Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Carplay ve USB kullanımı konusunda bir sorun ve bir soru...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Carplay ve USB kullanımı konusunda bir sorun ve bir soru...

Android Auto başlığı altında da sorulmuş ancak konu içinde kaybolup gitmiş ve cevap alamamış bir sorunu ben de yaşıyorum, umarım ki burada bir cevap bulabilirim.

1.6 CDTi Cosmo aracımda ne yazık ki tek USB port var. Hal böyle olunca bir yandan bir telefon şarj etmek ve bir yandan da Carplay ile IPhone telefonu araca bağlamak mümkün olmuyor. Bunun için USB çoklayıcı kullandığımda da ise araç telefonu görüyor ancak ilginç bir şekilde Carplay devreye girmiyor. Yani USB çoklayıcı kullanırken hem Carplay çalıştırayım hem de farklı bir telefon şarjı mümkün olmuyor. Bu soruınun çözümünü bilen varsa, buraya yazarsa çok memnun olurum. (elimdeki USB çoklayıcı kaliteli değil uyduruk, ucuz birşey bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum)

merhaba, kaliteli usb çoklayıcı da kullandım, adisinide kullandım olmadı, 3.0 kullandım olmadı, çakmaklıktan ekstra besleme yaptım yine olmadı. çoklayıcı ile birlikte carplay çalıştırdım ama mesela usb bellek taktım carplay kapandı. yani carplay sadece tek usb porttan ve sadece kendi beslenmek istiyor. şimdilik bir çözüm üretmiş değiliz. zamanla birşeyler çıkacaktır. siz şarj edeceğiniz diğer telefon için arka taraftan ya da öndeki bölmeden çakmaklığa usb adaptör takın oradan şarj edin. ben eşimin telefonu için usb adaptör bulunduruyorum, çakmaklıktan şarj ediyoruz.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bu konuda bende uğraştım fakat birşey elde edemedim. Android Auto denediğimde çok sağlıklı olmasada hub a bağlı telefon + usb bellek çalışıyor. Bazen donma oluşuyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
        merhaba, kaliteli usb çoklayıcı da kullandım, adisinide kullandım olmadı, 3.0 kullandım olmadı, çakmaklıktan ekstra besleme yaptım yine olmadı. çoklayıcı ile birlikte carplay çalıştırdım ama mesela usb bellek taktım carplay kapandı. yani carplay sadece tek usb porttan ve sadece kendi beslenmek istiyor. şimdilik bir çözüm üretmiş değiliz. zamanla birşeyler çıkacaktır. siz şarj edeceğiniz diğer telefon için arka taraftan ya da öndeki bölmeden çakmaklığa usb adaptör takın oradan şarj edin. ben eşimin telefonu için usb adaptör bulunduruyorum, çakmaklıktan şarj ediyoruz.
        Test etmeyi düşündüğüm her şeyi denemişsiniz. Ancak Carplay'in hala çalışmıyor olmasını anlamak mümkün değil gerçekten.

Farklı bir önerisi ya da tespiti olan varsa bekliyorum zira usb'den kablo çek, çakmaktan aynı kablo çek arabanın içini kablo ağı haline getirmek istemiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sbsezgin View Post
          Bu konuda bende uğraştım fakat birşey elde edemedim. Android Auto denediğimde çok sağlıklı olmasada hub a bağlı telefon + usb bellek çalışıyor. Bazen donma oluşuyor...
          Merhaba,bu hub olayı nasıl oluyor. Ben hem androidauto'yu kullanmak hemde usb den müziği açmak istiyorum. Nasıl yapabiliriz ki?

Yorum

Merhaba, ben Hama marka usb çoklayıcı kullanıyorum hem usb bağlı hem telefon . hem android auto çalışıyor. hem de istersem usbden müzikleri çalabiliyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/hm39...red-siyah.html

Yorum

carplay de çalışacağını sanmıyorum. android auto da çalışıyor.
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethicsonmez View Post
                Merhaba, ben Hama marka usb çoklayıcı kullanıyorum hem usb bağlı hem telefon . hem android auto çalışıyor. hem de istersem usbden müzikleri çalabiliyorum.

Teşekkür ederim.

Yorum

Aracınız makyajlı kasamı?

Yorum

Evet aracım 2016 model.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Merhaba,bu hub olayı nasıl oluyor. Ben hem androidauto'yu kullanmak hemde usb den müziği açmak istiyorum. Nasıl yapabiliriz ki?
                      Trust marka hub ile denemiştim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sbsezgin View Post

Trust marka hub ile denemiştim.
                        Keşke sonucuda yazsaydınız.

Yorum

Kardeşim verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. Ne zamandır ikisini bir arada kullanırım diye düşünüyordum ve hatta evdeki çoklayıcı hub'u denemiştim işe yaramamıştı ve umutlarım tükenmişti,ta ki sen hama'yı kullanıp olumlu sonuç aldığını yazana kadar. Bugün Vatan bilgisayardan gidip aldım,ellerinde iki adet kalmış. Birini aldım ve hemen denedim.Sonuç mükemmel,tekrar teşekkürler.

Yorum

Bu güzel oldu...
                            2015 1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo
                            Beyaz / Flexride / Çevre görüş 2 / Opel Eye / Stil Paket (19") / Deri Döşeme / Isıtmalı Koltuklar / BOSE Ses Sistemi / Sunroof / Adaptive Cruise Control

Yorum

Rica ederim. Faydalı olduysam ne mutlu

Yorum

İşleniyor...
                              X