Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Küçük orjinal dokunuşlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Küçük orjinal dokunuşlar

Herkese merhabalar,

Sport aracımla ilgili olarak yapmayı düşündüklerimi aşağıda sıralıyorum. Bilgisi olan, fikir vermek isteyen, tavsiye eden, etmeyen herkesin fikirlerini almak isterim.

*direksiyon vites değiştirme kulakçıkları (paddle shift) (ülkemizde direksiyonun satışının olduğunu ancak yazılımla ilgili sorunların olduğunu beyan ettiler araştırıyorum eski aracımda vardı çok alışkanlık olmuş ve gerek performanslı gerek ise ekonomik kullanımda ciddi kolaylık sağlıyor)

*Bi turbo egzos çift çıkış (İstanbul'a yolum düştüğünde nerede yaptıracağımı biliyorum)

*Mümkünse tabii; 20 inç jantların altından bizim kaliperler çok cılız gerçek opc nin kaliperini uygulamak, olmaz ise kaliper kapağı ancak bununla ilgili çok şüphelerim var özellikle güvenlikle ilgili şüpheler.

*Aracımızın bence yüzünde en eski görünen ve eskilik katan unsur, led olmayan sinyaller Bundan dolayı ön-yan ve arka sinyal ampüllerini led ile değiştirmek. Özellikle bu konuda üstadlardan ciddi desteğe ve tecrübelerine ihtiyacım var. (sorun yaşar mıyım, kararma olur mu, hata mesajı zırt pırt alır mıyım vs.

ve tabii sizlerin şunları da düşün dediğiniz, uygulamalara açığım, severek okurum ve mümkünse uygularım.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Ufak dokunuşlarla aracınızı daha çok seveceksiniz ve dahada güzelleşecek

geçmişte buna benze bir konu açmıştım

http://www.insigniateam.com/forum/te...an-aksesuarlar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

1- Opel yazılımı çok kapattı, yapılabilecek mi bilmiyorum.

3- Hem uygulanamıyor, şuan adını hatırlamadığım bir parça farklıydı. Daha önce yapmak isteyen oldu. Yapılsa bile astarı yüzünü geçer. Arabayı satıp 2.el OPC almak daha mantıklı gelir Oem Brembo alınabilir ama ben 2-3 yıl önce sorduğumda o günkü euro kuruna göre 6.000 küsür TL tutuyordu.

+ OPC sinyal çerçevesi hoş duruyor.
      + iç mekan için OPC pedal seti ve OPC vites topuzu
      + Spor ve yumuşak bir yay
      + Spoiler, mümkünse komple bodykit (OPC veya OPC Line)
      + OPC bodykit yapılırsa jant da eklenmeli.
      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
        1- Opel yazılımı çok kapattı, yapılabilecek mi bilmiyorum.

3- Hem uygulanamıyor, şuan adını hatırlamadığım bir parça farklıydı. Daha önce yapmak isteyen oldu. Yapılsa bile astarı yüzünü geçer. Arabayı satıp 2.el OPC almak daha mantıklı gelir Oem Brembo alınabilir ama ben 2-3 yıl önce sorduğumda o günkü euro kuruna göre 6.000 küsür TL tutuyordu.

+ OPC sinyal çerçevesi hoş duruyor.
        + iç mekan için OPC pedal seti ve OPC vites topuzu
        + Spor ve yumuşak bir yay
        + Spoiler, mümkünse komple bodykit (OPC veya OPC Line)
        + OPC bodykit yapılırsa jant da eklenmeli.
        Öncelikle tavsiyeler için teşekkürler,

*Eski aracımda da olmamıştı, bu brembo bana hep haram mıdır ya?? Opc vites topuzu otomatik araç için var mıdır? Örnek paylaşırsanız çok mutlu olurum.
        *Spor yay, opc body kit için artık biraz geç kaldım (aile ve çocuktan dolayı) bunun yanında konfor artık gerçekten önemli bir hal aldı benim için
        *Geçenlerde internette gördüm, işçilik uygulama nasıl bilemiyorum ancak çok kullanışlı ve güzel bir ürün olan otomatik bagaj açma kapama. Eşimin aracında var çok kullanışlı hele ki elleriniz dolu ise.
        *Biraz araştırıyorum, ses izolasyonu ile ilgili neler yapılabilir diye. Özellikle davlumbaz içlerine, hem yol hem lastik hem de lastikten sıçrayan cisimlerin seslerini kessin diye.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post

*Mümkünse tabii; 20 inç jantların altından bizim kaliperler çok cılız gerçek opc nin kaliperini uygulamak, olmaz ise kaliper kapağı ancak bununla ilgili çok şüphelerim var özellikle güvenlikle ilgili şüpheler.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
          Kaliper kapağı uygulamasını şahsen hiç beğenmiyorum. Disk küçücük kalıyor , sonradan yapıldığı ve orjinal olmadığı her haliyle belli oluyor. Aynı zamanda güvenlik durumuda ha keza önemli çünki kaliper delinmesi gerekiyor montajında. Sadece yapıştırma olanlar çok sağlam olmayacak ısınma sonrasında kendini salacaktır. Kaliper ile ilgili birşey yapmak isterseniz sevdiğiniz dikkat çeken bir renge boyamanız daha sağlıklı olacaktır.

