Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ses sistemi için yardım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ses sistemi için yardım

Arkadaşlar merhaba, araçlarımızda malumunuz ses sistemi pek ideal değil onun için ses sistemini biraz iyileştirmek istiyorum ve bunun için bana tavsiye edeceğiniz bir yer varmı Ankara'da?

Teşekkür ederim şimdiden arkadaşlar
    insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
    honda accord 2.4 Executive...

Bende 2011 insignia ma yaptırdım ses sistemi ankara da bu işi gerçek anlamda yapan tek yer var zaten. Aydın elektronik ferhat usta . Kapılara yalıtımda yapıldı ses mükemmel oldu. Bence gidin konuşun canlı olarak çeşitleri dinleyip kararınızı verin. Yine yardımcı olmaya çalışırım kafanızda önce bi şekillendirin nasıl bir sistem istiyorsanız.
    https://tr-tr.facebook.com/pg/Aydin-...836276/photos/
    Sayfadaki gri insignia benim aracım.

İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

Merhaba,
      Bu işi yıllarca yaptıktan sonra devlet memurluğuna geçmiş, şimdilerde butik olarak tanıdıklarına yapan; işi bilen ve işçiliği tertemiz bir arkadaş var. Ben daha önce Megane 3 ST aracıma yaptırmıştım; biraz titizimdir ama öyle güzel işçiliği vardı ki inanın kendiniz montaj yapsanız daha az özenirsiniz.

Ayrıca kaliteli malzeme kullanır, öyle metresi 5 liralık kablolardan kullanmaz... Kaliteli iş yapıyor ve fiyat olarak da bunun hakkını alıyor. Ben geçen sene ön 2 kapı 2 kat yalıtım, arka 2 kapı 1 kat yalıtım ve montaj için toplam 400 lira ödedim. Bu fiyata dışarıda çok daha kalitesiz montaj yaparlar.

Dilerseniz telefon numarasını verebilirim.

NOT : Yine dilerseniz elimdeki JBL 5 kanal ampli ve Alpine subwoofer'ı da satabilirim. Aracım pert olduğu ve yeni aldığım makyajlı Insignia'da ses sistemi zaten iyi olduğu için şu an atıl durumdalar. Satmak konusunda emin değilim ama düşünürseniz kesin kararımı verip bir fiyat belirlerim. Ayrıca benim kullandığım ürün olduğu için söylemiyorum ama sub olarak çok pahalı bir ürün almayacaksanız Alpine'i şiddetle tavsiye ederim; ucuz fiyatlı ürünler içinde en müzikal sub'dır.

Yorum

Aklımdayken, component hoparlör alırsanız düşük bütçeli ürünler içinde yine şiddetle Alpine'i öneririm. JBL vs uzun süre dinlemede başınızı ağrıtır, Alpine hoparlör + sub kombinasyonu ise size "patırtı" değil, temiz ve net müzik verir.

Yorum

arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. benim istediğim çok abartı bir şey değil açıkçası şöyle dinlediğim zevk alabileceğim cızırtısız bir sistem subwoofer takmayı düşünmüyorum çünkü bana bagaj çok lazım oluyor ama component olabilir orjinal bir şekilde olmak şartıyla oda tabi ki kapıları delmeden felan yani.
          insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
          honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Anladığım kadarıyla aracınız eski kasa ve o kasadaki ses sistemi gerçekten oldukça kötü.

Benim daha önceki aracım Megane 3 ST'ın da ses sistemi benzer şekilde kötüydü, aynen sizin mantığınızla ben de önce sadece 4 adet Sony hoparlör taktırarak başladım. Sadece hoparlörleri değiştirirseniz çok minör farklar oldu, fakat ses kalitesi "berbat"tan "kötü"ye çıktı. Vasata bile erişemedi. Daha sonrasında ampli + component + sub taktırdım ve "kötü" den benim beklentilerime göre "çok iyi" hale geldi.

Sub taktırmak zorunda değilsiniz, ön kapıları kesip biçmenize de gerek yok. Ancak bana kalırsa hoparlör değişimi ile yetinmeyin, sanırım 1000 lira gibi bir masrafla ampli + component taktırabilirsiniz. Bu da seste ciddi bir temizlik ve netlik sağlar, ancak çok iyi bir hoparlör almazsanız baslar biraz zayıf kalır.

2. bir alernatif olarak component'leri çok kaliteli alır, ampli'yi de yine kaliteli ve stereo alırsanız baslar da tatmin edici olacaktır. Arka kapılara boş yere masraf etmeyin, arka kapılardaki hoparlörlerin sanıldığının aksine ambiyansa pozitif katkısı yoktur.

3. alternatif olarak da benim kullandığım sub gibi küçük bir sub kullanabilir; ya da koltuk altına slim sub alabilirsiniz. Slim sub'ların ses kalitesi daha kötü, fiyatları da daha yüksektir ancak bagajdan kayıp olmaz.

Ne yaptırırsanız yaptırın, iyi bir montör ve iyi malzemelerle (kablo vs) yaptırın, ön kapılar sökülmüşken kapı içlerine de bitüself benzeri bir madde kaplatın ki ses yalıtımı ve akustiği de iyileşsin.

Kolay gelsin.

