Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 İnsignia 1.6 CDTİ Otomatik 2cr Performance Yazılım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Selamlar hocam. Baya oldu, izlenimleriniz hala aynı yöndemi varmı artı eksi deneyim?

Yorum

Aynen bende takipteyim ve merak ediyorum... Özellike yakıt tüketimi ve motorda-şanzımanda herhangi bir arıza vs. hakkında..

Yorum

Hiç bir arıza kaydı vs yok. Çok çok memnunum. Boşuna 20k binmişim stock haline.
        2016 Opel İnsignia 1.6 Cdti Sport A/T Black

Yorum

Orjinal yazı sahibi: atatuncel View Post
          Hiç bir arıza kaydı vs yok. Çok çok memnunum. Boşuna 20k binmişim stock haline.
          yakıt tüketim değerlerinizi de paylaşır mısınız?

Yorum

Selamlar,

Ben de dün itibariyle 2CR yazılım İstoç'a giderek Ümit Bey'e yazılım yüklettim. Gerçekten inanılmaz bir fark var. Aracım OPC Line ve şimdi gerçekten OPC karakterine büründü diyebilirim. Kesinlikle 1600kg bir araba kullandığınızı hissetmiyorsunuz.

Henüz son hız test etme şansım olmadı fakat ilk kalkıştaki boş devir çevirme saçmalığı tamamen ortadan kalktı. Ümit Bey gaz pedalı tepkimelerini de yazılım olarak güncelledi ve bu sayede herhangi bir sprint booster cihazına gerek kalmadı. Yakıt ekonomisi için fikir belirtmem zaten şu an mumkun değil.

Ümit Bey'in söylediğine göre stock turbo basıncı 1.3 bar ve yazılım sonrası basınc 1.4 bar a çıkıyor ve yine anlattığına göre turbonun max dayandığı basınç 1.8 bar, dolayısıyla bu rakamlara göre oldukça güvenlik payı bırakılıyor. Tabi daha fazla teknik bilgisi olan arkadaşlar bu değerler üzerinde daha detaya girebilir, ben sadece duyduklarımı yazıyorum)

Özet olarak ilk tecrübelerime göre gayet memnunum ilgi alaka da gayet memnun ediciydi. Yazılım yaptırmayı düşünenlerin mutlaka arayıp bilgi almasını tavsiye ederim.

1.6 CDTI - A/T - OPC Line - 2CR 170hp - Summit White - Winter Package

Corvin Android Interface - Soundmagus VS90.4 Amplifier - Morel Maximus Ultra Components - Pioneer TS-WX710A Subwoofer

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 245/40/19 ROF - Pirelli Sottozero 3 245/40/19 ROF

Wir leben Autos.

Yorum

Hayırlı olsun...Bende düşünüyorum..Adres bilgisi isteyecektim..Gerek kalmadı buldum....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 3_telli View Post

yakıt tüketim değerlerinizi de paylaşır mısınız?
                Sakin kullanarak 6,7 şehir içi verisi elde ediyordum şimdi keyifli keyifli 6,3 lt lerde. Sakin kullanarak kullansam net bir şekilde 5,8-6 lt arası yaktırabilirim şehir için araca. uzun yol verisini de paylaşmıştım zaten yukarılarda.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: savepandas View Post
                  Selamlar,

Ben de dün itibariyle 2CR yazılım İstoç'a giderek Ümit Bey'e yazılım yüklettim. Gerçekten inanılmaz bir fark var. Aracım OPC Line ve şimdi gerçekten OPC karakterine büründü diyebilirim. Kesinlikle 1600kg bir araba kullandığınızı hissetmiyorsunuz.

Henüz son hız test etme şansım olmadı fakat ilk kalkıştaki boş devir çevirme saçmalığı tamamen ortadan kalktı. Ümit Bey gaz pedalı tepkimelerini de yazılım olarak güncelledi ve bu sayede herhangi bir sprint booster cihazına gerek kalmadı. Yakıt ekonomisi için fikir belirtmem zaten şu an mumkun değil.

Ümit Bey'in söylediğine göre stock turbo basıncı 1.3 bar ve yazılım sonrası basınc 1.4 bar a çıkıyor ve yine anlattığına göre turbonun max dayandığı basınç 1.8 bar, dolayısıyla bu rakamlara göre oldukça güvenlik payı bırakılıyor. Tabi daha fazla teknik bilgisi olan arkadaşlar bu değerler üzerinde daha detaya girebilir, ben sadece duyduklarımı yazıyorum)

Özet olarak ilk tecrübelerime göre gayet memnunum ilgi alaka da gayet memnun ediciydi. Yazılım yaptırmayı düşünenlerin mutlaka arayıp bilgi almasını tavsiye ederim.
                  Hayırlı olsun. Aynı duyguları paylaşıyoruz.

Yorum

Hayırlı olsun. Aynı duyguları paylaşıyoruz.
                    Teşekkürler. Umarım sıkıntısız devam eder.

