Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sistem tavsiyesi (Bilgisayar)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sistem tavsiyesi (Bilgisayar)

Arkadaşlar bizim aslana oyun oynaması için sistem toplamak istiyorum. Forumda işten anlayan arkadaşlar olduğunu düşünerek danışayım dedim.
    Benm kullandığım pc E8400 işlemcili gt8800 ekran kartlı bir sistem. Zamanında araştırarak toplatmıştım. Bu teknoloji işi çabuk geliştiğinden donanımları takip etmek zor oluyor. İşin biraz basitine kaçarak bu işi güncel olarak takip eden arkadaşlar varsa belki yardımcı olur diye düşündüm.

Amacımız oyun oynamak. Şu an kullandığım Corsair 400R+ üzerindeki 750 watt güç kaynağı olan kasayı güncelleyeceğim.
    İhtiyacım olanlar:
    Anakart
    İşlemci
    Ekran kartı
    Ram.

Hdd olarak şimdilik elimdekileri kullanacağım SSD almayı şimdilik düşünmüyorum.
    Daha önce İnventus'la alışverişim olmuştu. Memnun kaldığım bir firma, sıkıntı anında yardımcı oldular sağ olsunlar. Geçen yine arkadaşlara mesaj atıp yukarıda yazdıklarım doğrultusunda sistem önerisi istedim. Bana resimdeki sistemi önerdiler. Bende fazla araştırıp uğraşamayacağımdan almayı düşünüyorum.

Sizce bu sistem iyi midir. Sıkıntısı olan, bildiğiniz model-parçalardan mıdır (ekran kartı v.s) yoksa sorun çıkarmayacak parçalar mıdır.
    Fikir verirseniz memnun olurum.

*Bahsettiğim gibi en son oyunları oynama amaçlı bir pc olacak. Ekran kartı nerdeyse bizim iki aylık kiramız fiyatı biraz fazla geldi aslında. Daha uygun fiyatlı yeni oyunları oynabileceğimiz daha uygun ve sorunsuz bir ekran kartı vs. tavisye eden olursa da iyi olabilir.

2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Ynt: Sistem tavsiyesi (Bilgisayar)

Sistemle uğraşmak ve güncellemek yerine PS4 alsanız?
    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

O zaman birde LCD tv almak lazım ) bizim tv düplü

Yorum

Gta5, far cry oyunları dışında şu an oyun için iddialı bir sisteme geçmeye değer mi? Ki bu oyunları da oynatır mısınız bilemem.
        Yazı beklerseniz hem şimdiki donanım parçaları ucuzlar, hem de pc için yeni özel oyunlar çıkar.
        Şahsen yaza doğru araştırma yapıp 1.500 Tl. ye yeni kasa toparlamayı düşünüyorum. Orta seviye de oynatsın yeter.
        Gene de tercih sizin tabi.
        Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

abi monster marka laptoplar var bir bak istersen, oyun laptopları olarak geçiyor, ama fiyat etiketleri 6000 tl'den başlıyor

Yorum

Abi sistem gayet güzel sadece ekran kartı ben olsam Asus gtx 970 direct cu ii alırdım
            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Aslanınızın sanırım yaşı küçük ve oyun oynamaya yeni başlayacak. Son model sistem toplamanızın O'nun arkadaşlarına hava atmasından başka bir faydası olmayacak. Bence elinizdeki sistemi mevcut haliyle veya hafif bir güncellemeyle kullandırın. Bir yandan oyun dünyasının klasikleriyle başlasın bir yandan da donanımda neyin ne olduğunu öğrensin. Tabiri caizse "laptop" çocuğu olmasın.

Ah keşke bana böyle bir fırsat verseler de bir Hilf Life'ı, bir Call of Duty'yi hiç oynamamış olarak sıfırdan başlayabilsem.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

gezgin_insignia hocam tamda o oyunlar için istiyor.

Ömer Faruk o bizi aşar

Rıfat hocam 12 yaşında. Normalde bizim bilgisayarda GTA 4 oynanıyor (oynadı da). Ama güncel oyunlar için gerçekten yetersiz kalıyor artık. Ben oyundan pek anlamam anca Grid, blur gibi birkaç yarış oyunu biliyorum. Birde medal of honorun eski oyunlarını wolfenstein tarzı oyunları oynamışlığım var fazla teferruatlı oyunlara giremiyorum. Genelde oğlanda driver vs gibi yarış oyunu oynuyor ama GTA da ilgisini çekiyor (ben hiç oynamadım, hiçte ilgimi çekmiyor) yani çokta sıfırdan başlayacak bir adam değil pcnin ve bizim musade ettiğimiz oyunları oynayabiliyor. Bilmiyorum GTA şiddet içeriyor olabilir, abim ve hanım istemiyor ama çok siddete meyilli bir çocuk olmadığından ben göz yumuyorum. Zaten zaman sınırı falanda koyuyorum yoksa başından kalkmıyorlar. Önceliğimiz ders, spor, sokakta arkadaşlarıyla sosyalleşme (yaşadığımız yer eskiden bizim çocuklukta yaşadığımız mahalle ortamı gibi olduğundan çocukluğunu yaşaması anlamında çok uygun) amaçlı oyunlar, bisiklet v.s en son olarakta PC başında oyun oynamak. Bilgisayar başında gereksiz vakit geçirmesine karşıyız (ha gün gelir program yazcam vs derse o ayrı) Sıkıntısını büyüğünden biliyoruz elinden telefon düşmüyor.
                Birde pek bilmiyorum ama benim sistem bayağı eski gibi. Anakartımda sorun vardı gigabyte ep45 ds3r idi sanırım. O arızalanınca lga775 pek fazla bir seçenek olmadığından MSI G41M combo aldıydım. Şimdi bu sisteme ekran kartı alsam anakart, anakarta alsam işlemci olmayacak yani kısaca benim anladığım kadarıya minimum güncelme yapabileceğim parçalar zaten bunlar diye düşündüm.

