Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Remote Desktop Sorunu ???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Remote Desktop Sorunu ???

Kullanmış oldugum laptop'ın ekran kartı bozuldu. Biraz araştırdım. Kart üzerindeki GPU yu ısıtınca düzeliyordu. Yine internetten fırınlama yöntemini gördüm ve uyguladım. 200 derecede 8-10dk fırınlayın diyordu. Kartı fırınladım. (Evet yaptım bunu ) Maşallah kömür gibi çıktı haha Tabi kullandıgım fırının sanayi tipi oldugunu hiç hesaba katmamışım. Aslında yemekleri yakmak

Neyse sonuç olarak laptop'ın ekran kartı yok. Ekran kartı bozulmadan önce ağ üzerinden remote desktop yapıyordum. Yani servis aktif durumda. Şimdi tekrar yapmak istiyorum fakat !!!

- Lan kartına sabit ip atamışım ve verdigim ip'leri hatırlamıyorum. Kablo ile baglanınca bilgisayarı ağ da göremiyorum.Bu yüzden de remote desktop yapamıyorum. Harddisk'i söküp içindeki sistem dosyalarından vermiş oldugum sabit ip yi değişmeye çalıştım ama yapamadım.
    - Wireless dan daha önce baglanmadıgım için otomatik baglanmıyor. Ekran olmadıgı içinde yeni baglantı kuramıyorum. Önceden yapılan baglantılar ve girilen şifreler hex formatında kayıt defterinde yer alıyor. fakat harddiskteki kayıt defterine de erişemiyorum.

Önerisi olan var mı ? Ne yapacam ben alala

Asus F8sn (Nvidia 9500m GS)

Ynt: Remote Desktop Sorunu ???

Buraya yazdıysan durum vahim geçmiş olsun
    InsigniaTEAM

Yorum

bir tane switch yada hub kullan ve bir çalışan makine üzerinden http://www.advanced-ip-scanner.com/tr/ buradaki programı çalıştır Ipsini bulabilirsin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bu güzelmiş Fatih abi.
        Şöylede bir uygulama var https://play.google.com/store/apps/d...oid.fing&hl=tr

Geçmiş olsun. Benimde laptopta sıkıntı çıkmıştı. Battaniye yöntemiyle kısa süreli çözüm sağlamıştım ama sonra gene oldu. İstemeyerek tamir yapan bir yere yolladım. O kadar para verdim kısa süre sonra tekrar aynı şey oldu. Bende uğraşmayıp attım bir köşeye. Genelde laptoplarda bu sorun oluyor galiba.
        2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Merhaba,

9600m serisi ikinci el bir ekran kartı alıp takabilirsiniz.
          Life begins @ 4000 RPM

Yorum

uğraşma güzel kardeşim çöpe at yenisi al

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              Buraya yazdıysan durum vahim geçmiş olsun
              Çagrı sorma. Çıkamadım bir türlü işin içinden

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              bir tane switch yada hub kullan ve bir çalışan makine üzerinden http://www.advanced-ip-scanner.com/tr/ buradaki programı çalıştır Ipsini bulabilirsin
              Abi, akşam deneyecem. Bu program farklı ip bloklarını tarayabiliyor mu ? örnegin geniş bir blok versem (10.0.0.0 - 254.254.254.254 gibi) tarar mı ? Çünki verdigim ip'nin hangi blokta oldugunu da hatırlamıyorum

Orjinal yazı sahibi: denz
              Bu güzelmiş Fatih abi.
              Şöylede bir uygulama var https://play.google.com/store/apps/d...oid.fing&hl=tr

Geçmiş olsun. Benimde laptopta sıkıntı çıkmıştı. Battaniye yöntemiyle kısa süreli çözüm sağlamıştım ama sonra gene oldu. İstemeyerek tamir yapan bir yere yolladım. O kadar para verdim kısa süre sonra tekrar aynı şey oldu. Bende uğraşmayıp attım bir köşeye. Genelde laptoplarda bu sorun oluyor galiba.
              Bir de android te taramayı deneyeyim. Teşekkür ederim
              Haklısınız. Kronik bir şey. Anladıgım kadarıyla lehimlerle alakalı. Tamir olsa da tekrar bozuluyor.

Orjinal yazı sahibi: ekalkici
              Merhaba,

9600m serisi ikinci el bir ekran kartı alıp takabilirsiniz.
              Alternatif hangi kartı kullanabilirim diye servisi bile aradım. Ne demek istedigimi anlamadılar bile. Anlayanlarda cevap veremedi. 9600m'i araştıracagım. Teşekkür ederim

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25
              uğraşma güzel kardeşim çöpe at yenisi al
              Abi çıkmadık candan ümit kesilmez miş
              Şaka bir yana böyle sorunlarla ugraştıkça yeni şeyler ögreniyorsun.

Yorum

Nvidia gpu larda soğutma yetersiz olduğunda gpu nun içindeki lehimler bozulabiliyor. Bu da kartı fırınlayarak veya sıcak hava tabancasıyla ısıtarak belli bir süre idare edecek şekilde düzeltilebiliyor.

9600 serisi bir kart bulursanız gpu ile soğutucu arasına kaliteli bir termal macun sürerek sorun yaşamazsınız. 9600 ler eski kartınızdan biraz daha performanslıdır. Sahibinden.com veya pc servislerde bulunuyor.
                Life begins @ 4000 RPM

Yorum

Nvidia gpu larda soğutma yetersiz olduğunda gpu nun içindeki lehimler bozulabiliyor. Bu da kartı fırınlayarak veya sıcak hava tabancasıyla ısıtarak belli bir süre idare edecek şekilde düzeltilebiliyor.

9600 serisi bir kart bulursanız gpu ile soğutucu arasına kaliteli bir termal macun sürerek sorun yaşamazsınız. 9600 ler eski kartınızdan biraz daha performanslıdır. Sahibinden.com veya pc servislerde bulunuyor.
                  Ekran kartı için daha üst degilde daha alt bir seri var mıdır ?

Yorum

Oldu oleyy

Dün akşam Fatih abinin vermiş oldugu program ile network'te tarama yaptım ve bilgisayarı buldum. Uzak masaüstü ile de baglantı kurabildim.

Modem ana sayfasında görünmemesinin sebebi bilgisayara modemin dagıttıgı ip aralıgının haricinde bir ip vermiş olmammış. Fatih abi teşekkür ederim

Yorum

Sorununun çözüldüğüne sevindim Geçmiş olsun

Uzaktan bağlanmışken yapman gerekenleri yap

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhancilenk

Alt seri olarak 9400m'ler var fakat pek fazla bulunmuyor. 9500m'ler 100-150 tl civarı bulunabilir.
                        Life begins @ 4000 RPM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhancilenk

Alt seri olarak 9400m'ler var fakat pek fazla bulunmuyor. 9500m'ler 100-150 tl civarı bulunabilir.
                          Bilgi için teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
                          X