Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

aracımı alırken istanbuldaki servisew gösterdim sol far arıza veriyordu ama önemsemedim. herşey çalışıyordu. bugun kayserideki servise gittim farın komple değişmesi gerktiğini söylediler..kalsın dedim aracı teslim aldım. Arıza ışığı yine yanıyordu. Akşam farların direksiyona göre sağa sola dönmediğini ve uzunların yanmadığını farkettim. Devir göstewrgedsindeki ışık servisten sonra yandı. Serviste yazılım yükledik demişlerdi. Eski haline geri getirebilirler mi acaba ?

Ynt: FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

en kolay ve pratık ıslem aku kutup basını sokup takın duzelecektır buyuk ıhtımal
    Bayrağı Bayrak yapan, üstündeki kandır.Toprak; eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !!!

Yorum

sabah baktım arıza yoktu. herşey normaldi. servise gitmedim bende. Akşam yine tekrarladı Sorun ne olabilir uzunlar çalışmıyor su an

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cold
        sabah baktım arıza yoktu. herşey normaldi. servise gitmedim bende. Akşam yine tekrarladı Sorun ne olabilir uzunlar çalışmıyor su an
        AFL motoru arıza yapmış olabilir... iyi bir elektronikçi bunu tamir edebilir ama o kişiyi bulmak problem işte... yoksa farın teki 1.500 TL civarında...
        1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

çıkma bulabilir miyim?

Yorum

Çıkma bulabilirsiniz. Nette insignia far vb arattırın, uygun fiyata bulabileceğinizi düşünüyorum...
            Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

dikkat etmem gereken bişey var mı? bazı ilanlarda içi boş vs yazıyor

Yorum

Önemli olan çıkma farın çalışıyor olması tabii ki de... bunun için garanti vermeleri lazım... yoksa riske değmez...
                1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

tavsiye edebileceğiniz çıkmacı var mı? Özellikle ankarada

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun dilerim..Sorun çözümsüz değildir, can sıkmayın, umuyorum küçük bir mesele yüzündendir arızası..Arızanın kodu önemli..Size ''AFL arızası'' der araç bilgisayarı ama tech2 ye bağlanmalı...Eğer kısa hüzmeleriniz yanıyorsa,arıza motorlarla ilgili olabilir..AFL+ ile birlikte uzun far asistanı da var mesela..Bunun için de araçta aynanın arkasında kamera mevcuttur..Onda da arıza olabilir eğer uzunlar yanmıyorsa..AFL powermodül denen ve farın altına takılan beyin ile de ilgili olabilir..Bu farların özelliklerini pek çok kullanıcı (diğer marka sahiplerinin geneli)bilmezler..Yani aracı alırken bu opsiyon kimine gereksiz kimine de gereğinden fazla pahalı gelir..Benim için ise insignia ve AFL;simit ile çay ya da peynir; ekmek kadayıfı ile kaymak gibidir umarım sorununuz tez zamanda giderilir..
                    İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

Çıkma far genelde kazalı arabadan çıkıyor, ayakları kırık olabiliyor. özellikle bunlara ve çalışan kısımlarının sağlamlığına dikkat edin.

Yorum

Benim aracımda sağ far hafif çatlaktan dolayı içine buğu yapıyordu. Daha sonra AFL beyni (farın dibinde) su birikintisiyle yandı.Farım tamamen söndü. Farı komple 2000 küsürliraya değiştirdim. Aynı uyarı bende de çıkıyordu.
                        [center]
                        2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kontrol Ünitesi
                          Öncelikle geçmiş olsun dilerim..Sorun çözümsüz değildir, can sıkmayın, umuyorum küçük bir mesele yüzündendir arızası..Arızanın kodu önemli..Size ''AFL arızası'' der araç bilgisayarı ama tech2 ye bağlanmalı...Eğer kısa hüzmeleriniz yanıyorsa,arıza motorlarla ilgili olabilir..AFL+ ile birlikte uzun far asistanı da var mesela..Bunun için de araçta aynanın arkasında kamera mevcuttur..Onda da arıza olabilir eğer uzunlar yanmıyorsa..AFL powermodül denen ve farın altına takılan beyin ile de ilgili olabilir..Bu farların özelliklerini pek çok kullanıcı (diğer marka sahiplerinin geneli)bilmezler..Yani aracı alırken bu opsiyon kimine gereksiz kimine de gereğinden fazla pahalı gelir..Benim için ise insignia ve AFL;simit ile çay ya da peynir; ekmek kadayıfı ile kaymak gibidir umarım sorununuz tez zamanda giderilir..
                          Şu an uzunlar yanmıyor. Sadece kısalar yanıyor ve direksiyona göre hareket etmiyor. Servise gitmeden önce bişey yoktu. Far buğu yapmıştı içine hava sıktılar. Sonra bu hale geldi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: goday
                            Benim aracımda sağ far hafif çatlaktan dolayı içine buğu yapıyordu. Daha sonra AFL beyni (farın dibinde) su birikintisiyle yandı.Farım tamamen söndü. Farı komple 2000 küsürliraya değiştirdim. Aynı uyarı bende de çıkıyordu.
                            2600 tl dediler serviste. Yaklaşık 1000 Euro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cold
                              Orjinal yazı sahibi: Kontrol Ünitesi
                              Şu an uzunlar yanmıyor. Sadece kısalar yanıyor ve direksiyona göre hareket etmiyor. Servise gitmeden önce bişey yoktu. Far buğu yapmıştı içine hava sıktılar. Sonra bu hale geldi.
                              Farlar buğu yapmaya başlayınca, içindeki elektronik beyin zamanla nemden ötürü yanıyormuş... Sanırım tutulan hava bunu hızlandırdı... Umarım sorununuzu çözersiniz...

Yorum

İşleniyor...
                              X