Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2.0 T ye chip

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2.0 T ye chip

2.0 t 220 hp 350 tork araca remaps 290 hp 430 tork değer veriyor sitesinde daha önce yapılmış bir tane var şimdi aklıma takılanlar

1.chip yaptırmaya değer mi performans için
    2.amaç yalnızca ara hızlanmalar sollamalar arada gazlamalar için kullanmak genelde şehiriçin kullanılacak
    3.otomatik şanzımana zararı olur mu
    4.motora zararı olur mu 100 150 bin km aralığındaki motor için soruyorum malum 180 liklerde kol kırma Vs olabiliyormuş ancak bu motor zaten 2.0 t
    5.chip artı yanında neler değişmeli hava filtresi frenler Vs gibi
    6.bu değerler değilde daha azını yaptırmak sorun çıkarır mı 250 hp gibi şanzımana ve motor açısından

2.0 şehir içi performansı sizi tatmin etmiyorsa
    yazılım yapılabilir 2.0 lar piyasada çok yok ama sizin dediğiniz gibisonucta farklı bir motor bir sorun çıkmaz diye dusunuyorum
    Araçların frenleri ve diskleri aracın gücüne göre değişir kaliteli balata ve disk kullanın
    Hava filtre degisimi size extra güç kazandırır

Chip yapılırken şanzımanda ayar çekilir

Şimdiden keyifli surusler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Sayın ilbilge_11, aracıma lpg sistemi yapılıp yol testinde AFR ayarı yapılırken sevgili Ahmet Nalbantoğlu aracımın full throttle da 205hp verdiğini söylemişti. (aracım 1.6t 180hp). Ben nasıl yanı dediğimde insigniada over boost özelliği olduğunu vede full throttle da 8-10 sanıye 205hp güç verdiğini bunun fabrikasyon bir uygulama olduğundan behsetmişti. Dip gazda araç belli bir süre %15 kadar extra güç üretiyor daha sonra kesiyor.Bu over boost özelliği tüm 1,6t araçlarda mevcut imiş. Ülkemdeki bazı uyanık yazılımcılar, bu over boost özelliğinin ucunu açık bırakıp yazılım attık diye para alıyorlarmış. Kimseyi karalamak istemem, ama yerinizde olsam 2.0t nin over boost özelliği olup olmadığını varsa ne kadar süre açık kaldığını vede bu zamanda ne kadar güç ve tork verdiğini tespit ediniz. Daha sonra yazılımcı firmanın vaad ettiğini güç ile karşılaştırın. Eğer hemen hemen aynı ise size bir remap yapılmadığı, sadece over boostu sonsuz süreye çekip çekmedikleri tespit etmiş olursunuz. Tüm insignia sahibi arkadaşlarımın dikkatine... Benim yol testi AFR ayarı videosunu buraya ekleyeyim, Ahmet Nalbantoğlu güzel bilgiler veriyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
        2.0 şehir içi performansı sizi tatmin etmiyorsa
        yazılım yapılabilir 2.0 lar piyasada çok yok ama sizin dediğiniz gibisonucta farklı bir motor bir sorun çıkmaz diye dusunuyorum
        Araçların frenleri ve diskleri aracın gücüne göre değişir kaliteli balata ve disk kullanın
        Hava filtre degisimi size extra güç kazandırır

Chip yapılırken şanzımanda ayar çekilir

Şimdiden keyifli surusler
        Abi şanzımana da yazılımla beraber mi ayar yapılıyor
        bu arada aracı yılbaşı sonrası alma planım var ancak alınca aklımda olanları yazdım şimdiden bunu araştırıyorum bu km olayı aklımı karıştırıyor yalnızca ikinci el 100 150 km civarında bu araçlar sorun yaşamak istemem doğrusu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
          Sayın ilbilge_11, aracıma lpg sistemi yapılıp yol testinde AFR ayarı yapılırken sevgili Ahmet Nalbantoğlu aracımın full throttle da 205hp verdiğini söylemişti. (aracım 1.6t 180hp). Ben nasıl yanı dediğimde insigniada over boost özelliği olduğunu vede full throttle da 8-10 sanıye 205hp güç verdiğini bunun fabrikasyon bir uygulama olduğundan behsetmişti. Dip gazda araç belli bir süre %15 kadar extra güç üretiyor daha sonra kesiyor.Bu over boost özelliği tüm 1,6t araçlarda mevcut imiş. Ülkemdeki bazı uyanık yazılımcılar, bu over boost özelliğinin ucunu açık bırakıp yazılım attık diye para alıyorlarmış. Kimseyi karalamak istemem, ama yerinizde olsam 2.0t nin over boost özelliği olup olmadığını varsa ne kadar süre açık kaldığını vede bu zamanda ne kadar güç ve tork verdiğini tespit ediniz. Daha sonra yazılımcı firmanın vaad ettiğini güç ile karşılaştırın. Eğer hemen hemen aynı ise size bir remap yapılmadığı, sadece over boostu sonsuz süreye çekip çekmedikleri tespit etmiş olursunuz. Tüm insignia sahibi arkadaşlarımın dikkatine... Benim yol testi AFR ayarı videosunu buraya ekleyeyim, Ahmet Nalbantoğlu güzel bilgiler veriyor.
          Over boost û biraz açar mısınız rica etsem birde bunun olup olmadığını nasıl anlarız

remaps 295 HP 430tork değer verirken
          superchip 265 hp 421 tork dğer veriyor bunun nedeni araç limitlerini zorlamamaktan mı kaynaklanıyor acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11 View Post

