Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 edition elegance led far önerileri ve yardim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2016 edition elegance led far önerileri ve yardim

Arkadaşlar merhaba,
    Foruma yeni üye oldum ancak 2 saattir içerdeyim ve yaptıklarınıza hayran kaldım. Uzun zamandır aklımda olan ancak cesaret edemediğim bir konu var. 2016 edition elegance aracım var ve bildiğiniz üzere xenon farları yok. Üst ledler beyaz , farlar sarı çokta hoş olmayan bir görüntüye sahip. Ancak araçta mercek olması , kafamdaki led xenon taktırma fikrini bir nebzede olsa güçlendiriyor. Ancak kafamda bir kaç soru var, bunlarının yanıtını tecrübelerinize yada bilgilerinize dayanarak cevaplarsanız sevinirim.

1-Led farları takarsam karşı taraftan bakan aracın gözlerini rahatsız eder mi ? yada arkasında yol aldığım bir aracı (benim için en önemli unsur bu, kendim bu olaydan nefret ederim.)
    2-Görüntü kaybı olur mu ? (bu arada eskiden megan 3 coupe sahibiydim ve onun farlarından sonra bu arabanın ki hiç aydınlatmıyormuş gibi geliyor.)
    3-Sonradan takıldığı kabak gibi belli olur mu ?

Arkadaşlar , biraz sınav gibi oldu ancak , merak ettiğim konular bunlar. Bu arada fiyat ile ilgili çok sıkıntım olmaz yani önerilerinizi açık uçlu belirtebilirsiniz. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

https://tr.aliexpress.com/item/2pc-H...01.4.92.W8JWxW
    Buna yakın bir ürün almıştım.
    1-) Karşı tarafı hiç rahatsız etmiyor.
    2-) Yolu çok az aydınlatıyor. Bu yüzdende karşı tarafın gözünü almıyor. Gece uzun yola çıkmanızı kesinlikle tavsiye etmem.
    3-) Far mercekli olduğu için sonradan takıldığı belli olmuyor. Fakat lef farı far yuvasına taktıktan sonra far kapağı kapanmıyor. Bu yüzden led farın soket contasını iptal ederek soketin geriye doğru çekmeniz gerekiyor, ayrıca fan kapağını ezerek dışarı çıkıntısını azaltmanız gerekiyor ki far kapağı kapanabilsin.
    Türkiye'de çok pahalı satıyorlar dışarıda ucuza geliyor ama deneme imkanınız olmadığı için yukarıdaki sorunlarla karşılaşırsınız.

Yorum

fatihx3 Dostum oncelikle verdigin cevap icin tesekkur ederim. Bu gece yolculugu meselesi ciddi anlamda üzdü. Bugun bursa da bu isi yapan bi firmayi aradim ve bana philips c6 urunu + ic ve kapi alti aydinlatmalari + arka led plakaliga 320 tl fiyat verdi. Aydinlatma ile ilgili de bir sikinti olmadigini soyledi. Acaba urunu satmak icin mi öyle birsey dedi yoksa senin dedigin olay ürüne ve marka modele göre değişiyor mu? Tesekkur ederim

Yorum

Bu benim deneyimim. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar daha detaylı bilgiler vermişler. Açıkçası led far aracı güzel gösteriyor. Söylediğin fiyat çok iyi, denilen markayı denemekte fayda var.

Yorum

Ben de Ali expressten aldım ve kullanıyorum.

tek yaptığım far kapağını içten traşlamak oldu. Malum bu farların arkasında büyük bir soğutucu var ve kapağa engel olmakta.

izlenimlerim : gayet hoş bir beyaz ışık sunuyor, kimsenin gözünü almıyor, aracın far kapağını kesmiyorsunuz. Orijinal kalıyor-far korunuyor.

gündüz farları ile uyumlu bir renk tonu oluyor, tabi ben arka plakalıklar için de led taktım, renk uyumu tam sağlanmış oldu. Makyajlı kasada arıza lambası yanmıyor plakalık lambası için.

negatif yönleri : halojen veya xenon fardaki gibi 360 Derece ışık sağlamıyor bu farlar. tek fardan yola 2 V şeklinde tam olarak şu şekilde ışık düşüyor : > < yani aydınlatma alanında ufak bir karartı kalıyor.

