Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Korna Hastalığı..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Korna Hastalığı..

Sanırım bu kornaya gereksiz basmak sabır edememek ulke şoförlerinin hastalığı olmuş. .Büyük bir sehirde her trafiğe çıktığımızda korna sesi kabus gibi çöküyor üzerime..Bilmiyorum 15 16 senedir Arac kullanıyorum ve Büyükşehir de yaşıyorum bir türlü alışamadım bu duruma..Dün sıkışık bir trafikte arkamda duran taksi deli gibi kornaya basmaya başladı. .Elimle sol aynadan basma şuna gitmiyor işte yürümüyor yol dedim ve hala daha devam..Dayanamadim indim aşağı beni gorunce kesti calmayı. .Gittim yanına hobi mi dedim bu sende ? Gitmiyor trafik ne diye basıyorsun şuna dedim..Abi diyor ileride tıkalı hepimiz korna yaparsak yürürler bunlar dedi :/ Sakin bi şekilde cevap verme gereği dahi duymadan basma şuna anladın mı hocam basma !! Dedim..Sanırım sürekli korna kullanan kişiler de ruhsal sorun sıkıntı var başka açıklaması yok. .Psikolojiler bitik bir stresle dışarı atıyor millet kendini...

Özellikle kırmızı ışık sarıya döndüğü an kornaya dokunanlar yok mu.. İnadına daha ağır kalkıyorum böylesi olduğunda, çıldırsın arkada. Sanki tıkalı olan yol sen basınca açılıyor.. Uyarı için bir kaç kez kullan baktın fayda yok bırak gürültü kirliliği yaratma. Ama nerde..

Yorum

Saygısızlıktan başka birşey değil.Adamın hastası var sanıp yol veriyorsun,geçince araçta tek başına olduğunu görüyorsun ve başlıyorsun kulaklarını çınlatmaya.

Yorum

Bazen de faydalı olabiliyor yalnız, ışıkta radyoya dalıyorlar sonra arkada usulca sinirleniyorsun

Yorum

Ben de diyarbakırda korna olayına çok takıntılıydım, neyse ki çanakkale'de çok nadir kornaya basılıyor. Gerçekten rahatsız edici
          ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Ya dörtlüleri yakar hastası olur basım gözüm üstüne hemen atıyorum kendimi çekiyorum kenara ama ? Zırt pırt öyle korna basanlar varki çıldırmamak elde değil ..ya adam utanmasa ben niye trafikteyim? Bu araba neden gidiyor diye kornaya basıyor ) biri çekmiş arkadaşının dükkanının onune, arkadaşı dükkandan çıksın diye kornaya basıp duruyor ..ya arkadaşım in aşağı 2 dk üşenme konuş neyse derdin çik dışarı bin arabana git. .balkondan 2 leğen su atasım geliyor ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post
              Ben de diyarbakırda korna olayına çok takıntılıydım, neyse ki çanakkale'de çok nadir kornaya basılıyor. Gerçekten rahatsız edici
              basanlarda transit geçenler zaten

Yorum

Korna hastalığı beni de sinir ediyor ama esas sinirimi bozan "hak yeme hevesi". Özellikle Ankara'da trafikte neredeyse herkes başkasının hakkını yemeyi amaç edinmiş gibi araç sürüyor. Sağa döneceksiniz, kuyruk var, 50 ile giden adam bile kuyrukta beklmemek için soldan devam edip, kuyruğun en başına giriyor. Döndükten sonra yine 50 ile yoluna devam ediyor, yani acelesi olduğundan değil, artık alışkanlık ve zevk olduğundan yapıyor bu hareketi. Bu sadece bir örnek, trafikte her an herkes sizin hakkınızı gasp etmek için fırsat kolluyor. Memleketimizin insanı böyle maalesef, düzeleceğine de her geçen gün kötüye gidiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post
                  Dün bir minibüsçü gördüm iki eli direksiyonda,kendi öne doğru eğik o haliyle ışıklarda ve seyir halinde bile nedensiz yandan dirseğiyle kornaya basıyor.İşten eve gelene kadar neden diye düşündüm.
                  http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                  2.0 CDTI
                  Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Halkın genel olarak psikolojisi bozuk sanırım. .sabah işe giderken dikkat edin kaç kişinin yüzü gülüyor ? Kaç kişi mutlu ? Çocuktuk sokakta oyun oynarken abilerimiz ablalarımız hal hatır sorar,bir esnafa gittiğimiz de güleryüz sohbet muhabbet görürdük..Sanırım birçok değerimizi başta saygı olmak üzere kaybettik...Yabancilastik ve öyle hal aldı ki kendi apartmanlarimizda ki komşularımızın bile kim olduğunu unuttuk. .birlik beraberlik, paylaşım ve hoşgörü kalmadı. .zaman ilerledikçe insanlar yalnizlasti ve asabilesti..yeri geldi kahkahalar atarak evlenen ama 1 sene olmadan kanlı bıçaklı olan çiftler gördük yeri geldi incir kabuğunu doldurmayan durumlardan oluşan cinayetler darplar. .Kuçuk illeri bilmiyorum ama büyük iller insanlarin ruhunu aldı gitti..

