Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kenan Sofuoğlu Fransa'da Şampiyonluğunu İlan Etti

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kenan Sofuoğlu Fransa'da Şampiyonluğunu İlan Etti

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'daki 11. ayağını 2. sırada bitirerek bitime bir yarış kala şampiyonluğunu ilan etti.

Fransa'daki 4 bin 411 metrelik Magny Cours Pisti'nde 17 tur üzerinden koşulan yarışa, 2. cepten başlayan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, startta yerini kaybetse de art arda yaptığı ataklarla ilk turu lider geçti. İyi bir ritm yakalayan Kenan, 3. tur sonunda rakipleriyle arasındaki farkı 5 saniyenin üstüne çıkardı.

Bu sırada yarış, bir motosikletten pistin 5. virajına dökülen yağ nedeniyle durduruldu. Pistin temizlenmesinin ardından yeniden start verilen mücadele, 11 tura indirildi.

İkinci start sonrası Kenan ve pilotlar klasmanındaki en yakın rakibi ABD'li Patrick Jacobsen, diğer sürücülerle farkı açtı. İkilinin karşılıklı geçişlerine sahne olan liderlik mücadelesini Jacobsen kazandı, Kenan ise 2. sırayı aldı.

Bu sonuçla puanını 213'e yükselten Kenan, sezonun son ayağı öncesinde şampiyonluk mücadelesi verdiği Jacobsen ile arasındaki farkı 28'e çıkardı ve şampiyonluğu garantiledi.

31 yaşındaki milli motosikletçi böylece 2007, 2010 ve 2012'nin ardından 4. kez Supersport şampiyonu oldu. Şampiyonluk için hazırlanan tişört ve kaskı giyen Kenan, zaferini, Türk bayrağıyla bindiği motosikletiyle zafer turu atarak kutladı.

"Kupanın üzerine Hamza'nın adını yazdıracağım"

Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'daki 11. ayağının ardından gazetecilerin yarışa ilişkin sorularını cevapladı.

Paris'e gelirken amacının dünya şampiyonluğuna ulaşmak olduğunu belirten Sofuoğlu, yarış içinde hava şartlarından kaynaklanan zorluklar yaşandığını söyledi. Yarışın başında stratejisini istediği gibi uyguladığını anlatan Kenan, dünya şampiyonluğu için gereken performansı ve mücadeleyi verdiğini kaydetti.

Geçtiğimiz aylarda 5 aylık bebeğinin hayatını kaybettiğini anımsatan Sofuoğlu, "Her şeyden önce benim bir amacım vardı. Bu sezon yaşadıklarımı herkes biliyor. 5 aylık bebeğimi kaybettim ve kendi kendime, eşime ve aileme, 'Allah nasip eder ve kupayı alabilirsem, dünya şampiyonluğu kupasını alabilirsem, üzerine oğlum Hamza'nın ismini yazmak istiyorum' dedim. Rabbim de nasip etti" şeklinde konuştu.

En büyük amacına ulaştığını dile getiren Sofuoğlu, "Çok zor günlerin ardından böyle güzel bir günün gelmesi bizi gerçekten çok mutlu etti" ifadesini kullandı.
    [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Ynt: Kenan Sofuoğlu Fransa'da Şampiyonluğunu İlan Etti

Helal olsun Kenan Kardeşime.Ayrıca Futbol Takımımızı da kutluyorum.Onlarda Kenan gibi Fransa'da tarih yazarlar İnşallah.
    "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Sadece kariyeriyle değil, özel hayatıyla ilgili de tebrik etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Değerini bilmek lazım motorsporların da Türkiye'nin sürücüsü olarak gelebildiği en iyi yere kadar gelmiş ve şampiyonluklar kazanmıştır, daha üst klasmanlara çıkamama sebebi olarak da büyük sponsor firmalarının kendi ülkesinin sürücülerini seçiyor olması

