Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Çok ilginç, o kadar araştırdım, o kadar şanzımancı/servis/özel servis gezdim; hepsi de yağ değişimini "alttan eski yağı boşaltıp, yeni yağı koyacağız" şeklinde tanımladılar. Ne kalibrasyon ne adaptasyondan bahseden olmadı. Maalesef konu hakkında bilgisi olan çok az insan var.

Biraz daha kullandıktan sonra bir sonraki yağ değişiminde ben de bu şekilde yaptırıyım bari.

Yorum

Şurada da yağ seviyesi ile ilgili kontroller var, Türkiye'de böyle yağ değiştirebilen bir yer var mı çok merak ediyorum :

https://www.youtube.com/watch?v=ipdcU24uXxU

Yorum

O vuruntu bend de var ama gaza kalkışta asıldığımda yapıyor 1-2 ve 2-3 te. Sakin kullanımda yapmıyor acaba ben de şanzıman yağını değiştirsem mi arkadaşlar araç 118bin de.

Yorum

Cevap veren olmadı ben de gittim değiştirdim şanzıman yağını. Usta 1 hafta uzun yol yapma dedi şehiriçi çok memnundum süre doldu sonra şehir dışana çıktım şanzıman servis hatası verdi geçişlerde tuhaflaştı sport tour tuşuda çalışmadı. Şehir içi uyarı söndü herşey düzeldi yani yağ ısınınca sapıtıyor bugün şanzımancıya gidip baktıracam acaba yağ markasından mı oldu bilemiyorum. Görüşlerinize açığım.
          Son düzenleme: mehmet205_; 20.11.2018, 10:13.

Yorum

Hemen yetkili bir servise götürün muhtemel yanlış yağ kullanılmıştır

Opel Insignia COSMO 34FG350 2.0 CDTI 160hp AS

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet şeker View Post
              Hemen yetkili bir servise götürün muhtemel yanlış yağ kullanılmıştır
              Servisle görüştüm uyarı verdiyse yağdan değil şanzımanda arıza vardır onu söküp istanbul a yollayacağız dedi Heryerde şanzımancı var ama bu işin en iyisi gene ist dadır ne dersiniz.

Yorum

Geçmiş olsun,usta yağ olarak ne marka koydu?

Yorum

Markasını aklımda tutamadım ama makinaya bağladı tur attık tüm belirtiler şanzıman beyni arızasını işaret ediyor. Geç kalmadan bir karar vermem lazım

Yorum

gel de güvenerek değiştir şimdi yağı. bu konuda gerçekten bilgi sahibi işinin ehli bir usta ve servis bulmak gerekli sanırım.
                    geçmiş<olsun inşallah masrafsız çözülür sorununuz mehmet205_
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet205_ View Post

Servisle görüştüm uyarı verdiyse yağdan değil şanzımanda arıza vardır onu söküp istanbul a yollayacağız dedi Heryerde şanzımancı var ama bu işin en iyisi gene ist dadır ne dersiniz.
                      Merhaba sizin il neresi benim başıma geldi aynı sıkıntılar İstanbul Opel Gerçek yetkili servis yağı orjinal olarak değiştirdi sorun bitti

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet şeker View Post

Merhaba sizin il neresi benim başıma geldi aynı sıkıntılar İstanbul Opel Gerçek yetkili servis yağı orjinal olarak değiştirdi sorun bitti
                        Emin olmak için zaman geçsin istedim ama benim hata büyük ihtimalle yağ basıncından oldu. Şanzıman yağ kaçırmış iyi sıkmamışlar birşeyi, aracı kaldırınca farkettik ıslaktı altı şimdi sorun yok. Vites geçişleride güzel. 1000-2000 km sonra gene yağ değiştirsen daha iyi olur demişti şanzımancı bu sefer yetkili serviste değiştirecem. İlim Sakarya bu arada.

Yorum

Geçmiş olsun işini çok iyi yapan ustaları tenzih ediyorum bu araçların halinden özel servisler anlamıyor tabi insanın başına gelmedende fark edemiyor Allahtan sadece yağ masrafıyla kurtuldum beyin yanabilirdi ısınmadan dolayı siz siz olun yetkili servisten şaşmayın

Yorum

Dün 100 bin kim yi deviren aracımda otomatik şanzıman yağını değiştirmeye karar verdim. ( İç huzura erişmek adına )
                            Kartal'da genç bir otomatik şanzımancı ustaya gittim. Çok kişi kendisinden memnunmuş.
                            Makine ile değil tapayı söktüler. Oldukça siyah denecek kadar kararmış ama
                            akışkanlığında bir şey kaybetmemiş bir yağ çıktı. 4.5 lt Dexron 6 otomatik şanzıman yağı koyduk. Bir müddet
                            kullandıktan sonra bir kez daha değişim yapmayı planlıyorum. Tapa sökme ve üstten yağ koyma el işçiliği 100 TL
                            7 Lt dexron 6 yağ fiyatı 395 TL. (2.5 litre arttı )
                            Peki araçta hisedilir bişeyler değişti mi... ? belki psikolojik rahatlık.

Çıkan yağın renginin resmini atacaktım ama şu günlerde dosya upload hata veriyor. Hata kodu

'' PHP Error: The function exec() has been disabled. '' @admin lerin dikkatine.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

1000 km kadar yaptıktan sonra da acaba fark edecek mi, herhangi bir ayark kaçırması olacak mı merak ediyorum. Bende o km nasip olursa değiştiririm diye düşünüyorum. BirFani
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ben de şanzıman yağı değişimi yapanlar arasına katılmış bulunmaktayım. Araç 91.000 km de. Herhangi bir sorunu olduğu için değil, “ömürlük yağ” mantıksız geldiği için değişim yaptım. Henüz 250km deyim. Herhangi bir sorun şimdilik yaşamadım. Düşük viteslerdeki hafif sarsıntılı geçişler azaldı gibi ama çok da emin değilim. Yakında tatile çıkacağım. Tatil dönüşü bir değişim daha yapacağım. Bu arada değişimi bostancı sanayide işçilik dahil 400tl ye yaptırdım.

Yorum

İşleniyor...
                                X