Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lastik konum değişikliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Lastik konum değişikliği

Selamlar,umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Öncelikle aracım 2015 insignia 1.6T cosmo+stil 245/40/R19 jant+lastik ölçülerinde. Lastikler goodyear eagle f1 asymmetric 3.
    Aracım 30bin demek üzere.Daha önceki araçlarımda 30binde bir ön ve arka lastiklerin yerini değiştirirdim.Bu aracımda da değiştireyim mi diye tereddütte kaldım.Sizce ne yapmalıyım,doğrusu nedir?Birde lastik sensörü olduğu için jantları sabit bırakıp sadece lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.Sensör tanıtmayı bilmediğimden dolayı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı lastiklerden var aracımda.
    Dün kışlıkları taktırırken ustaya 2 yaz kullandığım goodyear ların durumunu sordum. 2 yıl daha gider dedi. Nisanda takarken önleri arkalarla değişeceğiz dedi. Bence yaptırın. Daha sağlam durumda olan lastikler önde olmalı.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
      Aynı lastiklerden var aracımda.
      Dün kışlıkları taktırırken ustaya 2 yaz kullandığım goodyear ların durumunu sordum. 2 yıl daha gider dedi. Nisanda takarken önleri arkalarla değişeceğiz dedi. Bence yaptırın. Daha sağlam durumda olan lastikler önde olmalı.

O zaman jantları sabit tutup lastiklere yer değişikliği yaptırayım.

Yorum

Bence de en iyisi bu.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

hocam daha once konusu vardi, lastik konumlarini tanitmayla ilgili. bence sök tak yapin, sensorler kendi kendine taniyo. lastigi sökerken hem jant hem lastik yipraniyo, sensörlerin kirilma riski oluyo, ekstradan balans yapmaniz gerekiyo. degisimden sonra olur da lastik havalari okunmazsa veya yanlis okunursa ve arac konumlarini tespit edemezse o zaman dediginiz gibi lastik degisimi yaparsiniz.
          OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
            hocam daha once konusu vardi, lastik konumlarini tanitmayla ilgili. bence sök tak yapin, sensorler kendi kendine taniyo. lastigi sökerken hem jant hem lastik yipraniyo, sensörlerin kirilma riski oluyo, ekstradan balans yapmaniz gerekiyo. degisimden sonra olur da lastik havalari okunmazsa veya yanlis okunursa ve arac konumlarini tespit edemezse o zaman dediginiz gibi lastik degisimi yaparsiniz.
            Aslında aklıma yatmadı değil yani.

Yorum

Lastik konumlarını kendimiz nasıl öğretebiliriz? Forumda bulamadım yada ben düzgün arama yapamadım. Bilen biri yardımcı olabilir mi ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
                Lastik konumlarını kendimiz nasıl öğretebiliriz? Forumda bulamadım yada ben düzgün arama yapamadım. Bilen biri yardımcı olabilir mi ?
                Screenshot_20181220-133714_Gallery.jpg

Yorum

Benim lastikleri jantları ile birlikte yer değişikliği yaptık,araç herhangi bir uyarı vermedi.Sadece hangi sensör öne,hangi sensör arkaya gitti,araç tanısın diye bu işlemi yapmayı düşündüm.

Yorum

İşleniyor...
                  X