Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Korna Hastalığı..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Ben de taksiciyle -aşağıdaki özel durumlar için- aynı fikirdeyim

Neden diyorsanız okuyun lütfen...

İstanbul'da yaşıyor, günlük olarak motosiklet kullanıyorum. Tahmin edeceğiniz gibi trafiğin tıkandığı yerlerden aralardan geçip gidiyorum arkada kalanlara üzülerek... Neden derseniz ! Trafik öyle aciz insanlar sebebiyle tıkanıyor ki trafikte bekleyenlere üzülüyor, acıyorum (zaman kaybettikleri için). Bakıyorum bir bayan yan yoldan çıkacak araç yarı beline kadar dışarıda aval aval yola bakıyor, trafik dursun geçeyim diye ama trafiğin yürüme şansı zaten yok, kendisi de yürüyüp yolu açayım demiyor, herkes bekliyor. Başka bir bayan kamyon benzeri jipini bir türlü parkedemiyor arkada yüzlerce kişi onun aracını park etmesini bekliyor, araba bir ileri bir geri ama bir türlü park edilemiyor. Ya da yaşı 3 hanelere gelmiş gibi görünen bir amca ya aşırı yavaş araç kullanıyor ya da yine araç parkı sorunu yaşıyor. Bir taksici yolun kenarında durmuş yolcu bekliyor, yolu tıkıyor ama kimin umurunda. Ve genellikle bu insanların tümü de gayet rahat sanki yolda başka kimse yokmuş gibi aheste hareket ediyor.

İşte bu durumda yapılarak en KİBAR hareket onları beklemek değil onları hızlandırana kadar korna çalmak diye düşünüyor o taksici de

Ancak Kaan352'yi hareketinden dolayı tebrik ediyorum.
    Zaten şu an trafikte seyreden çoğu araç sürücüsü araba kullanmayı ciddi anlamda bilmiyor ..Trafik amator ve usta karma bi sekilde kuralsiz nizamsiz Allaha emanet ilerliyor..Sürekli basilan kornalar,selamlaşma usulu,başkan sen devam et o beklesin !!diyen sivil vatandaslarla bi şekilde kara düzen gidiyor.. Hele hele motor suruculerinin isi cok zor..ben motorlara surekli yol veririm ve hafif bi direksiyonu kirmak ona yer acmak rahat gecmesi icin yeterli oluyor.Kaldırımdan firlayan insanlar,bi anda acilan kapilar..düşünmek bile korkunc..Kuralsiz soforler,sağa sinyal verip sola dönenler,park edemeyenler,korkan ve ürkek kararsız araba kullanan bayan şoförler ve herşeyi geçtim taksici ve minibüsçü arkadaşlar in sağda solda gereksiz bekleme yapması ve cep dışında yolun tam ortasında yolcu indirmesi..Emin olun birçoğunun ehliyetini geri alıp en az 3 ay uzman eğitimci gözetiminde direksiyon calistirilip öyle trafiğe çıkmalı bu arkadaşlar. .hata 1 olur anlarız 2 tamam ama aynı hataları yanlışları sürekli görmek delirtiyor, araba kullandığım a trafiğe çıktığıma lanet ediyorum ..
    Birilerinin kalbinı kırmak üzmek incitmek en son istediğim şey ve ciddi anlamda da nerde kavga görsem gider ayiririm ..Şimdiye kadar uyardığım ve arkadaşım sen burda haksizlik yapıyorsun dediğim kişiler le kavga etmeden tatlıya bagladim olayı..
    Fakat birgün olurda tv de filan görürseniz tartistigi şoför tarafından katledildi diye !! Şimdiden haklarınızı helal edin )))))) Biz doğru bildiğimizi yapalım,her zaman kuralların kanunun ve doğrunun yanında olalım ve insanı vijdani adaleti sağlamaya çalışalım sonrası kader ve takdir ilahi...

Yorum

Trafik sıkışıklığının çoğunluğu arkadaşlarında bahsettiği üzere sorumsuzca, bencilce yapılan davranışlar yüzünden. Korna çalsan ne! çalmasan ne! Pendikten her gün Maltepe ye işe gidip gelirim, hafta sonları evimde pek durmam, gezerim.Fakat çok çok nadir korna kullanan biriyimdir. İstanbulun trafiğine alıştım artık. sorumsuz davrananlara da. Çünkü bilirim ki, ısrarla çalacağım kornayı sorumsuzca davranan kişi üzerine alınmaz ve ben sadece çevremi ve kendimi huzursuz ederim.
      Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Elde tlf olanları unutmayalım.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto View Post
          Elde tlf olanları unutmayalım.....
          İşte onlar en tehlikeli olan onlar... Telefonla oynadığı için araç sağa ya da sola kaçar ama sürücü yola bakmadığı için görmez, motoru bariyerlere sıkıştırır, korna çalınca da eğer KİBAR ise pardon der. Ama motorcu o noktada duramasa muhtemelen hastanelik edeceğinin farkında değildir, bir pardonla geçiştirir.

