Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mini 0826 Araç Kamerası [İnceleme]

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Mini 0826 Araç Kamerası [İnceleme]

Merhabalar, başlıkta adı geçen Mini 0826 araç kamerasını anlatacağım. Cihazı 12 Şubatta GearBest adlı siteden satın aldım. O zaman ki dolar kuru üzerinden ücreti 220 olarak 1 Martta adresime ulaştı.

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_275913.html

Kameranın fotoğrafları aşağıda mevcut. Kapalı kutuda, kapalı zarfta elime yurtdışı alışveriş için gerçekten kısa denilebilecek bir sürede bana ulaştı. Gümrüğe takılma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil.

Araca montajını yapması gerçekten çok basit. Hiçbir yeri kesmeden, delmeden aracın orjinal haline sadık kalarak kısa sürede montajını gerçekleştirebiliyoruz. Zaten yapmamız gereken bir elektrik kablosu çekmek. Dışarıdan ekstra almamız gerekende hiçbir şey yok. Ne gerekiyorsa hepsi kutu içeriğine dahil olarak geliyor.

Kameramızın özellikleri:
    1296P Super HD
    Üzerindeki ekran: 1.5 inches TFT LCD
    Lens 135 derecelik açıda çekim yapıyor
    Dahili GPS mevcut
    Fotoğraf sensörü: 4 МР OmniVision OV4689
    İşlemci: Ambarella A7LA50
    Ses kaydı: Built-in microphone / speaker
    Desteklenen çözünürlükler: 2560 x 1080 at 30fps / 2304 x 1296 at 30fps / 1920 x 1080 at 45fps and 30fps / HDR 1920 x 1080 at 30fps / 1280 x 720 at 60fps and 30fps
    64 GB kadar TF SD kart desteği mevcut.( Class 10 )
    Ürün Boyutları: 4.60 x 3.90 x 8.00 cm

Kutu İçeriği:
    1 x Mini 0826 HD DVR,
    1 x USB Kablosu
    1 x Lens temizleme bezi,
    3 x 3M yapışkan
    1 x Sarj adaptörü,
    1 x GPS,
    1 x Film,
    1 x CPL Filtre(Güneşli havada camdaki yansımayı kesmek için,
    6 x Kablo Klipsi

Boyut olarak küçük, camda dikkat çekmeyen bir model. Bu keza görüntü kaliteside bir o kadar iyi. Youtube gibi siteler üzerinden izlenen araç kamerası videoları, Youtube ekstra işleme yaptığından ötürü her ne kadar 720P, 1080P izliyor olsakta kesinlikle kayba uğruyor. Bu yüzden en net görüntüyü direkt olarak video dosyasını bilgisayarınıza indirerek alabilirsiniz.

Elektriğini kol dayamanın altındaki çakmaklıktan aldım. Kol dayama rahatlıkla kapanıyor hiçbir sorun yok. Fotoğraflarda da kabloyu götürdüğüm yeri kırmızı ile işaretledim. Sağ kolonu hafifce kendinize çekerek üst kısımdan birazcık açıp kabloyu hava yastığının arkasından geçirirseniz iyi olur. Kablo bir kaza durumunda hava yastığının açılmasına engel olmasın.

Hafıza kartı olarak Samsung 32GB MicroSD Evo Class10 48mb/sn Hafıza Kartı + SD Adaptör MB-MP32DA/TR kullanıyorum.Yaklaşık olarak 4 saatlik kayıt yapıyor. Alan dolduğunda ilk kayıttan itibaren silerek kesintisiz kayıta devam ediyor. Cihaz üzerinden her bir kayıt dosyasının kaç dakika olacağını ayarlayabiliyoruz. 1 DK, 3 DK, 5 DK şeklinde seçenekler mevcut. Ben 3 dakikalık kayıtlar kullanıyorum.

Kamera ile ilk yolculuğumda 2 kaza atlattım. Çok şükür bir kaza olmadı. Ucuz yırttık. Fakat kaza olmuş olsaydı muhtemelen karşı taraf ben haklıyım diye diyebilirdi. Kayıtlara daha sonra baktığımda hatalı olanın karşı taraf olduğu bariz şekilde belli. Allah cümlemizi kazadan beladan korusun..

GPS neden lazım? Öncelikle bir kaza durumunda kendi haklılığımızı ispatlamak için önemli. Kayıtların üzerinde araç hızı, o an hangi koordinatlarda olduğunu işliyor. Ekstra olarak cihazın kendisinin hafıza kartına attığı program ile görüntüleri bilgisayardan izlerken o an aracın nerede olduğu, hızını görebiliyoruz.

