Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Malatya uçak kazası...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Malatya uçak kazası...

Her şehit haberi aldığımda boğazım düğümlenir. İçimi tarif edilemez bir burukluk kaplar. Memleketimiz ve milletimizin en değerli kaybıdır şehitlerimiz. Hele ki yetişmiş kahraman insanların kaza sonucu şehit olmaları daha bir burkar içimi. Ama bir yandan da gıpta ederim şehitlerimize. Askerlik görevim için Kütahya'da bulunduğum esnada komuta ettiğim askerlerimle sohbet ederken şu hissiyatımı askerlerle paylaşmıştım: "Başka bir yerde sivil bir vatandaş ölürse merhum diye bahsedilir. Ama burada görevdeyken ölen kişi şehit olur." Rabbim o üniformayı taşımayı, hele ki şehitlik makamını herkese bahşetmez. Ne iyi insanlarmış o pilotlarımız ki Rabbim onlara bu makamı layık görmüş.

Bu vesile ile başta 4 pilotumuz olmak üzere vatanı için en değerli varlıkları olan canlarını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Öbür dünyada bizleri de şehitlerimize komşu eylesin.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

bence bu uçakların savunulacak hiçbir yönü yok, uçaklar hakkında bilgi edinebilmek için hangi ülkelerin kullandığına bakmak yeterlidir, saray yapacağımıza uçak alsaydık keşke ben Rus devlet kanalı haberlerinde bir helikopterin yüzünden kaza olduğunu söylediklerini seyrettim. alala
      Ayrıca genelkurmayın açıklamasıda ilginç
      Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Kaza sonrasında adli, teknik ve idari soruşturmalar başlatılmıştır. Bu kapsamda teknik sebepler, insan faktörü ve idari hususlar da dâhil olmak üzere kazaya etki edebilecek bütün konular detaylı olarak inceleme aşamasındadır. Bununla birlikte, yapılan ilk incelemelerde, uçaklarımızın herhangi bir dış etkiye maruz kalmadığı, havada çarpışmadığı, ancak irtifalarının uçtukları bölge için daha önceden tespit edilmiş emniyetli uçuş irtifasının altında kaldığı değerlendirilmektedir" ifadeleri yer aldı.

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Tüm arkadaşlara abilerime kardeşlerime uyarıdır.Bu başlığı memleketimde şehit düşen dört vatan evladı için açtım.Taziye dileklerinin haricinde siyasi herhangi bir düşünce (bakış açısı fark etmez) bu başlık altında yazılmamalıdır.Uçaklar hakkında veya tsk hakkındaki fikirlerinizi farklı konu başlıkları altında paylaşmanızı rica ediyorum.Hepinize anlayışınız için teşekkür ediyorum...

Yorum

26 Şubat 92 Hocalı şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz...Bir daha böyle acı yaşanmasın inşallah...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
            bence bu uçakların savunulacak hiçbir yönü yok, uçaklar hakkında bilgi edinebilmek için hangi ülkelerin kullandığına bakmak yeterlidir, saray yapacağımıza uçak alsaydık keşke ben Rus devlet kanalı haberlerinde bir helikopterin yüzünden kaza olduğunu söylediklerini seyrettim. alala
            Ayrıca genelkurmayın açıklamasıda ilginç
            Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Kaza sonrasında adli, teknik ve idari soruşturmalar başlatılmıştır. Bu kapsamda teknik sebepler, insan faktörü ve idari hususlar da dâhil olmak üzere kazaya etki edebilecek bütün konular detaylı olarak inceleme aşamasındadır. Bununla birlikte, yapılan ilk incelemelerde, uçaklarımızın herhangi bir dış etkiye maruz kalmadığı, havada çarpışmadığı, ancak irtifalarının uçtukları bölge için daha önceden tespit edilmiş emniyetli uçuş irtifasının altında kaldığı değerlendirilmektedir" ifadeleri yer aldı.
            Sedat bey!
            Kaza yapan Uçakların durumu belli değil. Bizde böyle bir hastalıkta var. Başka ülkelerin haber kaynaklarını kendi askerimizin açıklamalarına tercih ediyoruz.
            Daha dün haber vardı örneğin. İngiliz uçağı deaş militanlarına silah taşırken düştü diye" ne oldu kıyamet mi koptu. Iki Yıldır kendi devletinin Hükümet'ini delilsiz mahkum edenler den çıt yok. Biz böyleyiz işte. Hükümete olan siyasi düşmanlığını bu seviye de vatan millet menfaatleri üzerinde tutanlar var.

Zaten taziye mesajımda da belirttim. Askeri havacılık çok riskli. Bunun nedeni bizim hiç haberimiz olmayan olaylar olur. Ve gizlidir. Açıklanamaz. Kaza der geçersiniz. Bu olay böyle midir? Bilmiyorum. Ama olabilir. Burada ülke menfaatleri ön planda olur. O nedenle bu pilotlar isimSiz kahramandır. Yaptıkları Kahramanlık gizlidir. Kimse bilmez.

