Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rutin bakım parçaları ile ilgili bilgi talebi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Rutin bakım parçaları ile ilgili bilgi talebi

Selamlar
    Rutin bakımlarda servise sorduğum dexos2 spec. karşılayan yağ ve filtre grubundan bahsetmişti.
    Önceki aracım 2012 Punto evo 1.3mjet e5 ti. İlk bakımı hariç tüm bakımlarını (silecek far kolu değişimi ,lastik değişimi gibi kendim yapmıştım).
    Şimdi yeni aracımın merak ettiğim 1-2 hususunda yardımlarınızı bekliyorum.
    Aracım 2015 insignia 1.6 cdti. Önceki aracımda 5.000km de hava filtresi ve her 8-9 binde yağ bakımı yapardım. her 15-18 bin km arasıda yakıt filtremi değiştirirdim.
    Servis aralıkları bu olmasada ben herzaman önce yapıp kafamı rahat ettirirdim.
    Şimdi yeni aracım B16DTH kodlu Opelde de erken bakım yapmayı düşünüyorum. Servisi aradım yapacağım std.bakım harici fren hidroliği yenilenecek ve elektronik check-up yapılacak denildi ve 1073TL bakım fiyatı verdiler. Bu da bana çok geldi.

Ayrıca 60.000km ve 120.000km nin ağır bakım olarak nitelenmesine sebep bir parça değişimi mi var yoksa başka bir işlem mi var?

Aracımda kullanmam gereken yağ ne olmalıdır? Ben daha önceki aracımda Mobil 1 Esp 5W-30 kullanıyordum.
    Yine Mobil 1 kullanmak isterim ama kullanılıp memnun kalınan verdiğin markadan bu artısı var diyebileceğiniz başka yağ önerilerinede açığım.
    Ayrıca bana Yağ , Hava , Yakıt ve Polen Filtrelerinin Bosch kodlarını verirseniz sevinirim.

Saygılarımla
    İsmail Fatih ALKAN

HAVA FİLTRESİ BOSCH ( 834125 )
    KARBONLU POLEN FİLTRESİ BOSCH ( 1808246 )
    YAĞ FİLTRESİ BOSCH ( 650172 )
    MAZOT FİLTRESİ BOSCH ( 5818085 ) kodlu bu ürünleri nette buldum. Bunlar B16DTH kodlu aracımla uygun mudur? Satıcı uygun olduğunu belirtti.
    Ayrıca yağ olarak Mobil1 Esp 5W-30 yağ önerildi. Daha önceki aracımdada kullandığım yağ olduğu için aynı yağ ile devam etmek istemekteyim.
    Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum

Ben aracımda 0-40 ESP Mobil kullanıyorum gayet memnunum. Heleki GM nin 5-30undan sonra çok iyi geldi.

Yorum

İşleniyor...
      X