Hasan GTX 970lerde bobin sesi falan geliyormuş anladığım kadarıyla o yüzden pek bilemedim.

Yorum

Deniz hocam, aslında GTA serileri epey bir şiddet içeriyor. Ancak anladığım kadarıyla oğlunuz yarış oyunlarını seviyor ki bu çok normal. Siz tabi baba olarak daha iyi bilirsiniz ama yeni bilgisayar toplayacaksanız bunu bir ödül olarak ortaya koysanız sanki daha iyi olur. Mesela şimdilik bir direksiyon pedal takımı alırsınız, yazın sınıfını geçince yeni bilgisayar. Bu şekilde değerini daha iyi bilir. 2003'te üniversiteyi kazandığımda alınan masaüstü bilgisayarım hala masamın yanında durur mesela. Hep bir güncelleme projem var ama olmuyor bir türlü

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Zaten 2800 Tl yi gözden çıkarmışsınız.Biraz ısrarcı gibi olacam ama.

Ps4
                    http://www.hepsiburada.com/sony-play...OYUNSONYPLAYS4
                    Televizyon
                    http://www.bizdeuygun.com/index.php?...ndart&v=1.25.7

Aynı fiyata gelir,2 sene sonraki oyunları da açar.Hem beraber araba yarışı felanda oynarsınız.
                    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                    2.0 CDTI
                    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Ön düşünce;
                      AMd FX serisi üst segment bir işlemci, ve Crossfire destekli Ati ekran kartı.

Eşdeğer intel işlemciye göre çok çok daha uygun. Arta kalan para ekran kartına yatırılabilir. Overclock ile de keyifin doruğuna ulaşılır. Hala arta kalan para ile de oyun ekipmanları satın alınabilir. Mouse, Kulaklık, 5.1 ses sistemi ve 5.1 ses kartı gibi.
                      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

OC ile çok rahat 4GHZ' i stoc fan ile aşabilen, 70-100 tl fanlar ile de 4.5GHZ 'i uygun anakart ile görmek mümkün;

http://www.hepsiburada.com/amd-fx-83...mci-p-BD302572

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

i7 4xxxk işlemci (örneğin 4690k)
                          Z serisi anakart
                          Gtx 900 serisinden bir ekran kartı
                          8gb ram işinize fazla fazla yetecektir
                          1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Şu şekilde yukarıdaki sistemi aldım.

Burak hocam overclock yapmayacağımdam Z serisi anakart ve K işlemci seçmedim. O zaman fiyatda artacaktı.

Ali Ben bilmem AMD falan bu yaştan sonra bide onla uğraşmayayım

Umut hocam düşünmedi değilim ama 1 tv olunca sorun çıkabilir. 2 tv olsa belki düşünebilirdim. Birde daha çok oyun ücretleri düşündürdü. PC'de ucuzları alıyoruz ama çok pahalı olanların imitasyonu falan bir şekilde bulabiliyoruz. Daha öncelerden ps2 vardı. 4 5 tane orjinal oyun vardı korsan açsın diye bi adama yaptırdıydık ondan sonra ne orjinal ne kopya bişi çalışmadıydı. Hala oyle duruyor.
                            Birde PC üzerinde hakimiyet daha fazla olacak. Sınırlama falan yapıyoruz PS'da olur mu olmaz mı nasıl olur onu da bilemedim. Birde PC olduğu zaman genel işler içinde kulanılabilir olması daha cazip kıldı.

Rıfat hocam, GTA'dan kurtarmaya çalışacağım Aslında zaten ne zamandır can çekişip duruyordu. Dersleri de iyi 15 tatile girerken alayım dedim. Normalde zaten dediğiniz gibi ödül bazında çalışıyoruz ama bu alacağı büyük ödüle giriyor. Birde bu pc zaten ona özel değil anlaşmamız öyle. Yani odasında da olmayacak. Genel kullanım için (o genel kullanıcı ben oluyorum diğer fertler mobil araçları kullanıyor )
                            Hafta içi 1,5 hafta sonu 2,5 saat kullanacak.

Neyse hayırlısı olsun bakalım. Fikir paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum

Hayırlı uğurlu olsun. Ben böyle makine toplasam oğlum beni annesine şikayet ederdi babam bilgisayarı bana vermiyor diye haha

Yorum

İşleniyor...
                              X