Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kocaeli İzmit 'den İnsignia Bakmak

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kocaeli İzmit 'den İnsignia Bakmak

Arkadaslar slm.
    Kocaelideki bu araca bakabilecek olan var mi?

Opel / Insignia / 1.6 CDTI / Sport / ACİL SAHİBİNDEN HATASIZ BOYASIZ İNSİGNİA SPORT 47.000 KM DE FULL sahibinden.comda - 583202219
    Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Affınıza sığınarak birkaç şey yazmak isterim.
    1. Eksper yağ kaçağı kısmına orta demiş. 47000km de yağ kaçağı mı varmış acaba yoksa kendini sağlama mı almak istemiş?
    2. Şanzıman yağı ve filtresi değiştirdim demiş sahibi. Belli bir sebebi mi var yada periyodik bakımda kaç kmde değişiyor.
    3. Fiyat bence iyi
    4. Balatalar ve ön düzen kötü olarak işaretlenmiş acaba arabanın eski ekspertiz raporumu resimlere eklenen?
    saygılar.

Yorum

Sayın Balkes,
      Ben asil arac 44 bin km de alindiysa neden 4 bin km sonra satmak istiyor, onu merak ettim. Acaba duzen tutmayan kronik sorunu mu var, yoksa eksper yaptirip bakimlarini mi yaptirmis?
      Tşk.

Yorum

hocam aldiktan bir hafta sonra da satabilir, belki daha uyguna almistir. orasina cok takilmayin. fiyati gercekten uygun, araci gormeden baktirmadan karar veremezsiniz. ruhsat resmini isteyip şase nosundan sorgulayin ilk olarak. yetkili servis bakimliysa bir servise gidip gecmisini ogrenin.
        OPC Line Sport

Yorum

mhmtzncrkrn hocam,
          Sase sorgu, servis gecmisi zaten isin rutini. Sehir disindan arac almakla ilgili ogrendigim birsey varsa o da; aracin mutlaka gitmeden once gorulmesi gerektigidir. Servis sase guven icin karar verici olmuyor. Ozellikle insigniayi bilen kullanmis birinin tespitleri onemli.
          Yoksa ben 1000 km. yol geldikten sonra kotu bir suprizle karsilasirsam ne anlami var? Tşk.

Yorum

2 sefer gezenadamdan araç baktırdım sorun yaşamadım,deneyebilirsiniz hocam.
            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
            2.0 CDTI
            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Gezenadamdan forumlarda hep olumlu seyler okuyorum. Buradan bir sonuc cikmazsa gezenadami deneyeyim.
              Tşk Umut.

Yorum

2 yaşında 40.000kmdeki bir aracın aküsü neden orjinal akü olmaz?
                1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Bu ekspertiz raporlarına aracımı satarken yaptırdığım ekspertizden sonra hiç güvenemez oldum. Aracın Turbo hortumunde yağlanma var, karterde yağ izi var gibi mide bulandırıcı şeyler yazmışlardı. Özel servise götürdüm markanın ustası "bunlar bu araçtaki klasik şeyler, arıza ya da sorun değil, şu şu sebeple olur" dedi 10 dk 'da tümünü çözüverdi. Aracı ve o markayı tanımayan ve ustası olmayan yerden alınan ekspertize güvenilmez bence.

Aslında bu kadar hassas davranmamak lazım zira sonu yok. Eğer hassas düşünürsek sıfır aracı alırım eve giderken bir kamyon vurur araç pert olur diye de korkup arabayı eve çekiciyle götürürüm demek de normal olur artık.

Bu araç için şase kontrolü ve Opel servisinde ekspertizi yaptırılarak alınabilir, fiyat çok çok uygun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
                    Aracın Turbo hortumunde yağlanma var, karterde yağ izi var gibi mide bulandırıcı şeyler yazmışlardı.
                    motorda terleme , karterde yağ var muhabettini bütün arabalara yazıyorlar , expertizde çalışan personeller sağdan soldan toplama adamlar. İşi iyi bilen adamın zaten kendi tezgahı oluyor. Böyle yerde çalışmıyorlar.

Yorum

oguzhanc64 , hakkan , seloselo ,

Aku olayi pek belli olmuyor. Benim de 25 bin km. de aku bitmisti. Onun icin pek iskillenmedim o konuda.
                      Maalesef araci tanimayan kisilerin yaptigi ekspertlik guven verici olmuyor. Zaten bu yuzden forumdan insigniayi bilen, bakabilecek bir arkadas var mi diye sordum. Degerli gorusleriniz icin tesekkur ederim arkadaslar.
                      İlandaki araci satan arkadas aracini satamayinca 5 bin Tl. zam yapmis. rolleyes Boyle olunca cok bir albenisi kalmadi. Simdilik beklemeye aldim. Yakin sehirlerde dusuk km li araclara bakiyorum.
                      Insignia Bu arada Umut, gezenadamin face sayfasina baktim. Sehir disindan vekaletle arac alip adrese getiriyorlarmis. Sende sehjr disindan boyle mi almistin, yoksa ekspertiz mi yaptirmistin? Vekaletle alis- satis isi pek mantikli gelmedi acikcasi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia View Post
                        oguzhanc64 , hakkan , seloselo ,