Güçlü ülke saray yapıp aynı anda uçak üretendir. Birisi birisine mani olmaz. Zaten sizin saray Dediğiniz yapı o modern uçaklardan ancak bir kaç tane alabilir.
            MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sirius
              Tüm arkadaşlara abilerime kardeşlerime uyarıdır.Bu başlığı memleketimde şehit düşen dört vatan evladı için açtım.Taziye dileklerinin haricinde siyasi herhangi bir düşünce (bakış açısı fark etmez) bu başlık altında yazılmamalıdır.Uçaklar hakkında veya tsk hakkındaki fikirlerinizi farklı konu başlıkları altında paylaşmanızı rica ediyorum.Hepinize anlayışınız için teşekkür ediyorum...
              Anlaşılmadı sanırım tekrar paylaşıyorum...

Yorum

allah rahmet eylesın turk mılletının bası sagolsun
                2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Aynen bende Mehmet hacama katılıyorum

Konuları dağıtmayalım. police

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                    Aynen bende Mehmet hacama katılıyorum

Konuları dağıtmayalım. police

Ben de aynen katılıyorum. Konuyu dağıtmak istemedim. Ama ne yazık ki bazı arkadaşlar aralara laf sokuşturmaya başladı. Dikkat ettiyseniz ilk mesajımda hiç bir konu dışı ibare yok. Ama yok saray, yok içini boşalttılar vs.
                    Yani laf arasına iliştirince görünmüyor mu zannediyor bu arkadaşlar. Mesele siyasete gelmesin, tamam. Zaten ben memurum, öyle bir derdim olamaz. (Gerçek manada olamaz) ama neden arkadaşlar laf atınca siyasi mesaj ölmüyor da cevap yazınca siyasi oluyor. Bence gerçek demokrasiden bahsedeceksek onlar da cevap Hakkı'na SAYGI duymalı.

Yani ne yazık ki birileri böyle bir meseleyi bile siyasete alet edebiliyor ve siyasi düşmanı olduğu kişileri yerme Amacıyla kullanıyor.
                    Daha bugün öğretmenler Odasında deprem ile ilgili bir mesele konuşuyorduk. Ben laf Arasında 99 depremi Dönüm noktasıdır dedim. Daha bunu der demez bir arkadaşımız siyasi bir mülahaza ile "uydurmayın kardeşim, ne yani R.T.E. Gökten mi indi demesin mi? Ya bu nâsıl bir Bağnazlık nasıl bir düşmanlık. Daha dep... Demeden mesele siyasete geliyor. Sonra da yok be ben öyle demedim demenize de aldırmıyorlar. Daha kötüsü kendileri bir siyasi partinin neredeyse holiganlığını yapacaklar ama siz ima dahi etmeden siyaset yapmayın diyorlar.

AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM. Siyaset yapmak gibi bir derdim yok. Ama artık bazılarıda "bu ülkede biz asılız, biz ne dersek o" tavrını bıraksın.

Yorum

Lafımız konu dışı yorum yazan herkese, uyarımız sizin mesajınızın altına denk gelmiş diye sadece size yapılmış değildir fakat size de yapılmıştır.Başka bir konu açıp tartışınız...Bu başlık taziye başlığıdır...Saygılar.

Yorum

Lafımız konu dışı yorum yazan herkese kendiniz konu açıp tartışınız!!!
                        Emredersiniz...!

Yorum

Kusura bakmayın Naci Bey bu başlığı da kitap tavsiyeleri başlığı gibi katlettiniz siz ve garip garip yorum yazan diğerleri.Muhtemelen konu kilitlenecek fakat ben bu konunun kilitlenmesine sebep olacaklar hakkında gereğinin yapılmasını istiyorum.Bu kadar da olmamalı gerçekten...

Yorum

Konuya siyasi olarak yorum yazmadım.İçi boşaltılmış olayını tartışırız ayrıca.
                            F22 değil F35 yapımında ortağız.Kendi savaş uçağımız için 2030 deniyor ozmana kadar inşallah Ekibin başına bişey gelmez.(Bakınız Aselsan)
                            Sonra burdan yine başımız sağolsun demek zorunda kalırız.
                            F35 lerde kullanılmak üzere Kendi uzun mensilli seyürssefer füzesi SOM u tasarladık 2018 de F35 lerde kullanılacak.
                            Eskişehir bakım ikmal dünyada ilk 2 de mesela ABD den eğitime geliyorlar.

Emredersiniz...! ?? Size katılıyorum.
                            2011 Teknik Gri+Nav800+Sunroof+Chip+Performans buji+Sprintbooster+KN Kutu içi Filtre+OPC Pedal Seti

Yorum

Bu sayfaya TAZİYE yazan bütün arkadaşlara ve abilerime teşekkür ediyorum Rabbim bir daha yaşatmasın konuyu kilitliyorum...

Yorum

İşleniyor...
                              X