Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Polikarbon sunroof olur mu?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Polikarbon sunroof olur mu?

Selamlar,

Aracımla ufak bir kaza geçirdim, o sırada sunroof kapalıydı ve önden gelen basınçla birlikte sanıyorum, çerçevesi dışa doğru bükülüp patlamış (fotoğrafını çekeceğim bir ara). Ne hikmetse ufacık bir cam parçası için 300 ₺ gibi bir para istiyorlar, açıkçası onu verecek durumum da zaten arabanın masraflarını falan da çıkınca pek kalmıyor. Eşten dosttan borç almak yerine alternatif ürünler aramaya başladım. Polikarbon gibi cama yakın, daha esnek ve daha dayanıklı bir malzeme buldum ancak hem sunroof olarak olur mu acaba diye düşünüyorum hem de satışını yapan bir yer arıyorum

öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden saklasın inşallah. Yani doğru ölçüler büküm eğri vs ayarlanabiliyorsa olur ama ne kadar sağlıklı olur ne kadar sızdırmaz olur, güneş altında ne kadar sağlıklı veya güvenli olur çok teferruatlı soru işareti dolu bir konu. denenmemiş birşey daha pahalı ve sıkıntılı şekilde tecrübe edilebilir. bu riskide göz ardı etmeyin. aracınızın kaskosu yok sanırım. tekrardan geçmiş olsun.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Geçmiş olsun

Bildiğim kadarı ile sunroofta kullanılan camlar özel onun yerine polikarbon olmaz.

Ama ben yaparım derseniz yapılamaz mı yapılır ama bu seferde çeşitli sorunlar ve güvenlik problemleri ile karşılaşırsınız bence çıkmacılara gidin daha uygun fiyata cam bulabilirsiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Polycarbon malzemeleri işim gereği kullanıyoruz. Materyal olarak incelemek gerekirse camdan çok daha sağlam ve esnektir, güneş konusunda endişelenmeye gerek yok çünkü çatılarda sıklıkla kullanıldığından UV katkılı hatta polarize özellikli olanları vardır. Burada önemli olan işçilik bence, montaj işini yapacak kişinin malzemeyi yerine göre şekillendirip, sağlam bir şekilde sabitleyebilmesi gerekir.

Yorum

Bence bu işin maliyeti 300 lirayı geçecektir, west coast customs'ın bir bölümünde station bir aracı modifiye edip tavanını da komple polikarbon yaptılar ama bayağı bir uğraştılar.
          ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Sonucu merakla bekliyorum.

Bizim cam sundurmalar vardı kırılmalar olduğu için maliyet yüzünden policarbon kullanmıştık ama parçalar biraz büyükdü ve zamanla merkezde çukur oluşumları olmuştu küçük parçada biraz zor olur birde renk tonlama ve ışık kırılımları faklı idi.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Deniz Güler View Post
              Polycarbon malzemeleri işim gereği kullanıyoruz. Materyal olarak incelemek gerekirse camdan çok daha sağlam ve esnektir, güneş konusunda endişelenmeye gerek yok çünkü çatılarda sıklıkla kullanıldığından UV katkılı hatta polarize özellikli olanları vardır. Burada önemli olan işçilik bence, montaj işini yapacak kişinin malzemeyi yerine göre şekillendirip, sağlam bir şekilde sabitleyebilmesi gerekir.
              Hocam polikarbon işi yapıyorum demişsiniz. Siz nereden temin ediyorsunuz öncelikle onu sormak isterim. Ben şöyle bir yer buldum polikarbondeposu.com diye fiyatları makul geldi. Esnekliğiyle beraber birdaha kırılmaması için bu para verilir. Arabayı yapacak ustam camını getir hallederiz abi dedi. Olursa çok güzel olucak

Polikarbon deposu olarak ilkemiz, müşteri memnuniyetini gözeten hızlı çözüm ortağı olarak en iyi hizmeti vermektir ☎ 0212 546 00 12

Yorum

Davut Bey Selamlar;

Polycarbon işi yapıyorum demedim sanırım yanlış anladınız, işimde kullandığım materyallerden biri sadece. Çevre düzenleme ve dekorasyon işleri yapıyorum, estetik amaçlı, cam görünümlü sundurmalarda, merdiven ve balkon korkuluklarında, dekoratif objelerde kullanıyoruz. Bu malzemeleri satan dükkanlardan alıyorum, internetten almadım hiç. Verdiğiniz bağlantıya baktım fiyatlar aşağı yukarı aynı zaten. Genelde 2X3 mt gibi büyük levhalar halinde satılıyor, size ise küçük bir parça lazım. Kingdragon arkadaşımızın dediği gibi, astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Parça bulabilirseniz başka tabii.

Yorum

İşleniyor...
                X