Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CarPlay - Android Auto Ana Konusu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• https://youtu.be/M2LOz6eDy70
    Arkadaslar bunu deneyen oldu mu ?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
      İşin ilginç tarafı,Opel Türkiye ile görüşüyorum.AndroidAuto destek vermediği için servislerde yok diyor.Ben yetkili serviste nasıl yükleniyor diye sorduğumda "o servisin yaptığı birşey.müşteri sorumluluk alıp uygulatıyor" diyor. o zaman sizin servisler yazılım geliştirmeye başlamış,ar-ge gibi çalışıyor maşallah deyincede "şöyleydi böyleydi" diyerek yön değiştiriyorlar.Bir servis nasıl olur ana merkezden habersiz kaçak yazılım (bu anlama geliyor) yükleyebilir ki? Yani servislerinden adamların haberi yok.Servisler bağımsız özel servis mantığı ile çalışıyor demekki.Opel Türkiye'yi müşterileri memnun etmemek için gösterdikleri başarıdan dolayı ayakta alkışlıyorum.
      Tamamen Opel Turkiye kaynaklı trajik bir durum. Adamların satış elemanları AndroidAuto ve CarPlay mevcut diyerek satış yapacaklar. Benim durumum örneğinde olduğu gibi sadece CarPlay yüklü olarak gelecek. Sonra aynı bayinin servisi AndroidAuto yüklemesi için 70 ve 650 TL arası ne denk gelirse para alacaklar. Neymiş efendim bayilerin fiyat politikasına karışamazlarmış. O zaman korsan yazılım yüklemelerine engel ol ki standart olsun tüm bayiler. Satarken bilmediği özelliği var demesine karış. Aslında amaç müşteri memnuniyeti ise yazılımı Almanyadan al bayilerine dağıt bunları isteyene yükle de. Olayı bitir. Ama bunlar markayı bitirme derdinde.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Falcoon View Post

Tamamen Opel Turkiye kaynaklı trajik bir durum. Adamların satış elemanları AndroidAuto ve CarPlay mevcut diyerek satış yapacaklar. Benim durumum örneğinde olduğu gibi sadece CarPlay yüklü olarak gelecek. Sonra aynı bayinin servisi AndroidAuto yüklemesi için 70 ve 650 TL arası ne denk gelirse para alacaklar. Neymiş efendim bayilerin fiyat politikasına karışamazlarmış. O zaman korsan yazılım yüklemelerine engel ol ki standart olsun tüm bayiler. Satarken bilmediği özelliği var demesine karış. Aslında amaç müşteri memnuniyeti ise yazılımı Almanyadan al bayilerine dağıt bunları isteyene yükle de. Olayı bitir. Ama bunlar markayı bitirme derdinde.
        Kesinlikle katılıyorum.Yükleme normalde 30 euro ama servisler ne tutturabilirlerse onu müşteriye geçirme derdinde.Opel Türkiye malesef bu konuda markayı karalama kampanyası yapıyor gibi.Kimi servis eğitimini aldık fakat yükleme yapmıyoruz diyor.Kimi servis yükleriz diyor,kimiside önce kod alalım başka bir gün gelirsiniz yükleriz diyor.Tamamiyle servisler bu konuda yetersiz.Malesef İzmir'de yükleme yapacak servis yok.Hepsi korkarak yaklaşıyor araca.

Yorum

• Bilgilendireyim.Bugün İzmir'deki servislerin AndroidAuto'dan bi haber olmasından dolayı Manisa'daki Çözel Opel yetkili servisine randevu alarak gittim.Yaklaşık 2 saat kadar süren işlem sonucu yükleme yapıldı.Sorunsuz çalışıyor.Fakat tek sorun mp3 lerimin yüklü olduğu usb bellek ile telefon aynı anda (çoklayıcı dahil) çalışmıyor.Ya telefonu yada usb belleği takacağım.AndroidAuto'da klasörler şeklinde müziği seçip kullanabileceğim bir apk programı bulmam lazım.Kullanan varsa yardımı iyi olur.

