Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel İnsignia Corvin Android İnterface

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İyi de navimex interface değil ki, komple ünite. Yani farklı segmentte bir ürün...

Yorum

• interface olmazsa olmaz diyenler için birşey diyemem tabiiki, özellikle 2013 sonrası ve carplay android auto destekli intellilink ürünleri bencede değiştirilmemeli. ama eğer bu destekler yoksa;
      araçla tam uyumlu navimexin ürününü düşünebilirler.
      https://www.navimex.com.tr/Urun/nav-...a-nav-9949/426

ben carplay desteğinden dolayı jailbreak düşünüyorum. Çıkmazsa interface ciddi ciddi kafamda.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Merhaba arkadaşlar. Bir hafta kadar önce aracıma Corvin arayüz montajı yaptırdım. Aracım 2015 1.6 Cosmo. Muhtemelen Eylül veya Ekim üretimi. Dolayısı ile Android Auto için bunca zaman bekledikten sonra herhangi bir güncelleme umudum kalmadığı için bu uygulamayı yaptırdım.

Montaj sırasında orta konsol komple sökülüyor. Üstelik bunu yaparken sadece parmaklarını kullandı yetkili arkadaş. Araca sadece arayüz montajı yapıldı. Sağ dikiz ayna altına takılan kamerayı gereksiz bulduğum için yaptırmadım. Araçta orjinal geri görüş kamerası vardı ve uygulama sonrası sıkıntısız çalışıyor. Montaj sonrası uygulamayı yapan Volkan isimli arkadaş torpido gözüne uzatılan usb kablosunu kontrol etmediği için kullanamadım fakat bir kaç gün sonra Ersin beyin çorluda müdahale etmesi ile sorun giderildi. Bu arada uydu modülünü sol A sütun önüne bıraktık bir an önce bağlantı kurulması adına. Benim için orada duruyor olması problem değil.

Bir haftalık kullanım sonrası oldukça doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Orta ekran bir tabletten farksız oluyor. Araç kullanırken ihtiyacınız olacak uygulamaları google play den indirmek ve kullanmak keyifli.

Yandex ve google haritalar artık tam ekran olarak hizmet veriyor. Uygulamanın ses kaynağını araç aux olarak kullandığı için örneğin aracın bluetooth bağlantısı ile telefon kullandığınızda, araç ses kaynağını aux tan kesip bluetooth olarak seçiyor ve böylece sadece telefon görüşmesi duyuluyor araç içinde. Telefon üzerindeki yandex kullanıldığında malum hem telefon hem yandex sesleri karışıyordu. Kaynak farklılığı keyifli kullanım olanağı sunuyor. Örneğin ekranda navigasyon uygulaması varken ses kaynağı olarak telefon, radyo veya usb seçilebiliyor. Telefonum turkcell olduğu için hesabıma bağlı olarak fizy uygulamasını kurdum. Fizy den ses dinlerken ekrandan yine navigasyonu görebiliyor veya başka bir uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Şimdiye dek herhangi bir donma kasma olmadı. Turkcell hesabına bağlı tv+ uygulaması ile hesaba tanımlı 5gb tv+ kotası ile tv izleme imkanınız var. Veya internet hesabınıza güveniyorsanız digiturk yeni adıyla bein uygulaması da emrinizde. Yine de akıcı trafikte tv izlemek kesinlikle tehlikeli. Biliyorsunuz opel medya uygulaması park halindeyken video izlemeye müsade ediyor fakat vitese takınca sadece sesi bırakıyor ve bu kesinlikle doğru bir uygulama. İstanbulun yoğun trafiğinde ise seçim size kalmış. Dikkat eden için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca Chrome tarayıcı üzerinden istediğiniz internet sayfasını açabilir, işe gidip gelirken büyük ekrandan gazete veya diğer sayfaları takip edebilirsiniz.