Uzun yolda halojen performansı kesinlikle yok, uzunları yaktığınız zaman uzaktaki tabelaların parladığını görüyorsunuz ama, yolu görmüyorsunuz. Yani ışık yetersiz kalıyor. Bu lumen ile alakalı diyecekler olacaktır. farlarım 12000 lumen, Biraz zaman geçsin, çok daha güçlü bir ampül çıkarsa alır takarım yine. genel olarak fiyat-performansından memnunum.
          Fikrin kadar varsın!

Yorum

Aydınlatması bu kadar kötü olan bir ürünü sırf görüntüsü güzel olsun diye kullanmak bana hiç mantıklı gelmiyor.

Philips için fiyat veren yere ayak-kapı altı ve arka plakalık hariç fiyat sorun. Bunların led'lerini toplam 20-30 liraya aliexpress'ten alarak kendiniz 1-2 dakikada takabilirsiniz. Muhtemelen o kişi size bu işlemler için çok daha yüksek bir fiyat vermiştir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
              Aydınlatması bu kadar kötü olan bir ürünü sırf görüntüsü güzel olsun diye kullanmak bana hiç mantıklı gelmiyor.

Philips için fiyat veren yere ayak-kapı altı ve arka plakalık hariç fiyat sorun. Bunların led'lerini toplam 20-30 liraya aliexpress'ten alarak kendiniz 1-2 dakikada takabilirsiniz. Muhtemelen o kişi size bu işlemler için çok daha yüksek bir fiyat vermiştir.
              Alırken bu durumu yaşamamak için 23 dolar yerine 35 dolarlık güçlü bir ürün seçtim, aracı kullananlar çok beğense de ben titiz olduğum için yetersiz buluyorum aydınlatmasını.

xenon candır ,
              Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post
                Ben de Ali expressten aldım ve kullanıyorum.

tek yaptığım far kapağını içten traşlamak oldu. Malum bu farların arkasında büyük bir soğutucu var ve kapağa engel olmakta.

izlenimlerim : gayet hoş bir beyaz ışık sunuyor, kimsenin gözünü almıyor, aracın far kapağını kesmiyorsunuz. Orijinal kalıyor-far korunuyor.

gündüz farları ile uyumlu bir renk tonu oluyor, tabi ben arka plakalıklar için de led taktım, renk uyumu tam sağlanmış oldu. Makyajlı kasada arıza lambası yanmıyor plakalık lambası için.

negatif yönleri : halojen veya xenon fardaki gibi 360 Derece ışık sağlamıyor bu farlar. tek fardan yola 2 V şeklinde tam olarak şu şekilde ışık düşüyor : > < yani aydınlatma alanında ufak bir karartı kalıyor.

Uzun yolda halojen performansı kesinlikle yok, uzunları yaktığınız zaman uzaktaki tabelaların parladığını görüyorsunuz ama, yolu görmüyorsunuz. Yani ışık yetersiz kalıyor. Bu lumen ile alakalı diyecekler olacaktır. farlarım 12000 lumen, Biraz zaman geçsin, çok daha güçlü bir ampül çıkarsa alır takarım yine. genel olarak fiyat-performansından memnunum.
                Selam :-) Benim Led lambanin biri patladi gecen ay . Satici ile irtibata gectim yeni gönderecek pasif sogutmali bilirsin :-) Ama ben aydinlatma yönünden hala karar veremedim eskisi mi iyiydi led mi daha iyi yani ikiside cok iyi degil demekki :-) Türkiyeye gelsigimde sis fari montaji yaptim sis farlarina Niken marka H10 simsek etkili led taktim okadar cok aydinlatiyor ki sökmek zorunda kaldim . Aslinda led lümeli iyi güzel aydinlatir ama isin icine mercek girince is degisiyor,merceksiz de karsi tarafi rahatsiz eder . En iyisi ya orjinal kullanmak yada hakikaten kaliteli xenon takmak .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190 View Post

