Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sabah ilk çalıştırmada kalkış yaparken vong sürtme sesinin gelmesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sabah ilk çalıştırmada kalkış yaparken vong sürtme sesinin gelmesi

Aracım 2010 model 1.6T ve her sabah olmasa da ilk hareket te debriyajı hafif bıraktığım da vong lama sesi geliyor.Fakat sürüş anında veya vites değişim de böyle bir durum söz konusu olmuyor.Aklıma ilk gelen baskı balata oldu.Nedeni, hala üzerinde ki fabrikanın takmış olduğu baskı balata ve arabam yaklaşık 111.000 km de olması.Ayrıca ortalama yakıt tüketimim 8,5 lt /100 km iken şimdi ise 9,8lt/100 km de.Bir de kışın ilk çalıştırmada geri veya 1. den 2. vitese zor girmeye başladı.Yazın vites te herhangi bir sorun olmuyor.Ben de bugün aracı yetkili servise verdim.Bakalım ne diyecekler merak ediyorum.Buna benzer sorun yaşan var mı?
    INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
    20" jant
    infinity
    DVD 800
    Sunroof
    Deri koltuk

Şanzıman yağının özelliğini kaybetme ihtimalini de düşündünüz mü? Anlattıklarınız motor soğukken olan teklemeler sanki.

Yorum

Her şey bir yana 111 bin km biraz fazla değil mi?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Volandan gelen ses olabilir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Volan... Sabit ve net.
          Aracı yetkili servisten alabilirsiniz. Aferdersiniz volan + baskı balata değişimine kol gibi fiyat isteyeceklerdir.
          En az yarı fiyatı özel serviste iş biter.
          Viteslerin zor geçmesi, özelliğini kaybetmiş şanzıman yağıdır. Ömürlük diyenlere duyurulur.
          Sae ep 75w ya da 75w80 2,1 litre.
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

izmir arkas yetkili serviste aracımın sorunuyla ilgili olarak baskı balata ve volant değişti.Malesef yüklü bir para ödedim.Yapılan işler ve fiyatları şöyle,

rot ayarı. 62,50 TL
            debriyaj seti ve volant değişimi işçilik. 565TL
            debriyaj bilyası z16xer insignia. 840,57 TL
            volant insignia 2.993,16 TL
            debriyaj baskısı. insignia. 577,34 TL
            debriyaj balata a16 xer. 535,18 TL
            fren hidrolik yağı 500ml. 21,64 TL
            işçilik iskontosu :156,87 TL
            parça iskontosu:1.993,80 TL
            toplam 4.064,77 TL

şuan vites geçişleri yumuşadı fakat yakıt sarfiyatı çok arttı.Rolentide ve klima çalışırken araba 12-14 lt/100km değerlerini gösteriy
            or.Sanırım volantın bir alışma süresi var.O yüzden yakıt sarfiyatı arttı diye düşünüyorum.Bayram öncesi sehirler arası yolda motor sıkışıp yolda kalmayız umarım
            INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
            20" jant
            infinity
            DVD 800
            Sunroof
            Deri koltuk

Yorum

Volant iiçin özel indirim isteseydiniz Opelin Fix kampanya fiyatlarından müşteri memnuniyet kapsamında

Yorum

Bu işlemler için özel serviste 2000 Tl civarı çıkacaktır.

Yakıt sarfiyatı artmamalı. Aksine düşmeli idi. ORtalamanızı iyi kontrol edin. Yapılan işlemde hata olabilir.
                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Volan dışarıda 990 TL ye bulunuyor. Orjinal sacks. Yetkilier cidden kafayı yemiş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                    Volant iiçin özel indirim isteseydiniz Opelin Fix kampanya fiyatlarından müşteri memnuniyet kapsamında
                    Opel club card indirimini istedim.Ayrıca bu parçalar için kampanya dahilinde indirim yaptıklarını söylediler.Büyük bakım olduğu için ve dışarıda bunu düzgün yapabilecek ustayı bilmediğim için mecburen yetkili servise yaptırmak zorunda kaldım.
                    INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
                    20" jant
                    infinity
                    DVD 800
                    Sunroof
                    Deri koltuk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya View Post
                      Bu işlemler için özel serviste 2000 Tl civarı çıkacaktır.

Yakıt sarfiyatı artmamalı. Aksine düşmeli idi. ORtalamanızı iyi kontrol edin. Yapılan işlemde hata olabilir.
                      Bu konuyla ilgili servisi aradım.Şanzumanda ki beyin soketi söküldüğü için ve beyin resetlendiği için böyle birşey olabileceğini,sürdükçe anlık ve ortalama tüketim değerinin düzeleceğini söylediler.Gerçekten de gün içerisinde değerler eski haline döndü.

INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
                      20" jant
                      infinity
                      DVD 800
                      Sunroof
                      Deri koltuk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                        Her şey bir yana 111 bin km biraz fazla değil mi?
                        Hangi açıdan fazla? Baskı balata mı? Babamda 2007 model Jetta var orjinal 170.000km'de. 20'li yaşlarımda ben de bayağı kullandım bu aracı tahmin edersiniz nasıl kullandığımı ama baskı balatası hala orjinal
                        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                        2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                        4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                        5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                        6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Insigniada hareketli volan olduğu için ve 180 liklerde motor gucunun fazla olması sebebi ile bir çok kullanıcı baskı balatayı çok erken zamanda bitirebiliyor eğer araç 100 hb olsaydı çok daha uzun süreler kullanılabilirdi

Yorum

Volant dişlisi 3000,00 TL, (Üç Bin Türk Lirası) yani, yanlış okumadım di mi? Yuh, Ohaaa!

Yorum

İşleniyor...
                            X