Youtube için yine internet kotanıza güvenmeniz gerekiyor. Sorunsuz video izleyebiliyorsunuz.

corvin uygulaması ile gelen navigasyon uygulaması gayet başarılı. Fakat yandex ve google haritalarda bulunan trafik verisi olmadığı için tercih edileceğini düşünmüyorum. İnternet kullanmak istemeyenler için ise gayet mantıklı bir alternatif. Navigasyon uygulamasının bana göre iki problemi var. Birincisi rota seçiminde beni eve götür seçeneğini kullanamıyorum çünkü nedense benim evin adresini bir türlü öğretemedim alete. İkincisi ise bu navigasyonu kullanmaya başlıyorsunuz fakat uygulamadan çıkamıyorsunuz. Arka plan uygulamalarını kaldırdığınızda diğer tüm uygulamalar sonlanıyor fakat bu navigasyon arka planda çalışmaya devam ediyor ta ki aracı stop edip araçtan çıkana dek. O kadar kusur kadı kızında da var diyerek sorun etmiyorum.

Genel olarak uygulamadan memnunum. Orta ekran şu an müthiş aktif olarak hizmet veriyor. Aracımı alalı 20 ay oldu. Keşke yazılım güncellemesini bu kadar beklemeden yaptırmış olsaydım diyorum.
        2015 Beyaz İnsignia 1.6 CDTI Cosmo + Kış Paketi

Yorum

• Merhaba Eyüp Bey, bende sizinle aynı fikirdeyim. Android Auto çıkmayacak gibi. Bu sebepten bende Corvin e sıcak bakıyorum. Ben Çorlu da ikamet ediyorum. Çorluda nerede yaptırdınız işlemi. Bide forum kurallarına aykırı olmaz ise ne kadar bi maliyet çıkıyor. Teşekkürler

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Wishdropper View Post
            Merhaba Eyüp Bey, bende sizinle aynı fikirdeyim. Android Auto çıkmayacak gibi. Bu sebepten bende Corvin e sıcak bakıyorum. Ben Çorlu da ikamet ediyorum. Çorluda nerede yaptırdınız işlemi. Bide forum kurallarına aykırı olmaz ise ne kadar bi maliyet çıkıyor. Teşekkürler
            Uygulamayı Tümay Elektronik merkez adresinde yaptı. Torium AVM arkasında kolay bulunan bir adreste.

Ücreti 1550 TL olarak anlaştık. Daha aşağı veya yukarı olabiliyor sanıyorum pazarlık durumuna bağlı. Sağ dikiz aynası altına montajı yapılan kör noktayı gösteren kamera için ekstra ücret isteniyor ne kadar bilmiyorum. Sağ sinyali verdiğinizde orta ekranda kör noktayı olduğu gibi gösteriyor. Şahsen kör nokta için kamera kullanmaktansa dikiz aynalarını aracı görmeyecek şekilde dışa doğru biraz daha açmanın yeterli olduğunu düşünüyorum. Malum dikiz aynalarının uçlarındaki ayna açıları kör noktaları göstermek için daha dış bükey yapılmış.

Ben Saray'da ikamet ediyorum. Usb kablosunun aktif olmadığını fark ettiğimde telefonla Ersan Beye ulaştım kendisinin Trakya tarafına geçeceğini bakabileceğini söyledi. Çorlu'da buluşmak için anlaştık öylece sorunumu halletti.
            2015 Beyaz İnsignia 1.6 CDTI Cosmo + Kış Paketi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Eyüp View Post

Uygulamayı Tümay Elektronik merkez adresinde yaptı. Torium AVM arkasında kolay bulunan bir adreste.

Ücreti 1550 TL olarak anlaştık. Daha aşağı veya yukarı olabiliyor sanıyorum pazarlık durumuna bağlı. Sağ dikiz aynası altına montajı yapılan kör noktayı gösteren kamera için ekstra ücret isteniyor ne kadar bilmiyorum. Sağ sinyali verdiğinizde orta ekranda kör noktayı olduğu gibi gösteriyor. Şahsen kör nokta için kamera kullanmaktansa dikiz aynalarını aracı görmeyecek şekilde dışa doğru biraz daha açmanın yeterli olduğunu düşünüyorum. Malum dikiz aynalarının uçlarındaki ayna açıları kör noktaları göstermek için daha dış bükey yapılmış.