Dünkü maçtan sonra yaptığı paylaşım haha haha

http://i.hizliresimupload.com/DIzhF2LK.png

Yorum

clapclap clapclap oleyy oleyy clapclap clapclap

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

yourock yourock obaa obaa obaa clapclap clapclap clapclap clapclap

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rae
            Sadece kariyeriyle değil, özel hayatıyla ilgili de tebrik etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Değerini bilmek lazım motorsporların da Türkiye'nin sürücüsü olarak gelebildiği en iyi yere kadar gelmiş ve şampiyonluklar kazanmıştır, daha üst klasmanlara çıkamama sebebi olarak da büyük sponsor firmalarının kendi ülkesinin sürücülerini seçiyor olması

Dünkü maçtan sonra yaptığı paylaşım haha haha

http://i.hizliresimupload.com/DIzhF2LK.png
            kenan sofuoğlu na sadece ülkemiz için kazandığı şampiyonluklar için teşekkür etmemeliyiz
            Akyazı da yaptırmış olduğu piste genç arkadaşlarıda geliştirmek için elinden geleni yapıyor
            toprak razgatlıoğlu'nun elinden tutarakta yardımçı oldu ve bilgilerini paylaşti

İnşallah türk iş adamları da biraz olsa destek cikar sponsor olurlar

Yorum

Bizim millet olarak böyle rol model olabilecek Kahraman'lara ihtiyacımız var. Çoçuklarımıza düzgün bir Türk aile hayatı yaşadığı halde başarılı olabilen insanları örnek göstermemiz gerekiyor. Çünkü ne yazık ki evlatlarımız her başarılı insanın gece hayatı yaşadığı, gönül eğlendirdiği günahlar içinde yüzdüğü gibi bir kabulleri var.

Tüm iyi Dilek'lerimle Kenan Sofuoğlu'nun başarılarını tebrik ediyor ve rabbimden düzgün insanların sayılarını arttırmasını niyaz ediyorum...

İnşaallah hayırlı nice evlatları olur da evlat acısını bir nebze hafifletirler ...
              MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Helal olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                  Bizim millet olarak böyle rol model olabilecek Kahraman'lara ihtiyacımız var. Çoçuklarımıza düzgün bir Türk aile hayatı yaşadığı halde başarılı olabilen insanları örnek göstermemiz gerekiyor. Çünkü ne yazık ki evlatlarımız her başarılı insanın gece hayatı yaşadığı, gönül eğlendirdiği günahlar içinde yüzdüğü gibi bir kabulleri var.

Tüm iyi Dilek'lerimle Kenan Sofuoğlu'nun başarılarını tebrik ediyor ve rabbimden düzgün insanların sayılarını arttırmasını niyaz ediyorum...

İnşaallah hayırlı nice evlatları olur da evlat acısını bir nebze hafifletirler ...
                  katılıyorum abi gençlerin başarılı bir sporcu olmaktan yana güzel spor arabalar gece kulupleri ve güzel kızlarla vakit gecirmek icin hayal ediyorlar keşke başarılı bir sporcu olmak icin hayal kursalar

Yorum

face'de biri yarışını paylaşmıştı, insan heyecandan kalp krizi geçirecek gibi oluyor, gerçekten de korkusuz ve (büyük ihtimalle de bu yüzden) çok başarılı.
                    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

https://www.youtube.com/watch?v=9t9QcM4-Ypw

Rabbim güzel çocuklar nasip etsin kenan sofuoğluna

Yorum

https://www.facebook.com/365habercom...3991632832291/
                        ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

bu videoda yarışan sofuoğlu değil galiba... ben mi yanlış anladım...
                          MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                            bu videoda yarışan sofuoğlu değil galiba... ben mi yanlış anladım...
                            Toprak Razgatlıoğlu. Tek teker Arif'in oğlu, Kenan Sofuoğlu'nun yetiştirdiği bir sporcumuz
                            InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                            X