Aku olayi pek belli olmuyor. Benim de 25 bin km. de aku bitmisti. Onun icin pek iskillenmedim o konuda.
                        Maalesef araci tanimayan kisilerin yaptigi ekspertlik guven verici olmuyor. Zaten bu yuzden forumdan insigniayi bilen, bakabilecek bir arkadas var mi diye sordum. Degerli gorusleriniz icin tesekkur ederim arkadaslar.
                        İlandaki araci satan arkadas aracini satamayinca 5 bin Tl. zam yapmis. rolleyes Boyle olunca cok bir albenisi kalmadi. Simdilik beklemeye aldim. Yakin sehirlerde dusuk km li araclara bakiyorum.
                        Insignia Bu arada Umut, gezenadamin face sayfasina baktim. Sehir disindan vekaletle arac alip adrese getiriyorlarmis. Sende sehjr disindan boyle mi almistin, yoksa ekspertiz mi yaptirmistin? Vekaletle alis- satis isi pek mantikli gelmedi acikcasi.
                        Gezen adama filan gerek yok, gezen adam zaten buradaihihi
                        Arkadaş fiyatı 5.000 arttırmış diyorsunuz, o rakama geri gelir merak etmeyin.
                        8 Aralık Cumartesi günü Kocaeli yetkili servisi Ekcan'a gelirse arabaya bakarım,
                        beğenirsek servis geçmişine de baktırırız.

Yalnız bir şey diyeyim, fiyat çok uygun diyen arkadaşlara katılamayacağım,
                        Şubat ayında 2015 model 2.0 cdti 170 hp 4x4 aracımı (nokta hata yoktu) ben 125.000.- tl
                        sattım, daha 19.000 km yol yapmıştı. Bu araba daha yaşında 47.000 yapmış, pek çok ezik-çizik olduğu
                        söyleniyor, bence bunun sebebi hor kullanılmış olması, peşin konuşmayayım, arabayı göreyim sonra konuşuruz.
                        İki yılda bu kadar yol yapmışsa bunun çoğu uzun yoldur. Büyük ihtimal motor kaputu ön tampon taş izinden çokça
                        nasibini almıştır. Bakmak, görmek lazım, satıcıya ulaşmak için telefon koymamışlar, kendi kendime de karar verip
                        mesaj atmak istemedim, ama arzu ederseniz sizin namınıza arabaya bakarım, fikrimi de söylerim kaptan

Yorum

Yukarıda sözünü ettiğim arabayı ben İzmir'den almıştım, ekspertizini de Selçuk Alan kardeşim yapmıştı,
                          gözüm kapalı pazarlığını yaptım, atladım uçağa , arabayı alıp geri geldim

Yorum

Insignia Bu arada Umut, gezenadamin face sayfasina baktim. Sehir disindan vekaletle arac alip adrese getiriyorlarmis. Sende sehjr disindan boyle mi almistin, yoksa ekspertiz mi yaptirmistin? Vekaletle alis- satis isi pek mantikli gelmedi acikcasi.[/QUOTE]
                            Bu tür vekaletlerde almaya yetki olur, satmaya değil, sizin namınıza alır, getirip teslim eder.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post

Gezen adama filan gerek yok, gezen adam zaten buradaihihi
                              Arkadaş fiyatı 5.000 arttırmış diyorsunuz, o rakama geri gelir merak etmeyin.
                              8 Aralık Cumartesi günü Kocaeli yetkili servisi Ekcan'a gelirse arabaya bakarım,
                              beğenirsek servis geçmişine de baktırırız.

Yalnız bir şey diyeyim, fiyat çok uygun diyen arkadaşlara katılamayacağım,
                              Şubat ayında 2015 model 2.0 cdti 170 hp 4x4 aracımı (nokta hata yoktu) ben 125.000.- tl
                              sattım, daha 19.000 km yol yapmıştı. Bu araba daha yaşında 47.000 yapmış, pek çok ezik-çizik olduğu
                              söyleniyor, bence bunun sebebi hor kullanılmış olması, peşin konuşmayayım, arabayı göreyim sonra konuşuruz.
                              İki yılda bu kadar yol yapmışsa bunun çoğu uzun yoldur. Büyük ihtimal motor kaputu ön tampon taş izinden çokça
                              nasibini almıştır. Bakmak, görmek lazım, satıcıya ulaşmak için telefon koymamışlar, kendi kendime de karar verip
                              mesaj atmak istemedim, ama arzu ederseniz sizin namınıza arabaya bakarım, fikrimi de söylerim kaptan

Necmettin Bey, araca bakacak kisi sizin gibi insignia duayeni olduktan sonra arac konusunda hic suphem kalmaz.
                              Dediginiz gibi arac bir sure sonra eski fiyatini bulacaktir bence de. Ben sabah tam pazarlik icin msj atacaktim ki zamli fiyati gordum. 105 bin uzerinden pazarlik yapacakken hevesimi kacirdi.Halbuki ucak tarifelerine de bakmistim. En mantiklisi tek aktarmayla Bursa'ya gecip otobusle Kocaeli gibi gorunuyor.
                              Burada giyabinda bildigim birinde, ara ara gordugum bir insignia var. 130 binden ilana koymus. Satilmayinca 120 ye dusmus, ki o fiyata da satamaz. Birkac gun bekleyip uzun yol yapmamak adina bir fiyat teklifi yapacam olursa onu almayi dusunuyorum. Olmazsa Kocaeli secenegine donecem. Bu surede eski fiyata duser belki.
                              Tabi o zaman siz musait olursaniz sizden araca bakmanizi rica ederim. Araci yetkili servise getirmesini isterim sahibinden.
                              Hersey nasip kismet. Nasip yoksa dayak bile yenmez.
                              Kaptandan slm.

Yorum

İşleniyor...
                              X