Over boost û biraz açar mısınız rica etsem birde bunun olup olmadığını nasıl anlarız

remaps 295 HP 430tork değer verirken
            superchip 265 hp 421 tork dğer veriyor bunun nedeni araç limitlerini zorlamamaktan mı kaynaklanıyor acaba
            Verdiğim linkde Ahmet bey anlatıyor, izlemenizi öneririm.

Yorum

videoya 5.dakıkadan ıtıbaren overboost bahsedıyor Ahmet bey.

Yorum

Sizin aracınızda overboost sayesinde 400nm güç veriyormuş. re-map yapmadan önce bir dyno sheet edinin derim. Remap sonrasında yeniden dyno girin eğer vaad edilen değer 290hp değilse vede tork 400nm oldu ise şundan emin olabilirsiniz ''size remap yapılmamış aracınızda zaten mevcut olan overboost sınırsız hale getirilmiş''. Bu işlemi uygulamak sadece bir iki dakika sürer, ama yazılım atan firma bunu bilmenizi istemeyeceğinden dakikalarca üzerinde çalışıyormuş yada bir iki gün önce aynı araç geldi, çok güzeş oldu o yazılımı buna yükledik diyebilirler. Benim araçda ben aldığımda overboost süresi iptal edilmişti, ama full throotle kullanmadığımdan overboosta aracı sokmuyorum, ama otoyol şartlarında ani hızlanma ve sollamalarda oldukça keyifli olduğu söylüyebilirim.

Yorum

Ahmetin verdiği bilgiler doğrudur formuzun değerli üyelerindendir Lpg konusunda güzel yazıları vardır.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                    Sizin aracınızda overboost sayesinde 400nm güç veriyormuş. re-map yapmadan önce bir dyno sheet edinin derim. Remap sonrasında yeniden dyno girin eğer vaad edilen değer 290hp değilse vede tork 400nm oldu ise şundan emin olabilirsiniz ''size remap yapılmamış aracınızda zaten mevcut olan overboost sınırsız hale getirilmiş''. Bu işlemi uygulamak sadece bir iki dakika sürer, ama yazılım atan firma bunu bilmenizi istemeyeceğinden dakikalarca üzerinde çalışıyormuş yada bir iki gün önce aynı araç geldi, çok güzeş oldu o yazılımı buna yükledik diyebilirler. Benim araçda ben aldığımda overboost süresi iptal edilmişti, ama full throotle kullanmadığımdan overboosta aracı sokmuyorum, ama otoyol şartlarında ani hızlanma ve sollamalarda oldukça keyifli olduğu söylüyebilirim.
                    Anladım peki süper chip orjinal yazılımı kopyalayıp mail ile ing gönderiyor 10 20 dk sonra yeni yazılım araca özel geldiğini iddia ediyor bu daha sağlıklı mıdır güvenebilir miyiz birde sadece overboost yaptırabikir miyim sağlıklı olur mu yada firmalar yapar mı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11 View Post

Anladım peki süper chip orjinal yazılımı kopyalayıp mail ile ing gönderiyor 10 20 dk sonra yeni yazılım araca özel geldiğini iddia ediyor bu daha sağlıklı mıdır güvenebilir miyiz birde sadece overboost yaptırabikir miyim sağlıklı olur mu yada firmalar yapar mı
                      İnanın bilmiyorum... Ben sadece piyasada yazılım yaptık diye sadece overboost özelliğini sınırsız yapan firmalar var diye duydum. Bu konuda aracına yazılım yaptırmış arkadaşlarımızın görüşünü dikkate almak lazım.
                      Overboostun zararı olmadığını düşünüyorum, zaten Opel firma olarak overboostu araçlarımızın haritasına yazmış (Ama belirli bir süre için) Devamlı overboost kullanmak ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum açıkçası. Bahsettiğim gibi ben ihtiyaç duyduğum otoyol şartlarında hemen hızlanmak yada araç sollamak için overboostta en fazla 20-25 saniye kalıyorum. Dragtır yolda kapışmaktır vs durumlar benim sürüş tarzım dışında davranışlar.Ben topspeed heyecanını motosiklet ile fazlasıyla tatmin etmiş bir sürücüyüm. Aracımı tamamen keyif maksatlı kullanıyorum.Aracımla sadece bir kere +200 hızlara çıktım.

Yorum

İşleniyor...
                      X