Gece çekimlerinde çok net değil. Gece çekimlerinde netlik için daha yüksek meblağlar ödememiz gerekiyor. Bana göre bu cihaz tam bir Fiyat/Performans cihazı. Gündüz görüntülerinde karşıdan gelen, önümüzde giden vs. araçların model, renk, plaka gayet net olarak görebiliyoruz.

Araçlarımızın ön camlarında ekstra olarak katman bulunduğu için ön camda bulunan cihazların çekim güçleri çok düşüyor. Ben ilk montajı yaparken bunu gözardı ederek taralı alanın tam altına takmıştım. Ancak 2-3 saatlik kullanımlarda dahi cihaz GPS bulamıyordu. Bunu üzerine yapıştırdığım yerin tam üstüne taralı alana yapıştırdım. Şuanda en geç 1.5 dakika içinde cihaz GPS ile bağlantı kurup, koordinatları ve hızı işlemeye başlıyor

Cihazın kutu açılışı ve araç montaj görüntüleri:

Yanlış montaj:

Doğru montaj:

Kayıpsız netlik için indirip izlemenizi tavsiye ederim:

https://www.dropbox.com/s/u22b5n1eul...A0041.MOV?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/juc0clci48...A0384.MOV?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/1phiibnlpe...A0434.MOV?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/8o1d4wjhuy...A0435.MOV?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/75jhiit4d7...A0448.MOV?dl=0

https://www.dropbox.com/s/pcd4j4z467...3%A7i.avi?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/vkvruxycxl...akibi.avi?dl=0

Cihazın kendi attığı programdan izlerken görüntü kalitesi düşüyor. Direkt olarak dosyayı video görüntüleme programı ile izlediğimizde daha kaliteli izleyebiliyoruz.

Bonus:

Ynt: Mini 0826 Araç Kamerası [İnceleme]

Paylaşım için teşekkürler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kayıpsız video çekimleri de şuanda yükleniyor, bitince paylaşacağım.

Yorum

Bu uygulama bence fabrika çıkışı tüm araçlara zorunlu olmalı.Uğır paylaşım için teşekkürler. Bende araştırıyorum buna benzer bir şey, hatta arka cama da montaj yapılan modelleri de görmüştüm..
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Benim bimden aldığım daha iyi çekiyor uğur
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Basarili bir xalisma olmus elinize sağlık.

Kork Allah tan Korkmayandan ! ! !

Ahmet Emre

2015 Cosmo 16t Gri

Yorum

Güzel günlerde kullanın paylaşım için teşekkürler

Yorum

Hayırlı olsun Uğur. Güle güle kullan.
                Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seyyah
                  Bu uygulama bence fabrika çıkışı tüm araçlara zorunlu olmalı.Uğır paylaşım için teşekkürler. Bende araştırıyorum buna benzer bir şey, hatta arka cama da montaj yapılan modelleri de görmüştüm..
                  Üst segment markalarda çift kamera var abi. Dediğin gibi tek cihaz ile ön-arka çekim yapabiliyor. Veyahut daha küçük ebatlarda bir kamera alınıp arka cama takılabilir.

Orjinal yazı sahibi: aSya
                  Benim bimden aldığım daha iyi çekiyor uğur
                  Görmeden inanmam. :P Genellikle BİM, A101 gibi yerlerde satılan kameralar için çöp diyorlar. Arkadaşım A101'den almıştı, görüntüsünü hiç beğenmedi. Dükkanına süs diye yapıştırdı öylece.

İlginize teşekkürler, sağolun...

Yorum

bi yollarım örneğini uğur.
                    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Paylaşım ve güzel anlatım için teşekkürler

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Güzel paylaşım olmuş elinize sağlık, ben de bu ürünü bayağı zamandır araştırıyorum. Araç kamerası bazı durumlarda (inşallah hiç tecrübe etmeyiz öyle durumları) çok faydalı ve gerekli bir opsiyon olarak hissedilebiliyor. Ben şuan bu ürünle xiaominin araç kamerası arasında gidip geliyorum

Yorum

İndirip haricen izledim. Görüntü kalitesi hakket boyuna göre muazzam. BİM sınıfta fena kaldı.

Yorum

Bende indirip izledim, görüntüler gayet güzel. Alınabilecek bir kamera. Hayırlı olsun.
                            Bu arada motorluyu Gets mi kovalıyordu. Az kadı arabayı çarpacakmış.

Yorum

Xiaomi aksiyon kamerası olarakta kullanabiliyor. Beklentiye göre tercih yapılabilir .

Anlayamadım valla Murat abi, yanımdan hızla geçti, zaten duramadı köşede kaldırıma tosladı hızla geri yapıp tam gaz sokak arasında gözden kayboldu.

Yorum

İşleniyor...
                              X