Ben Saray'da ikamet ediyorum. Usb kablosunun aktif olmadığını fark ettiğimde telefonla Ersan Beye ulaştım kendisinin Trakya tarafına geçeceğini bakabileceğini söyledi. Çorlu'da buluşmak için anlaştık öylece sorunumu halletti.
              Benim de aracım, 2015 model 1.6 dizel Cosmo. Ben de aracıma, bu cihazdan taktırmak istiyorum. Cihaza dair, biraz daha teferruatlı bilgi paylaşırsanız sevinirim. Mesela, genel olarak, 'Cihazın artı ve eksileri nelerdir? Cihazın hızı tatminkâr mı? Kaç GB'a kadar flash diski destekliyor? 1550 TL'ye peşin mi aldınız, bu fiyata taksit de yapıyorlar mı? Bu fiyata bu cihaz değer mi?'

Yorum

• Corvin makyajlı kasa için en iyi çözüm ama fiyat çok yüksek. Ekran yok, ampli ünitesi yok, cd okuyucu yok... Sadece bir android kutu ve bağlantı soketleri var.

Yorum

• İşin ilginç yanı, benzer ürünler Aliexpress'te de aynı fiyatta :

https://tr.aliexpress.com/item/Andro...AbTest=ae803_2

Yorum

• Ankara'da yapan bir yer biliyor musunuz? Diğer arkadaşlar gibi hassas çalışıyorlar mı?
                    Bu arada bende 2014 model 1.6 turbo cosmo ile aranıza katılmış bulunuyorum.

Son olarak corvin bağlatmazsam alternatif olarak hangi sistemleri önerirsiniz?

Yorum

• arkadaşlar merhaba,
                      güncel fiyat bilgisi olan var mı? en son 1550 fiyatla anlaşıp yaptırmış Eyüp arkadaşımız...
                      Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                      2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

• 1400 TL fiyat aldım. Henüz yaptıramadım
                        2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

• Arkadaşlar merhaba,

Corvin denilen cihaz bir Android kutusu, fiyanının bu kadar yüksek olma sebebi de maalesef dövizin yüksek olması. Ürünün üreticisinde doğrudan alayım diye fiyat istedim adam bana 450 USD fiyat çekti

1550 TL evet yüksek fiyat sebebi ise alternatifi yok. İşin ilginci mevcut cihazı komple söktürüp yeni Android sistemi taktırsan da aynı paraya geliyor.

Ancak 5-6 artık ne kadar olursa fazla sayıda kişi kesin karar verip de yaptırmak istersen pazarlıkla daha iyi bir rakam alınır diye düşünüyorum.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
                            Arkadaşlar merhaba,

Corvin denilen cihaz bir Android kutusu, fiyanının bu kadar yüksek olma sebebi de maalesef dövizin yüksek olması. Ürünün üreticisinde doğrudan alayım diye fiyat istedim adam bana 450 USD fiyat çekti

1550 TL evet yüksek fiyat sebebi ise alternatifi yok. İşin ilginci mevcut cihazı komple söktürüp yeni Android sistemi taktırsan da aynı paraya geliyor.

Ancak 5-6 artık ne kadar olursa fazla sayıda kişi kesin karar verip de yaptırmak istersen pazarlıkla daha iyi bir rakam alınır diye düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum, aynı şeyi ben de yazmıştım. Aslında ederi 100-150$ olan bir cihaz ama alternatifi olmadığı için yurt dışı fiyatı da oldukça yüksek. (Cihazda ekran yok, ampli yok, tuş takımı yok, cd sürücü yok, bildiğimiz android stick'lerden hiç bir farkı yok diyebilirim.)

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Kesinlikle katılıyorum, aynı şeyi ben de yazmıştım. Aslında ederi 100-150$ olan bir cihaz ama alternatifi olmadığı için yurt dışı fiyatı da oldukça yüksek. (Cihazda ekran yok, ampli yok, tuş takımı yok, cd sürücü yok, bildiğimiz android stick'lerden hiç bir farkı yok diyebilirim.)
                              Alternatifi Necvox'da var ama o da fiyat olarak çok farklı değil
                              InsigniaTEAM

Yorum

• Corvin ara yüz uygulaması garantiyi bozar mı?
                                ayrıca harici 360 camera araştırması yapıyorum sport tourerlarda olandan 300 $ civarı ama araçta delik vs açmadan zor görünüyor. Fikri ya da bilgisi olan var mı?

Yorum

İşleniyor...
                                X