Yorum

Cosmo sport tourer var malum bagajı geniş bi amfi ve bass düşünüyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xsalty_06 View Post
                Arkadaşlar merhaba, araçlarımızda malumunuz ses sistemi pek ideal değil onun için ses sistemini biraz iyileştirmek istiyorum ve bunun için bana tavsiye edeceğiniz bir yer varmı Ankara'da?

Teşekkür ederim şimdiden arkadaşlar
                Merhaba, ne yaptınız taktırdınız mı?

ufukkk Bende 2016 model insignia var ses kalitesi iyi aslında. Fabrikadan orjinal gelen hoparlör markası ne tam bilmiyorum ama adamlar kaliteli takmış. Bana 1 tık eksikliği var gibi geliyor tam bassı hissettirmiyor birşey eksikmiş gibi geliyor. Sanki sadece amfi taktırsam coşacakmış gibi geliyor. Sadece amfi taktırsam olur mu acaba.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: medi View Post

Merhaba, ne yaptınız taktırdınız mı?

ufukkk Bende 2016 model insignia var ses kalitesi iyi aslında. Fabrikadan orjinal gelen hoparlör markası ne tam bilmiyorum ama adamlar kaliteli takmış. Bana 1 tık eksikliği var gibi geliyor tam bassı hissettirmiyor birşey eksikmiş gibi geliyor. Sanki sadece amfi taktırsam coşacakmış gibi geliyor. Sadece amfi taktırsam olur mu acaba.
                  Ön kapılardaki iyi. Göğüsteki hoparlörün bass özelliğini arttırabilsek çok iyi olacak aslında. Bir de USB ile radyo arasında ses kalitesi farkı var. Bariz şekilde radyodaki ses daha kaliteli çıkıyor. USB'de 320kbps müzikleri kullanırım özellikle. Ama fark çok belli.
                  1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                  2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                  3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                  4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                  5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                  6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Ön kapılardaki iyi. Göğüsteki hoparlörün bass özelliğini arttırabilsek çok iyi olacak aslında. Bir de USB ile radyo arasında ses kalitesi farkı var. Bariz şekilde radyodaki ses daha kaliteli çıkıyor. USB'de 320kbps müzikleri kullanırım özellikle. Ama fark çok belli.
                    Bence usb ile radyo arasında fark yok. Benimde 320kbps ve çok iyi geliyor. Ama yeterince güçlü basmıyor. Mesela evde 38watt var onun amfısı oldugu için az acsamsa daha çok tatmin ediyor. Sadece amfi taktırmak mantıklı gibi geliyor bana.

Yorum

Eğer sadece baslarda artış istiyorsanız ampli yerine aktif bir sub taktırabilirsiniz. (Koltuk altı modeller var) Ampli de mutlaka fayda edecektir ama ne kadar tatmin eder bilemiyorum.

Sorunuz çok zor bir soru aslında, herkesin kulak zevki farklı. Ben de makyajlı kasanın ses sistemini bas olarak yeterli buluyorum ancak ses biraz daha açık-parlak olabilirdi diye düşünüyorum. Bu nedenle size net bir cevap vermek çok zor. Maalesef deneme yanılmadan başka şansınız yok. Belki bir yerle anlaşıp, önce ampliyi monte ettirip, istediğiniz farkı yaratmazsa aktif sub deneyebilirsiniz.

Yorum

peki bose sessistemine amfi takmadan mini sub takılabilir mi? Yani arkadaki bas hoparlörlerden çeksek bi hat?

Yorum

Aktif sub olmalı, yani kendi içinde amplisi olan bir sub olmalı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: medi View Post

Bence usb ile radyo arasında fark yok. Benimde 320kbps ve çok iyi geliyor. Ama yeterince güçlü basmıyor. Mesela evde 38watt var onun amfısı oldugu için az acsamsa daha çok tatmin ediyor. Sadece amfi taktırmak mantıklı gibi geliyor bana.
                            Bende sıkıntı var öyleyse. Mesela USB'de ses seviyesi 25. kademede ise radyoya geçince aynı ses şiddeti için 10 civarına düşürmem gerekiyor. Bunun dışında radyoda şarkılar daha basslı. Güzel vuruyor. Kısık seste istediğim tokluğu alıyorum ama iş USB'ye gelince bass cılızlaşıyor.

Radyo ve USB'de equalizer ayarı Treble: 12 Mid: -6 Bass:12 Sağ-sol ve ön arka: 0
                            1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                            2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                            3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                            4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                            5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                            6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x View Post
                              Bende 2011 insignia ma yaptırdım ses sistemi ankara da bu işi gerçek anlamda yapan tek yer var zaten. Aydın elektronik ferhat usta . Kapılara yalıtımda yapıldı ses mükemmel oldu. Bence gidin konuşun canlı olarak çeşitleri dinleyip kararınızı verin. Yine yardımcı olmaya çalışırım kafanızda önce bi şekillendirin nasıl bir sistem istiyorsanız.
                              https://tr-tr.facebook.com/pg/Aydin-...836276/photos/
                              Sayfadaki gri insignia benim aracım.
                              Hocam merhaba, ses sistemini yaptırdıktan sonra trim sesi oldu mu? yani montajına ne kadar dikkat ediyorlar onu öğrenmek için soruyorum. Onun dışında fiyatlar yaklaşık olarak ne kadardır?

Yorum

İşleniyor...
                              X