Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL far aydınlatma sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• AFL far aydınlatma sorunu

Herkese merhaba.Uzun bir aradan sonra tekrar bir insignia ile yola devam kararı aldım.1.6 cdti otomatik cosmo still paket flexride çevre görüş 2 paketli aracı 800 km kadar kullanma fırsatı buldum.Araç genel olarak beni çok memnun etmişken havanın kararmasını sabırsızlıkla bekledim afl için ama sonuç hayal kırıklığı oldu.Farlar auto konumunda 5 metre önü bile aydınlatmaktan aciz ve hıza göre ya da başka bir koşulda ışık hüzmeleri değişim göstermiyor sadece önümde araç yoksa uzun yakıyor araç gelince normale dönüyor .Afl hakkında izlediğim videolarla alakası yok kendi kendime düşünmeye başladım ya bende afl yok sadece uzun far asistanı var ya da bir arıza var. Tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.
    İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Sırf Afl için insignia alanları biliyorum eğer AFL sensörünün önden ortam analizini yapmayı onleyen birşey varşa ogs yada hgs bazen kullanıcılar afl sensörünün önüne koyulmuş ise düzgün çalışmaz ama herşey normal ise ve yetersiz diyorsanız servise gidip far ayarlarınızı kontrol ettirin afl farı otomatik ayarlar sizin video da izlediğiniz gibi yolun açısı aracın hızı ortamdaki ışık durumu ve hava şartlarına göre faklı aydınlatma seçeneğini otomatik seçen bir sistem sonuçta

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracınız hayırlı olsun. Intellilink'teki far ayarlarına bir bakmanızı öneririm. Belki kapalı olan bir seçenek vardır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

AFL candır ayarlar bölümünü kontrol etmenizi ya da servise bir uğramanızı tavsiye ederim

Yorum

Bencede mutlaka bir sorun vardır. En çok keyif aldığım AFL zaten.

Yorum

AFL'de sorun olsa sistemin hiçbir fonksiyonu çalışmaz, büyük ihtimal sistem aktif değildir.
            Far anahtarı 'auto' konumunda iken köşe aydınlatmalarını kontrol edin, çalışmıyorlarsa sistem
            pasif durumdadır, menüden aktifleştirin, çalışıyorlarsa bir yetkili servise müracaat edin

Yorum

Öncelikle herkese cevaplarınız için teşekkür ederim.Ayarlar kısmında aydınlatma afl ekranına giriyorum kapalı, ışık hüzmesi dağılımı ve köşe aydınlatma diye 3 seçenek var ama hiçbiri seçilmiyor normalde seçili olana tik koyuyor ama ne kapalıda ne de diğerlerinde dokundugumda tepki yok.Far auto konumunda açık diyor far asistanı

Yorum

O zaman servise bir sorun isterseniz acaba ampulden olabilirmi
                İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
                2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

Kutup başı yöntemini bir deneyin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alperen_54 View Post
                    Öncelikle herkese cevaplarınız için teşekkür ederim.Ayarlar kısmında aydınlatma afl ekranına giriyorum kapalı, ışık hüzmesi dağılımı ve köşe aydınlatma diye 3 seçenek var ama hiçbiri seçilmiyor normalde seçili olana tik koyuyor ama ne kapalıda ne de diğerlerinde dokundugumda tepki yok.Far auto konumunda açık diyor far asistanı
                    Tam da düşündüğüm gibi, AFL aktif değil Aynı olayı ben de yaşadım, kulakları çınlasın
                    Çağrı Kardeş bu yolu gösterdi, sistemi açtım, tıkır tıkır çalışıyor.
                    Ayarlar kısmından AFL ekranına girince kapalı yazar ve komut kabul etmez gibi görünür.
                    Siz (AFL kapalı) yazan kutucuğa bir dokunup bırakın, sistem açılır , ama 'açık' yazmaz, açılıp açılmadığını kontrol
                    etmek için gece veya kapalı bir yerde (kısa farlar yanacak kadar karanlık olmalı), deneyin.
                    Bir yardımcı direksiyonu sağa sola çevirsin, siz karşısına geçip bakın,köşe aydınlatmaları çalışıyorsa
                    sistem açıldı demektir, çalışmıyorsa menüye tekrar girip AFL'yi tıklayın, tekrar bakın, düzelecektir

Geçmiş olsun

Yorum

Akşam tarif ettiğiniz şekilde deneyeceğim fakat afl açık olduğu halde kapalı yazması da ayrı sorun haftasonu servis randevum var orada da dile getireceğim.

Yorum

Dediğimiz şekilde uyguladım galiba açıldı ama zifiri karanlık bir yol bulamadım henüz denemek için yarı aydınlık yollarda biraz aydınlatıyor gibi ama kesin sonuç karanlıkyolda.Ayrıca aracı bir duvara döndürdüm direksiyonu çevirdim fakat farlarda sağa sola dönme olmadı ya da direksiyonu çevirdiğim tarafta ekstra bir aydınlık görmedim belki de aktif olmadı.Sadece yolda ışığı yatay olarak yaydığı izlenimine vardım.

Yorum

Köşe aydınlatmaları çalışmıyorsa, mercekler direksiyonu kırdığınız yönde hareket etmiyorsa sistem açılmamış demek

Yorum

Akü kutup başı.
                            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Afl ile ilgili yazılım güncellendi sorun çözüldü ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Yorum

İşleniyor...
                              X