Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Makyajlı insignia ses sistemi hakkında..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Makyajlı insignia ses sistemi hakkında..

Öncelikle herkese merhaba.yaklaşık 1 ay önce bende insignia alarak aranıza katılmış bulunuyorum.öncelikle söylemek istediğim burada yazılanlar sayesinde fiyatına göre çok iyi bir araca sahip oldum.herkese teşekkür ederim.
    -arkadaşlar 2016 model 1.6cdti cosmo+cgp2 araca sahibim.arabanın ses sistemi fena degil ama ben genellikle arabalarımda ekstra ses sistemi olan araç almıştım şimdi bana biraz yetmiyor gibi.

soruma gelecek olursak
    -siz olsanız hangi sistemi alırsınız
    -ses sistemi taktırmak yalıtımı bozar mı
    -amp(amfi) olmadan taktırırsam intellink700 bu sistemi kaldırır mı
    -1500tlye yakın bir harcama yaparak Bose kalitesi alırmıyım

arabayı ilk alırken stil paket düsündüm ancak jantlarını hiç beğenmedim.sırf bose için onu düşünmüstüm vazgectim.simdiden cevaplar icin coook tesekkur ederim.iyi forumlar.

Keşke stil paket alsaydınız.Önceki aracımda bass amfi falan vardı,bose aratmıyor onları.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omrylc View Post
      Öncelikle herkese merhaba.yaklaşık 1 ay önce bende insignia alarak aranıza katılmış bulunuyorum.öncelikle söylemek istediğim burada yazılanlar sayesinde fiyatına göre çok iyi bir araca sahip oldum.herkese teşekkür ederim.
      -arkadaşlar 2016 model 1.6cdti cosmo+cgp2 araca sahibim.arabanın ses sistemi fena degil ama ben genellikle arabalarımda ekstra ses sistemi olan araç almıştım şimdi bana biraz yetmiyor gibi.

soruma gelecek olursak
      -siz olsanız hangi sistemi alırsınız
      -ses sistemi taktırmak yalıtımı bozar mı
      -amp(amfi) olmadan taktırırsam intellink700 bu sistemi kaldırır mı
      -1500tlye yakın bir harcama yaparak Bose kalitesi alırmıyım

arabayı ilk alırken stil paket düsündüm ancak jantlarını hiç beğenmedim.sırf bose için onu düşünmüstüm vazgectim.simdiden cevaplar icin coook tesekkur ederim.iyi forumlar.

1. Bu soruya verilebilecek onlarca, yüzlerce cevap var. Kaliteli markaların ürünlerini kullanın ve işi bilenden tavsiye alın. Bizim insanımızın "bilmiyorum" dediğini duymazsınız, herkes her konuda bilgi sahibidir. O yüzden size tavsiye veren ilk insanın tavsiyesine uyarsanız yanlış olur. Bu konuda "caraudiohifi" forumundaki tecrübeli arkadaşların fikirlerini alabilirsiniz.

2. Hayır, aksine; ses sistemi yaptırırken ucuzundan da olsa kapı içlerine mutlaka yalıtım yaptırmanız gerekir. Bu sayede yalıtım daha kötü değil, daha iyi olur.

3. Ampli olmadan ne takacağınıza bağlı, işinin ehli bir "montör"den tavsiye alırsanız size mevcut multimedya ampli'sinin neyi kaldırıp, ney, kaldıramayacağını söyleyebilir.

4. 1500 TL'ye çok zor; hatta imkansız. En az bir sub, bir takım hoparlör, yalıtım ve montaja ihtiyacınız var ki bunlar bile zaten min. 1500 TL tutar. Bose orijinal bir sistem olduğu için o kaliteyi yakalamak için daha fazla paraya, sağlam bir montöre ve biraz da şansa ihtiyacınız var. Ancak bizim araçlardaki ünite iyi; bu yüzden giriştiğiniz işte memnun olma şansınız yüksek diye düşünüyorum.

Yorum

Hocam 4. sorunuz için "4. 1500 TL'ye çok zor; hatta imkansız." demiştim ama az da olsa ihtimal var çünkü dediğim gibi ünite iyi. Ön kapılara 2 hoparlör (component), bir aktif sub, kapı içlerine ucuz yalıtım (Erkurt kullanabilirsiniz) ve montajla 1500-2000 lira arasında Bose'a yakın bir ses alabilirsiniz ama tam olarak "aynı kaliteyi" yakalamak için daha fazla çaba gerekir.

Yorum

Cok sagolun arkadaslar.gercekten cok degerli bilgiler verdiniz.aslinda benim sormak istedigim bose sistemini kaldiran bir multimedya amfi olmadan rahat kaldirabilir mi bu sistemi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omrylc View Post
            Cok sagolun arkadaslar.gercekten cok degerli bilgiler verdiniz.aslinda benim sormak istedigim bose sistemini kaldiran bir multimedya amfi olmadan rahat kaldirabilir mi bu sistemi.
            Mevcut multimedya'da zaten bir ampli var; Bose opsiyonlu araçlarda ilgili ampli farklı olabilir. Bunu bilmeden net bir şey söylemek zor.

Yorum

İşleniyor...
            X