Duyuru

Collapse
No announcement yet.

c5 cok cok garip tır tır sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• c5 cok cok garip tır tır sesi

Selam arkadaşlar. Hadiseyi kısaca özetleyeyim. Videoda çok net tırıltı duyuluyor. Arac C5 2011

https://www.youtube.com/watch?v=FvlngUynT0c

Taşlı yollarda veya kasislii tırtığı derin yollarda tıkırtı kırıldı tarzı ses geliyordu.Düz yolda sorun yok. ( videodaki tırıltı ) Alt üst her yanı kontrol edince sesin konsol altından bir bölgeden geldiğini farkettim. Başladım torpidoyu sökmeye. Bu halde test edince ses daha da netleşti.
    Fakat asıl bomba şu; Fan açıkken bu ses, malum yollara girince oluşuyordu. Fan kapatıldığında asla olmuyordu.
    Fan yönleri ile alakası yok, lakin içeri hava sirkülasyonu açıkken ses cok daha net geliyor. Hava kapağı alt torpidodan göründüğü için flap' ı açıyordu. Muhtemelen içerdeki sesi dışarı daha net veriyordu.

Anlaşışması biraz hassas bir sorun...

Fanlar açıkken kasisli yolda tırıltıyor. ( düz yolda ve normal gidişte yine yok ),,,,,,
    Fanlar kapalı iken her iki yol durumunda da asla bir sorun olmuyor du.

Fan motorundan şüpheleniyorum. Ulaşması da güç bir yerde. Elektrikçi ile deneyeceğiz. Motor, malesef torpido üzerinde değil.

https://www.youtube.com/watch?v=FvlngUynT0c

Önerileriniz varmı ? Fan motoru sanıyorum ki orta konsol altı içeri doğru bir yerde. Neredeyse sanıyorum ki konsol sökülecek gibi duruyor. Yandan ulaşmanın yolu varmdır
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Abi bendede var benzeri bir sorun söktük baktık fan motoru yapıyor, yağladık taktık falan aynı devam ediyor. Klimacıya gittim, usta bunun tamiratı yok değiştirmek lazım dedi. Muhtemelen aynı şey, torpidoyu sökünce ses daha fazla geliyordu. İnsignia'da sökmesi kolay ama c5 te durum nedir bilmiyorum.
    2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

İşleniyor...
    X