Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Volan tercihi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Volan tercihi

Selamın aleyküm insigniateam ailesi 2011 1.6turbo aracımın baskı balata volan değişimi gelmiş durumda biraz araştırma yaptım ve sabit volana geçiş yapmayı düşünüyorum fikirleriniz nelerdir ? sabit volan kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ?

Takipteyim
    sabit volant nasıl olacak?
    Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
    +DVD 800 Navi
    +19" Jant
    +Prins Vsı 1.0

Yorum

orjinal volana devam edin bence konfor değişiyor bilginize, arkadaşım 1.6 105bg 320nm multijete yaylı volan yerine ona uygun olan sabit taktırdı 1 hafta sonra yaylı alıp değiştirdi 2 defa masraf oldu.
      Tercih sizin.
      1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigitgasgil View Post
        Takipteyim
        sabit volant nasıl olacak?
        sabi volan takan varmış satanda var ama kullanıcı yorumu bulamadım kimisi tek fark kalkışlarda düzgün gaz vermezsen titriyor diyor kimisi rolantide titriyor diyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
          orjinal volana devam edin bence konfor değişiyor bilginize, arkadaşım 1.6 105bg 320nm multijete yaylı volan yerine ona uygun olan sabit taktırdı 1 hafta sonra yaylı alıp değiştirdi 2 defa masraf oldu.
          Tercih sizin.
          evet konfor değişiyor ama daha uzun ömürlü ve vites geçişlerindeki o uzunluğun önüne geçeceğini düşünüyorum,1.6 105 beygirlik aracın volanı bu araçlarda performans vereceğini düşünmüyorum çünkü aralarında güç farkı var orjinal volan ile arasında yarı yarıya değişim farkı olucağını düşünüyorum

Yorum

torku küçümsüyorsun aracı yerinden kaldıran torktur, 320nm yazmamın sebibi buydu, aracınızı sürekli 4000 5000 devirde kullanıyor olsaydınız o zaman iş değişir ancak, çoğunluk 'la araçlarımızı alt devirlerde kullanıyoruz ve her zaman en yüksek tork bandında.
            1.6 SIDI

Yorum

haklısınız.. neyse sabit volan taktıran kullanan varsa yorumlarını bekliyorum

Yorum

Merhaba, aynı durumda olduğum için yeni konu açmak istemedim. 2011 1.6T aracımın debriyaj setini değiştireceğim, sebebi ise aracı seri kullandığım zamanlarda devir saati yükselirken hız ve ivmelenme aynı oranda olmuyor. aracı gösterdiğim usta baskı balata değişimi dedi. Volan değişimi görünmüyor gibi (vuruntu vs yok çünkü) ama olurda gerekirse diye biraz araştırdım ve hareketli Volantı Walmart marka yerli üretim olan sabit volant ile değiştirebilir miyim diye düşünüyorum. usta sabit Volantın ömürlük olduğunu söylüyor, fiyatıda oldukça uygun. Aşağıdaki fiyatları da baz alarak yorumlarınızı rica ediyorum. sabit Volanta geçmelimiyim, yoksa Volantı hiç değiştirmeyip sadece baskı balata ve rulmanı mı değiştireyim.

Sachs marka Volant 1800 TL (min).
                Sachs marka debriyaj seti 800 TL
                Sachs marka debriyaj rulmanı 250 TL
                Toplam: 2850 TL

Walmart marka Volant + debriyaj seti 1000 TL
                Toplam: 1250 TL
                Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: leondeniz View Post
                  Merhaba, aynı durumda olduğum için yeni konu açmak istemedim. 2011 1.6T aracımın debriyaj setini değiştireceğim, sebebi ise aracı seri kullandığım zamanlarda devir saati yükselirken hız ve ivmelenme aynı oranda olmuyor. aracı gösterdiğim usta baskı balata değişimi dedi. Volan değişimi görünmüyor gibi (vuruntu vs yok çünkü) ama olurda gerekirse diye biraz araştırdım ve hareketli Volantı Walmart marka yerli üretim olan sabit volant ile değiştirebilir miyim diye düşünüyorum. usta sabit Volantın ömürlük olduğunu söylüyor, fiyatıda oldukça uygun. Aşağıdaki fiyatları da baz alarak yorumlarınızı rica ediyorum. sabit Volanta geçmelimiyim, yoksa Volantı hiç değiştirmeyip sadece baskı balata ve rulmanı mı değiştireyim.

Sachs marka Volant 1800 TL (min).
                  Sachs marka debriyaj seti 800 TL
                  Toplam: 2850 TL

Walmart marka Volant + debriyaj seti 1000 TL
                  Toplam: 1250 TL
                  şuan aynı durumdayız eğer hareketli olarak değişecekse kesinlikle orjinal marka olmalı bir de volanı değiştirmezseniz sorun olur diyen çok bende ondan dolayı baskı balata volan değiştireceğim bende sizin gibi seri kullanan birisiyim sabit daha dayanaklı ve uzun ömürlü olacağı düşünüyorum bir abim 2.0 dizel cruze kullanıyor 220beygir 460nm tork bu değerlerde ve fabrika çıkıştı sabit volan olduğunu söyledi herhangibi bir titreme yada bir sorun yaşamıyor ondan dolayı değer bu cruzelerin volanları uyumlu ise çevirilebilir huh

Yorum

Konuyu ben de takipteyim. Yalnız Sabit Volan+Debriyaj setinin markası Walmart değil de VOLMERK sanki https://www.parcaatolyesi.com/index....oduct_id=12318

Yorum

Evet marka Volmerk'miş, (bana yedek parçacının telaffuzu öyleydi), adamların doğru düzgün bir web sitesi bile yok. Fiyatının da bu kadar ucuz olması ürünün kalitesi konusunda kafa karıştırmıyor değil. internette insignia üzerinde sabit volan uygulaması ile ilgili hiç bir veriye ulaşamadım. Hal böyle olunca yine orjinal parçalarla devam edeceğiz anlaşılan.
                      Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Cümleten selamın aleyküm bu durum ile ilgili yeni bir başlık açtım oradan bakabilirsiniz eksik yazmış olabilirim ilk defa böyle detaylı bir şey anlatmaya çalıştım sorularınızı o başlık altında sorabilirsiniz
                        https://www.insigniateam.com/forum/t...güçlendirdim

Yorum

İşleniyor...
                        X