Yorum

Ses izalasyonu için 3m ürünleri ni kullanmıştım baya fark etmisti

http://www.insigniateam.com/forum/te...557#post366557

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Öncelikle tavsiyeler için teşekkürler,

*Eski aracımda da olmamıştı, bu brembo bana hep haram mıdır ya?? Opc vites topuzu otomatik araç için var mıdır? Örnek paylaşırsanız çok mutlu olurum.
              *Spor yay, opc body kit için artık biraz geç kaldım (aile ve çocuktan dolayı) bunun yanında konfor artık gerçekten önemli bir hal aldı benim için
              *Geçenlerde internette gördüm, işçilik uygulama nasıl bilemiyorum ancak çok kullanışlı ve güzel bir ürün olan otomatik bagaj açma kapama. Eşimin aracında var çok kullanışlı hele ki elleriniz dolu ise.
              *Biraz araştırıyorum, ses izolasyonu ile ilgili neler yapılabilir diye. Özellikle davlumbaz içlerine, hem yol hem lastik hem de lastikten sıçrayan cisimlerin seslerini kessin diye.
              Zemin mat krom, dikişler beyaz renkli ve topuz üzerinde opc işlemesi var. Ama manuel daha güzel tabiki

InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

Kaliper kapağı uygulamasını şahsen hiç beğenmiyorum. Disk küçücük kalıyor , sonradan yapıldığı ve orjinal olmadığı her haliyle belli oluyor. Aynı zamanda güvenlik durumuda ha keza önemli çünki kaliper delinmesi gerekiyor montajında. Sadece yapıştırma olanlar çok sağlam olmayacak ısınma sonrasında kendini salacaktır. Kaliper ile ilgili birşey yapmak isterseniz sevdiğiniz dikkat çeken bir renge boyamanız daha sağlıklı olacaktır.
                Katılıyorum, hem çok ucuz gözükmekte hemde kaliperi deliyorsunuz falan bence de gerek yok. (yine kursağımızda kalan bir uygulama)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Zemin mat krom, dikişler beyaz renkli ve topuz üzerinde opc işlemesi var. Ama manuel daha güzel tabiki

OOOOO Harika harika!clapclap Çok hoş, nereden tedarik edebilirim.Bir de bu mat kromlar da farklı bir hava vermiş. Her ikisini nasıl tedarik edebilirim?

Yorum

OOOOO Harika harika!clapclap Çok hoş, nereden tedarik edebilirim.Bir de bu mat kromlar da farklı bir hava vermiş. Her ikisini nasıl tedarik edebilirim?
                    Orijinal vites topuzunu alınca altındaki mat kromla beraber komple geliyor ama fiyat biraz pahalı, benim zamanımda 800 TL'ye kadar çıktı ama şimdi 1.000 TL'yi geçmiş duyduğum kadarıyla.
                    Yetkili servis sipariş üzerine getirtir.
                    InsigniaTEAM

Yorum

Serviste ürüne baktılar 530 TL gibi bir rakam denildi, ancak çok emin olamadım çünkü OPC şase nosu gerekli parçaları bulabilmemiz için, yedek parçadaki arkadaş bu olur falan dedi ama güvenemedim. Sizin eski mesleğinizle ilgili olacak evet, parçaları daha sağlıklı sorgulatabilmek adına acaba sizde fazla opc şase nosu var mı?hahahaha

Yorum

Serviste ürüne baktılar 530 TL gibi bir rakam denildi, ancak çok emin olamadım çünkü OPC şase nosu gerekli parçaları bulabilmemiz için, yedek parçadaki arkadaş bu olur falan dedi ama güvenemedim. Sizin eski mesleğinizle ilgili olacak evet, parçaları daha sağlıklı sorgulatabilmek adına acaba sizde fazla opc şase nosu var mı?hahahaha
                        Nereden sorguladınız? Yanlış fiyat vermişler. Geçen Umut Hoca'ya da yanlış fiyat verildi
                        Elimde 4-5 tane OPC şasesi vardı ama yaklaşık iki sene önce arşivlediğim için şuan nereye koyduğumu bulamıyorum
                        EPC'ye baktım, orada da açıklamada OPC yazmıyor. Bulursam yazacağım. Odak'ta vardır bu arada.
                        InsigniaTEAM

Yorum

Edit: 13252047 yada 13360010'u kullanın. Muhtemelen 13360010 olacak, aklıma kalan buna daha çok benziyor.
                          InsigniaTEAM

Yorum

Çok çok teşekkür ederim. Bu no nun doğru olup olmadığını (opc ye ait olup olmaması) yedek parçadaki arkadaş görür mü?

Yorum

Görür ama anlamaz bence. Parçanın global açıklamasında OPC yazmıyor, eskiden yazıyordu. Servisin kendi içinde verilen isim ise tamamen servise bağlı. Parçayı stoğa girerken ne yazarsan o oluyor.
                              İstanbul Odak'ta parça kodu vardı isterseniz bir arayın. Emre çıktı mı bilmiyorum ama dynamics'den Emre'ye ulaşamazsanız yedek parçada Ünsal abi var, o da yardımcı olur.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X