Yorum

Dün her zaman trafiğin aktığı bir yerde (Olimpiyat stadının arkası) şantiye kamyonları yüzünden trafik kilitlenmiş, bayağı bekledik.
                      Yolun resmini aşağıya ekleyim. Tek şerit gidiş geliş olan 3 tane yolun keşistiği kavşağı kilitlediler. Ben ve benim gibiler kendi şeridimizde beklerken kendini akıllı zanneden ...'lar soldan devam edip kavşağı kilitlediler.
                      Ne karşıdan gelen bizim tarafımıza devam edebildi, ne yandan gelen bağlanabildi ne de biz ilerleyebildik.
                      Zar zor kavşağa kadar geldikten sonra bu soldan giden ....lardan biri benim yanıma geldi, camı açıktı, ben ona bakınca "ya burası niye böyle olmuş" demeye başlarken içimdeki tüm küfür ve isyan birikimini bu denyoya kustum. yaptıkları dangalaklığı bağıra bağıra anlattım ağzını açmadı soldan gelip şeridimize giren denyoların hepsinin önünü kese kese devam ettim hiçbirini önüme almadım.
                      en az 30 dk bunların yüzünden bekledik orada.
                      Asıl sorunun kendileri olduğunu düşünemeyecek kadar beyinsizler.

Nokta burası, şuan biraz daha değişik: https://yandex.com.tr/harita/-/CBuybMWuPD

InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
                        Dün her zaman trafiğin aktığı bir yerde (Olimpiyat stadının arkası) şantiye kamyonları yüzünden trafik kilitlenmiş, bayağı bekledik.
                        Yolun resmini aşağıya ekleyim. Tek şerit gidiş geliş olan 3 tane yolun keşistiği kavşağı kilitlediler. Ben ve benim gibiler kendi şeridimizde beklerken kendini akıllı zanneden ...'lar soldan devam edip kavşağı kilitlediler.
                        Ne karşıdan gelen bizim tarafımıza devam edebildi, ne yandan gelen bağlanabildi ne de biz ilerleyebildik.
                        Zar zor kavşağa kadar geldikten sonra bu soldan giden ....lardan biri benim yanıma geldi, camı açıktı, ben ona bakınca "ya burası niye böyle olmuş" demeye başlarken içimdeki tüm küfür ve isyan birikimini bu denyoya kustum. yaptıkları dangalaklığı bağıra bağıra anlattım ağzını açmadı soldan gelip şeridimize giren denyoların hepsinin önünü kese kese devam ettim hiçbirini önüme almadım.
                        en az 30 dk bunların yüzünden bekledik orada.
                        Asıl sorunun kendileri olduğunu düşünemeyecek kadar beyinsizler.

Nokta burası, şuan biraz daha değişik: https://yandex.com.tr/harita/-/CBuybMWuPD

Valla abi zaten bütün sorun bu kendini akıllı zanneden kurnaz gecinenlerin yüzünden yaşanıyor. .halbuki kurallara uysalar insan gibi gerekeni yapsalar herşey düzgün nizami şekilde akıp gidicek. .biz ı aptal yerine koyuyorlar akılları sıra ama fırçayı zılgıt ı yiyince de ya ama şöyle işte vs kem kum..hayır illa fırça yiyincemi insan olduklarini hatirliycak bunlar..ya yeri geliyor hayvana bile bagirmiyoruz..bir hatayı bir kez yapmiyorlar ama gelde bu kurnazlara anlat..

Yorum

Araçların arkasına Korna Çalınmaz Stickerindan yapıştıralım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yaklaşık 10 gündür yurtdışındayım... Malezya, Tayland derken Kamboçya, ya geçtik... Tesadüf bugün arkadaşlara söyledim... "Dikkat edin geldiğimizden beridir kornaya basan bir Allahın kulu yok"diye... Gerçekten yok.. Kavga yok, gürültü yok, bağırmak yok, çağırmak yok...Koşuşturma yok, telaş yok...İnsanımızın daha çooooook yol alması gerek.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post
                              Abi diyor ileride tıkalı hepimiz korna yaparsak yürürler bunlar dedi :/
                              Ben de taksiciyle -aşağıdaki özel durumlar için- aynı fikirdeyim

Neden diyorsanız okuyun lütfen...

İstanbul'da yaşıyor, günlük olarak motosiklet kullanıyorum. Tahmin edeceğiniz gibi trafiğin tıkandığı yerlerden aralardan geçip gidiyorum arkada kalanlara üzülerek... Neden derseniz ! Trafik öyle aciz insanlar sebebiyle tıkanıyor ki trafikte bekleyenlere üzülüyor, acıyorum (zaman kaybettikleri için). Bakıyorum bir bayan yan yoldan çıkacak araç yarı beline kadar dışarıda aval aval yola bakıyor, trafik dursun geçeyim diye ama trafiğin yürüme şansı zaten yok, kendisi de yürüyüp yolu açayım demiyor, herkes bekliyor. Başka bir bayan kamyon benzeri jipini bir türlü parkedemiyor arkada yüzlerce kişi onun aracını park etmesini bekliyor, araba bir ileri bir geri ama bir türlü park edilemiyor. Ya da yaşı 3 hanelere gelmiş gibi görünen bir amca ya aşırı yavaş araç kullanıyor ya da yine araç parkı sorunu yaşıyor. Bir taksici yolun kenarında durmuş yolcu bekliyor, yolu tıkıyor ama kimin umurunda. Ve genellikle bu insanların tümü de gayet rahat sanki yolda başka kimse yokmuş gibi aheste hareket ediyor.

İşte bu durumda yapılarak en KİBAR hareket onları beklemek değil onları hızlandırana kadar korna çalmak diye düşünüyor o taksici de

Ancak Kaan352'yi hareketinden dolayı tebrik ediyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X