1.6 CDTI - A/T - OPC Line - 2CR 170hp - Summit White - Winter Package

Corvin Android Interface - Soundmagus VS90.4 Amplifier - Morel Maximus Ultra Components - Pioneer TS-WX710A Subwoofer

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 245/40/19 ROF - Pirelli Sottozero 3 245/40/19 ROF

Wir leben Autos.

Yorum

Arkadaşlar merhaba, ben de baya bir araştırıyorum ve aklım karıştı. Aklımda üç firma var, 2cr-Megachips-Paşaoğlu. Fikir verebilecek kimse var mı? Bir de yazılım yaptıran arkadaşlar hala memnun mu araçlarından?
                      2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo Otomatik

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gokhanay1 View Post
                        Arkadaşlar merhaba, ben de baya bir araştırıyorum ve aklım karıştı. Aklımda üç firma var, 2cr-Megachips-Paşaoğlu. Fikir verebilecek kimse var mı? Bir de yazılım yaptıran arkadaşlar hala memnun mu araçlarından?
                        2cr firmasının Opel motorlarında baya tecrübesi var. Ben şahsen çok memnunum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım 20 bin km'yi geçti.

Yorum

2cr firmasının Opel motorlarında baya tecrübesi var. Ben şahsen çok memnunum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım 20 bin km'yi geçti.
                          Yakıt tüketiminiz nasıl. Artma mı yoksa azalmamı var?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Yakıt tüketiminiz nasıl. Artma mı yoksa azalmamı var?
                            Konuda yakıt tüketimi ile ilgili tecrübemi paylaştım detaylıca önceki sayfalarda bakabilirsiniz.

Yorum

Herkese merhaba, uzun araştırmalarım sonucunda karar kılıp 2cr performance Ankara Serhat Bey tarafından aracıma yazılım uygulaması yapıldı.

Yazılım sonrası net bir şekilde araçtaki artışı hissediyorsunuz. Alt devirler kesinlikle çok çok fark ediyor. Çok canlandı. Eskiden yarım pedal yaptığım yer de şimdi dokunmam yetiyor. Dyno'ya çıkmaya gerek duymadım. Serhat Bey Youtube kanalında çektiği videolar ile bana dyno dan daha çok şey sundu . Şuan araç 170 hp 390 nm gücünde. 3 gündür kullanıyorum yaklaşık 150 km yol yaptım ve çok memnunum.

Herhangi bir arıza kodu almadım araçtan. Serhay Bey de almayacağımı, son güncellemeyle arızanın da gittiğini ilettiler. Kendisi çok ilgiliydi. Daha önceki yazılım firmalarından sonra gerçekten çok samimi ve dürüst geldi. Çok iyi insanlar tanımış oldum. Ne zaman olursa olsun arayıp sorunumu çözebilecek biri gerçekten. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Kodlamayı yapan Ümit Bey'e de teşekkürü borç bilirim.

Şanzumanda herhangi bir vuruntu söz konusu değil. Basınca daha fazla yakıyor, ayağınıza hakim olabilirseniz daha az yakıyor. Her sabah ki ev-iş rotamda stock haliyle 5-5,1 lt yakıt yakarken, yazılım sonrası 4.8 di gösterge.

Aracı uzun bir süre kullanmayı planlıyordum, eskiden benzinli bir araca binmemden kaynaklı aracın gücü bana yetersiz geliyordu. Şimdi o eksikte gitti. İnşallah uzun süre sorunsuz binerim.

Yardımcı olacağım bir konu var ise seve seve hazırım.

Yaptırmayan var ise de hemen yaptırsın.
                              Öncelikle hayırlı olsun. Performans artışı oldukça yüksek, tam 34 HP ve 70 nm tork artışı var ki bunlar ciddi rakamlar. Bu artışa rağmen araçta bir sorun yaşamamanız, daha da ötesinde yakıtın düşmüş olması durumu daha da ilginç yapıyor.

İstanbul'da trafik yüzünden zaten gidecek yol yok ama trafiği sakin bir ilde gayet keyifli bir kullanımı olur eminim.

Yorum

Herkese merhaba, uzun arastirmalarim sonucunda aracima iki gun once Ankara'daki Pasaoglu Garage'da yazilim yaptirdim. İnanilmaz ilgili bir arkadas ve sorularinizi usanmadan yanitliyor. Ankara'dan Eskisehir'e donuste arabami taniyamadim resmen, ki 1-2 haftaya daha da degisecekmis. Diger firmalar biraz abarti rakamlar veriyorlar artis konusunda, yazilimi yazilimi atan arkadas 160 hp oldugunu soyledi. Kesinlikle tavsiye ederim, arabanin uzerindeki hantallik kalmadi. Yakit konusundaki deneyimlerimi de zaman gectikce paylasacagim.
                                2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo Otomatik

Yorum

İşleniyor...
                                X