Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 sidi 170hp turbo büyütme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 sidi 170hp turbo büyütme

Selam. 1.6 sidi 170hp turbo büyüten var mi. Var ise sonuç ve nerede yaptirabileceğimize dair yardim lütfen.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Orjinal yazı sahibi: mtekin2003 View Post
    Selam. 1.6 sidi 170hp turbo büyüten var mi. Var ise sonuç ve nerede yaptirabileceğimize dair yardim lütfen.
    çift çıkış egzozu nasıl yaptınız bilgi alabilir miyim
    2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Hibrit turbo mu yoksa tamamen büyük salyangoz mu düşünüyosunuz? Ayrıca şanzımanın kaldıracağı max nm tork u hesaba katarak bu tür işleri yapınız. Aksi takdirde motordan önce şanzıman sıyıracaktır. Yapmayı kafaya koyduysanız maslak aos de sağlam bir yere yönlendirebilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post
        çift çıkış egzozu nasıl yaptınız bilgi alabilir miyim
        ODAK opel de yaptırdım. egsoz uçlarını ben seçtim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

Hibrit turbo mu yoksa tamamen büyük salyangoz mu düşünüyosunuz? Ayrıca şanzımanın kaldıracağı max nm tork u hesaba katarak bu tür işleri yapınız. Aksi takdirde motordan önce şanzıman sıyıracaktır. Yapmayı kafaya koyduysanız maslak aos de sağlam bir yere yönlendirebilirim.
          yaptıran biri var ise ondan deneyimlerini öğrenip öyle yaptırmak istiyorum. aslında düşük devirler için bunu istiyorum. hybrid daha uygun olur. arabada yazılım var ve gayet memnunum. ayrıca VGT denen alet de takılı, sadece düşük devirlere biraz olsun etkili olduğu için taktırdım ( https://www.youtube.com/watch?v=J_tGng4ZeUU ) . yakıt ile ilgili bir problemim yok. yani ne yakarsa yaksın.

Yorum

Turbo büyüdükçe geç dolar diye biliyorum alt devir değil üst devir canlı olur. Sidi nin alt devirlerini cansız mı buluyorsunuz? Yazılım bile olmasına rağmen, bu motora bu kadar yüklenmek doğrumudur bilemedim, bence bu konuda gerçekten uzman birileri ile bu işi yapın
            1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
              Turbo büyüdükçe geç dolar diye biliyorum alt devir değil üst devir canlı olur. Sidi nin alt devirlerini cansız mı buluyorsunuz? Yazılım bile olmasına rağmen, bu motora bu kadar yüklenmek doğrumudur bilemedim, bence bu konuda gerçekten uzman birileri ile bu işi yapın
              hibrit (electric hybrid turbo ) takmak istiyorum. egsoz gazı yeterli seviyeye gelip turbo randımanlı şekilde görevine başladığı devire gelene kadar olan alt devirlerde elektrik motoru desteği ile çalışıyor bu turbolar. araba çok ağır ve otomatik şanzıman bayağı hantal. durum böyle olunca yazılım da yapsanız alt devirlerde canlanmıyor araba. ama bu electric hybrid turbo nun işe yarayacağını düşünüyorum. yoksa uzun yolda hele yazılımdan sonra çok iyi performansı var arabanın. daha önce 2.0 dizel 160 beygir vardı bende, şu an ondan daha iyi performansı var. sessizliği de cabası.

Yorum

hibrit (electric hybrid turbo ) takmak istiyorum. egsoz gazı yeterli seviyeye gelip turbo randımanlı şekilde görevine başladığı devire gelene kadar olan alt devirlerde elektrik motoru desteği ile çalışıyor bu turbolar. araba çok ağır ve otomatik şanzıman bayağı hantal. durum böyle olunca yazılım da yapsanız alt devirlerde canlanmıyor araba. ama bu electric hybrid turbo nun işe yarayacağını düşünüyorum. yoksa uzun yolda hele yazılımdan sonra çok iyi performansı var arabanın. daha önce 2.0 dizel 160 beygir vardı bende, şu an ondan daha iyi performansı var. sessizliği de cabası.
                Elektrik takviyeli hibrit hakkında henüz tecrübe çok sınırlıdır , en azından ülkemizde pek bilen anlayan olacağını sanmıyorum. Pal ve salyangoz revizyonu haliyle yapan bulabilrsiniz.

Yorum

ODAK opel de yaptırdım. egsoz uçlarını ben seçtim.
                  fiyat olarak ne kadar tuttu
                  2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Elektrik motorlu turbo uygulaması yapan varmı türkiyede? Piyasada uydurma bu tip turbolar var fakat bu iş sıkıntılı bir iş yurt dışı örneklerine baktım, fakat uygun fiyata olacağını pek sanmıyorum. Bu konuda gerçek anlamda tecrübeli biri bulmanız şart. Bazen yapılmak istenen bu tip modifiyeler astarı yüzüne geçen cinsinden olabiliyor bilginize satıp daha güçlü bir araba almak daha mantıklı olabilir.
                    Elektrik motoru destekli turboların motorları özeldir. Aman dikkat üç kağata gelmeyin. Başarılar
                    1.6 SIDI

Yorum

Selam,yazılım soft yazılım mı? gücü (beygir ve tork) ne oldu? nerede yapıldı? yakıta etkisi ne durumda? Sorularıma tek tek cevap verebilirseniz sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

Elektrik takviyeli hibrit hakkında henüz tecrübe çok sınırlıdır , en azından ülkemizde pek bilen anlayan olacağını sanmıyorum. Pal ve salyangoz revizyonu haliyle yapan bulabilrsiniz.
                        bilgi için teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post

fiyat olarak ne kadar tuttu
                          odak dynamics bölümünü kapatmış. ama ben 700 tl ye yapmıştım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Selam,yazılım soft yazılım mı? gücü (beygir ve tork) ne oldu? nerede yapıldı? yakıta etkisi ne durumda? Sorularıma tek tek cevap verebilirseniz sevinirim.
                            evt soft yazılım, beygir ve torka bakmadım ihtiyaç da duymadım. 2cr tuning istoçta yaptırdım. yakıta etkisini anlamak için normal bir şehirde kullanmak lazım bana göre. ben yakıtla fazla ilgilenmiyorum ama arabanın performansı çok arttı. hantallık kalmadı. bilmem birşey ifade eder mi ama, ortalama 133 km ile istanbul kayseri yaptım, 8.9 litre yaktı.

Yorum

[QUOTE=mtekin2003;n618336]

evt soft yazılım, beygir ve torka bakmadım ihtiyaç da duymadım. 2cr tuning istoçta yaptırdım. yakıta etkisini anlamak için normal bir şehirde kullanmak lazım bana göre. ben yakıtla fazla ilgilenmiyorum ama arabanın performansı çok arttı. hantallık kalmadı. bilmem birşey ifade eder mi ama, ortalama 133 km ile istanbul kayseri yaptım, 8.9 litre yaktı.[/

Teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
                              X