Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Far ışıklarını sarıdan beyaza çevirme veya xenon

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Far ışıklarını sarıdan beyaza çevirme veya xenon

Arkadaşlar uzun, kısa ve gündüz far ışıklarının hepsini sarıdan beyaza çevirmek istiyorum. Şu sorulara yanıt aramaktayım.
    1) Bu ampullerin cinsi nedir? H1 H2 vs.
    2) Bunlar yerine zenon kitler daha mı mantıklıdır?
    3) Bu tarz değişiklikler arıza ışığı yakar mı?
    4) Benzer uygulama yaptırmış arkadaşların ampuller için marka tavsiyesi var mıdır? Teşekkürler.
    2012 insignia 1.4 T (140) Edition Elegance

Anladığım kadarıyla araç halojen farlı Edition veya Ed. Elegance; bu durumda mercek de yok.

Beyaz ampul takmanız durumunda; görüşünüz kötüleşecek, yağmurlu-sisli havalarda farlar neredeyse hiç bir işe yaramayacak; karşıdan gelenlerin de gözünü alacak.

Hem sizin hem de trafikteki diğer sürücülerin iyiliği için, bu işi mutlaka yapacaksanız Cosmo farlarını alıp takarak yapın, forumda satan biri vardı.

Ayrıca; ben merceksiz halojen farların içine takılan beyaz ampullerin güzel görünmediğini, "apaçi" göründüğünü düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Ayrıca; ben merceksiz halojen farların içine takılan beyaz ampullerin güzel görünmediğini, "apaçi" göründüğünü düşünüyorum.
      Bende size katılıyorum , çok ucuz gözükmekte. Ayrıca yağışlı havada aydınlatma çok zayıf kalmakta.

Yorum

Peki bir soru da benden olsun bu konuyla ilgili. Sadece görünüm açısından ben de mercekli far takmayı çok istiyorum. Aracım 2012 Elegance Edition halojen farlı model. Hangi yıllara ait cosmo farlarını aracıma takabiliyorum?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: soulless View Post
          Peki bir soru da benden olsun bu konuyla ilgili. Sadece görünüm açısından ben de mercekli far takmayı çok istiyorum. Aracım 2012 Elegance Edition halojen farlı model. Hangi yıllara ait cosmo farlarını aracıma takabiliyorum?
          Forumda satılık bir far takımı vardı , AFL tarzı görünümde modifiye edilmiş. Satılık ilanlar bölümüne bir bakın isterseniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
            Anladığım kadarıyla araç halojen farlı Edition veya Ed. Elegance; bu durumda mercek de yok.

Beyaz ampul takmanız durumunda; görüşünüz kötüleşecek, yağmurlu-sisli havalarda farlar neredeyse hiç bir işe yaramayacak; karşıdan gelenlerin de gözünü alacak.

Hem sizin hem de trafikteki diğer sürücülerin iyiliği için, bu işi mutlaka yapacaksanız Cosmo farlarını alıp takarak yapın, forumda satan biri vardı.

"Apaçi" yorumundan sonra vazgeçiyorum beyaza çevirmekten ) Zaten tereddütlerim vardı. Teşekkürler
            2012 insignia 1.4 T (140) Edition Elegance

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CengizhanBC View Post

"Apaçi" yorumundan sonra vazgeçiyorum beyaza çevirmekten ) Zaten tereddütlerim vardı. Teşekkürler
              Hocam eski tip farlara takılmış beyaz ampul gerçekten apaçi görünüyor, "beni sonradan taktılar" diye de bağırıyor. İnsanlar beyaz ampul takınca araçlarının modern göründüğünü düşünüyorlar ama kesinlikle doğru değil. (mercekli farlar hariç elbette)

Ama bundan çok daha önemlisi sizin ve karşıdakilerin sürüş güvenliği ki takılan beyaz ampuller bu konuda çok kötüler. İyi ki vazgeçtiniz.

Yorum

İşleniyor...
              X