Bir gün gazetede "motorcu cinnet geçirdi, telefonu şöforun burnuna sokmaya çalıştı" gibi bir haber okursanız bilin ki o benim

İşin anlamadığım tarafı adamın altında 1-2 milyonluk araç var ama hala araba kullanırken telefonuna bakar, imkanın var bir şöfor tut sonra istediğini yap ama tutmaz...

Yorum

İşte onlar en tehlikeli olan onlar... Telefonla oynadığı için araç sağa ya da sola kaçar ama sürücü yola bakmadığı için görmez, motoru bariyerlere sıkıştırır, korna çalınca da eğer KİBAR ise pardon der. Ama motorcu o noktada duramasa muhtemelen hastanelik edeceğinin farkında değildir, bir pardonla geçiştirir.

Bir gün gazetede "motorcu cinnet geçirdi, telefonu şöforun burnuna sokmaya çalıştı" gibi bir haber okursanız bilin ki o benim

İşin anlamadığım tarafı adamın altında 1-2 milyonluk araç var ama hala araba kullanırken telefonuna bakar, imkanın var bir şöfor tut sonra istediğini yap ama tutmaz...
            hahahaha

Yorum

Ben de taksiciyle -aşağıdaki özel durumlar için- aynı fikirdeyim

Neden diyorsanız okuyun lütfen...
              .
              Okudum ama kesinlikle katılmıyorum. Bahsettiğiniz sürücüler korna çalsanız da aynı şekilde davranacaklardır, toplu halde korna çalmak etrafı rahatsız etmekten başka hiç bir işe yaramaz. Bahsettiğiniz durumların çözümü sürücü kurslarındaki eğitimlerin iyileştirilmesi ve ehliyet sınavlarının formalite olmaktan çıkarılması. Ama artık ülkede kanun falan kalmadığı için, bu yapılırsa bu kez de ehliyetsiz sürücüler trafikte cirit atar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                Ama artık ülkede kanun falan kalmadığı için, bu yapılırsa bu kez de ehliyetsiz sürücüler trafikte cirit atar.
                İşte bunu bildiğim için ben tasvip etmediğim ama uygulanabilir bir öneride bulundum. Araç kullanmadan ehliyet alan acemiler yüzünden trafik böyle. Tüm ehliyet sahiplerini GERÇEK sınava tabi tutsanız en az yarısı ehliyet alamaz, 20 yaş üstü tüm araçları trafikten çekseniz ciddi sayıda araç çekilmiş olur, tüm bunlarla trafik sorunu bir anda çözülür. Ama mümkün mü, tabii ki değil !

Yorum

Işık yeşile döndüğü halde dalgınlık sebebiyle hala kalkamayanlara tek dokunuş bir düt yapıp uyarıyorum onun dışında kıl olduklarıma basıyorum

Yorum

Adama nasıl alışkanlık olmuşsa artık basmadığı zaman kendisini kötü hissediyor

Yorum

Yanımda eşim dostum otururken bazen uyarı alıyorum onlardan.
                      Ya şu adama veya şu aracı korna ile uyarsana diye...
                      Araçta korna olduğunu unuturum genelde. Gerektiği yerde bile bastığım çok ender olmuştur.
                      Onlarca milletin trafik kültürünü çok yakından bildiğimden Türkiye'deki trafik kültürü ne yazık ki çağın çok gerisinde.
                      Milletimizin kötü davranışı sadece korna değil. Trafikte '' ÖNCE İNSAN '' demedikçe de biraz zor düzeliriz.
                      Bir kişi belki fark etmez ama olabildiğince trafikteki davranışımla örnek olma gayretimi sonuna kadar devam edeceğim.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Trafikte once ben,sadece ben zihniyetinin acil degismesi lazim bence herkes tek kişilik arac kullaniyor sanki

Yorum

Bizim araçlarda kornamı vardı? Şaka bi yana bizim insanımız malesef korna bağımlısı,buda biraz eğitim ile alakalı.Dur bi yeşil yansın yok,hemen arkadan daaatttttt. Anlayış,sabır,saygı malesef sıfır.

Yorum

İşleniyor...
                          X