Yorum

Bilgilendireyim.Bugün İzmir'deki servislerin AndroidAuto'dan bi haber olmasından dolayı Manisa'daki Çözel Opel yetkili servisine randevu alarak gittim.Yaklaşık 2 saat kadar süren işlem sonucu yükleme yapıldı.Sorunsuz çalışıyor.Fakat tek sorun mp3 lerimin yüklü olduğu usb bellek ile telefon aynı anda (çoklayıcı dahil) çalışmıyor.Ya telefonu yada usb belleği takacağım.AndroidAuto'da klasörler şeklinde müziği seçip kullanabileceğim bir apk programı bulmam lazım.Kullanan varsa yardımı iyi olur.
            Sizin arabada 2 usb mi var yoksa usb çoklayıcı mı?
            InsigniaTEAM

Yorum

Bilgilendireyim.Bugün İzmir'deki servislerin AndroidAuto'dan bi haber olmasından dolayı Manisa'daki Çözel Opel yetkili servisine randevu alarak gittim.Yaklaşık 2 saat kadar süren işlem sonucu yükleme yapıldı.Sorunsuz çalışıyor.Fakat tek sorun mp3 lerimin yüklü olduğu usb bellek ile telefon aynı anda (çoklayıcı dahil) çalışmıyor.Ya telefonu yada usb belleği takacağım.AndroidAuto'da klasörler şeklinde müziği seçip kullanabileceğim bir apk programı bulmam lazım.Kullanan varsa yardımı iyi olur.
              Aynı sorunu halen yaşıyoruz bir çözüm bulabilen olmadı maalesef.

Böylesine bir araçta sadece tek USB var, bu durum da bu tür konular çok ciddi kısıtlıyor. Çift USB olsa böyle bir sorun olmazdı muhtemelen.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Sizin arabada 2 usb mi var yoksa usb çoklayıcı mı?
                Tek usb var.Çoklayıcı taktım olmadı.

Yorum

Acaba sadece AndroidAuto güncellemesi için ne kadar ücret aldılar?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Aynı sorunu halen yaşıyoruz bir çözüm bulabilen olmadı maalesef.

Böylesine bir araçta sadece tek USB var, bu durum da bu tür konular çok ciddi kısıtlıyor. Çift USB olsa böyle bir sorun olmazdı muhtemelen.

Müzik olayını Pulsar+ programı ile çözdüm.Hem android auto kullanıp hemde pulsar+ programı ile Bluetooth üzerinden telefondaki klasörü seçip dinliyorum.Ayrıca aracın teyp düğmelerinden kumanda etmemede izin veriyor.

Yorum

• Şuan tek bir sıkıntı kaldı. O da telefonu usb ile bağlıyorum şarj oluyor aynı zamanda, fakat androidauto kullanıldığı içinmidir bilmiyorum şarj ağır ağır düşüyor.Sebebi nedir bilen varsa yorum yazarsa iyi olur.

Yorum

Şuan tek bir sıkıntı kaldı. O da telefonu usb ile bağlıyorum şarj oluyor aynı zamanda, fakat androidauto kullanıldığı içinmidir bilmiyorum şarj ağır ağır düşüyor.Sebebi nedir bilen varsa yorum yazarsa iyi olur.
                        Usb şarjlar genellikle 0.5 mA, yeni telefon sarj aletleri ortalama 2.0 mA oluyor. Yani usb şarj çok yavaştır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Falcoon View Post

Acaba sadece AndroidAuto güncellemesi için ne kadar ücret aldılar?
                          ................?

Yorum

................?
                            Pardon görmemişim. Sadece AndroidAuto için 250tl aldılar.

Yorum

Pardon görmemişim. Sadece AndroidAuto için 250tl aldılar.
                              Bugün Antalya Antoto aynı işlem için 550.-TL nin altındaki bir rakama yapamayacaklarını üzülerek belirttiler

Yorum

Bugün Antalya Antoto aynı işlem için 550.-TL nin altındaki bir rakama yapamayacaklarını üzülerek belirttiler
                                Ne tuttururlarsa.Yükleme sırasında GM Opel 30euro istiyor,gerisi servise kalıyor ve toplam max 2 saatte bitiyor.Araç menüsüne fazladan bir iki özellik geliyor,fakat şuan hatırlayamıyorum.Ama tavsiye ederim,mükemmel çalışıyor.

Yorum

İşleniyor...
                                X