Selam :-) Benim Led lambanin biri patladi gecen ay . Satici ile irtibata gectim yeni gönderecek pasif sogutmali bilirsin :-) Ama ben aydinlatma yönünden hala karar veremedim eskisi mi iyiydi led mi daha iyi yani ikiside cok iyi degil demekki :-) Türkiyeye gelsigimde sis fari montaji yaptim sis farlarina Niken marka H10 simsek etkili led taktim okadar cok aydinlatiyor ki sökmek zorunda kaldim . Aslinda led lümeli iyi güzel aydinlatir ama isin icine mercek girince is degisiyor,merceksiz de karsi tarafi rahatsiz eder . En iyisi ya orjinal kullanmak yada hakikaten kaliteli xenon takmak .
                  merhaba kemal hocam,
                  LED lerim normal çalışıyor ama ilk taktığım günden bu yana halojenler bagajda duruyor. benzinliğe girip de alabileceğimiz bir ampül değil, ne olur ne olmaz. Şikayetçi değilim ancak objektif yorum yapıyorum, daha iyisi çıkarsa alırım ya da direkt xenon... daha iyi olacağından eminim.
                  Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post

merhaba kemal hocam,
                    LED lerim normal çalışıyor ama ilk taktığım günden bu yana halojenler bagajda duruyor. benzinliğe girip de alabileceğimiz bir ampül değil, ne olur ne olmaz. Şikayetçi değilim ancak objektif yorum yapıyorum, daha iyisi çıkarsa alırım ya da direkt xenon... daha iyi olacağından eminim.
                    Aynen katiliyorum sizin aldiginiz ürünün linkini atarmisiniz rahatlikla sigiyor mu ? Sene izinw gelmek nasip olursa xenon taktiracagim selamlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190 View Post

Aynen katiliyorum sizin aldiginiz ürünün linkini atarmisiniz rahatlikla sigiyor mu ? Sene izinw gelmek nasip olursa xenon taktiracagim selamlar.
                      şu ürün hocam :

https://tr.aliexpress.com/item/Super...311.0.0.TyH3Rq

uygun xenon bulursam ben de değiştirmeyi düşünüyorum ancak basit markalarda bile yüksek fiyatlar söz konusu. ayrıca balast büyük olduğu için far kapağı deliniyor...
                      Fikrin kadar varsın!

Yorum

Arkadaşlar ,
                        Bu arka stop farlarda , bagaja denk gelen kısımda sanırım edition elegance paketlerinde led yok. Bunu daha önce taktıran var mı aranızda ?

https://hizliresim.com/3pV364

Resimde belirttiğim bölge. Yaptıran varsa bu konuda da fikirlerini ve tecrübelerini almak isterim.

Yorum

Yaptıran üyelerimiz mevcut. Orjinal ledli olarak servisten sipariş geçenlerimiz oldu. Başka bir yöntem ise sökülüp içerisine led döşemek olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: thesles View Post
                            Arkadaşlar ,
                            Bu arka stop farlarda , bagaja denk gelen kısımda sanırım edition elegance paketlerinde led yok. Bunu daha önce taktıran var mı aranızda ?

https://hizliresim.com/3pV364

Resimde belirttiğim bölge. Yaptıran varsa bu konuda da fikirlerini ve tecrübelerini almak isterim.
                            Servisten orjinal ürünü alıp bagaja hat çektirerek yaptırdım. 2 yıl önce 480 tl gibi bir fiyatı vardı.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                            2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

İşleniyor...
                            X