor bence çok iyi değerlerde.

Aracımı devamlı Shell den dolduruyorum. Full doldurduğum da 920 Km götürüyor diye hesaplıyor. 70 Litre minik bir depomuz var

Selamlar ve Saygılar.

Yorum

• Arkadaşlar; 07.12.2018 tarihinde Konya'dan İzmir'e günübirlik gidip geldim. Toplamda: 381 tl'lik LPG yakmışım, yaptığım Km ise :1.140 km. Km başına :0,334 krş. 100-110 km sabit hızda kullanmıştım.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post
                          Konu ile ilgili nacizane fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Umarım faydalı olacaktır.

Opel İnsignia Sports Tourer 1.6 180 HP aracımla her gün işyerime okula eğitimlere gidip geliyorum. Keyifli bir araç, güvenilir. Özelliklerini daha yeni keşfediyorum. Benzinli kullanıyorum. LPG ustalarına danıştım, yılda 20.000 km yapmıyorsan uzak dur dediler ve taktırmaktan vazgeçtim. Elbette taktırıp memnun olanlar vardır. Ancak şöyle bir düşüncem var, mühendislerin uyarıları ve aracın ağırlığı motorun yüksek değerleri nedeniyle LPG olayının geçte olsa araca zarar vereceği kanısındayım. Tabii bunlar şahsi düşüncelerim. Sizler benden daha bilgilisinizdir saygı duyuyorum öncelikle.

Aracım da BF Goodrich All season 2 dört mevsim lastikler var. Genelde tek başıma dolaşıyorum. Şehir içi 8,6 Litre, Şehirler Arası 5,9 Litre değerlerde geziyor aracım. Bazen arkamdan beni yoldan çıkaran arkadaşlar olduğundan Anlık hızlanmalar ve seri kullanımlarda 9,2 litreye yükseliyor

Sonuç olarak bu ağırlıkta, bu konforda bir araç ve bu motor bence çok iyi değerlerde.

Aracımı devamlı Shell den dolduruyorum. Full doldurduğum da 920 Km götürüyor diye hesaplıyor. 70 Litre minik bir depomuz var

Selamlar ve Saygılar.
                          benim lpg de yaktığım değerleri siz benzinde yakıyorsunuz Helal olsun ben sanayiye gideyim

Yorum

• %80 şehir içi kullanım yapıyorum. ortalama 9.1 gösteriyor. lpg mevcut değil
                            Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

• Benim de anlamadığım bi olay var.Aracımı bakıma soktum.Hava ve polen filtresi motocar,yağ fitresi gm takıldı.Yağ olarak Motul 8100 X-clean FE dexos2 kondu. İzmir şehir içi 8.1-8.4 arası gezerken bakım sonrası 9-10 arasına çıktı. Soğuk havalardan mı yoksa hava fitresinden mi yada motul yağdan dolayı mı artış oldu anlamadım.

Yorum

• An itibariyle 23.4 km ortalama hız 11.3 lt

Yorum

İşleniyor...
                                X