Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Raspberry Pi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Raspberry Pi

Raspberry Pi Nedir
    Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.

Raspberry Pi SSS
    http://www.samm.com/page/17/raspberry-pi-sss.html

Evde video izlemek için (22 inç monitor) için almak istiyorum. Ama insanlar değişik kullanım amaçları içinde kullanıyorlar. Forumda elektronik ile ilgilenen arkadaşlar değişik şeyler de yapabilir.
    Mesela youtube'da gps+dvd için kullanılan videolar var.

Raspberry Pi 7'' LCD Installation
    https://www.youtube.com/watch?v=ILBcgpWClD8

https://www.youtube.com/results?sear...rry+PI+for+car

https://www.youtube.com/watch?v=LJevH5H5wHQ

Forumda elektronik ile ilgilenip, uygulayan geliştiren arkadaşlar olursa belki bizde faydalanırız.
    2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Ynt: Raspberry Pi

UZun zamandır gözüme kestirdiğim bir zımbırtı bu deniz. Alıp oynamak güzel olacak.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Bende öyle ya. Laptop'tan film izliyordum. Ekran kartı ikinci kez gümleyince atıla çıkardım laptop'u. Arayışa girdim. Kulandığım pc monitörü hem tv hem monitör, wifisi olsa ağa bağlanıp onu kullanacaktım ama yok. Ya wifi özellikli bir küçük tv almam gerek (tavsiye olursa değerlendirebilirim) ya da fazla özelliği olmayan bir monitör ya da TV alıp Raspberry ile kullanmayı düşünüyorum.

Karıştırma kısmında benden hayır gelmez. Ama dediğim gibi elektronikten biraz anlayan. Araç söküp takma işlerinden çekinmeyen arkadaşlar değişik şeyler çıkarabilir

Yorum

Vallahi, böyle acil durumlarda, acil eylem planım var benim. HTPC yapma durumu Bence mini PC yapabilirsin. TV ye bağlayıp orada sabit duran.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Paylasim icin tesekkurler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Paylasim icin tesekkurler
            Fatih abi, sen seversin bu zımbırtıyı.

Yorum

Sırf tv için ise, Android tv veya Apple tv tarzi ufak akıllı cihazlar var, üzerinde Wi-Fi bulunuyor hatta bunu Wi-Fi bulunmayan TV'lerde kullanabiliyorsunuz. Kimi cihazlarda Web browser desteği de var. Bu cihazlar telefona ağ üzerinden de bağlanıp telefonun görüntüsünü TV'ye aktarıyor, hardisk bağlayıp içindekileri de oynatabilirsiniz.

Yorum

Davud hocam 7/24 çalışan server var. Dosyalar orda o yüzden ekstra hdd bağlamak falan istemiyorum. Monitör zaten usb üzerinden de film falan gösteriyor ama bu Raspberry ağ üzerindeki dosyaları görebiliyor+ youtube canlı tv kanallarını falan da gösteriyormuş. Ethernet değilde usb wifi dong takınca ister nternetten ister ağdaki dosyalara erişim sağlarsam daha güzel olacak.
                200-250 gibi bir fiyata da hallolcak sanırım.
                Şu benim için uygun kitmiş ama ellerinde yok sanırım. Bugün arayacaktım geç kaldım.
                http://www.samm.com/product/1094/ras...enter-kit.html

+ gps kamera modülleri falan da var. Araç kamerası da yapılabilir mi acaba

Yorum

Güzel birşeye benziyor, bu aralar benim de çlgözüme çok takılıyor. Nedir diye hep merak etmiştim.

Yorum

Cihaz elime geçti. ağdaki muzik video dosyalarımı izleyebiliyorum. İnternet üzerinden canlı tv izleyebiliyorum. Daha bir sürü şey yapıyorlar ama bana bu kadarı yeter.

Güç tüketimini bilmiyorum ama varla yok arasında birşey olsa gerek. HDMI kablo ile güncel monitöre bağladım. Elimdeki atıl monitör için hdmi to vga adaptör aldım bu şekilde onda da çalışıyor ama tabi ses gelmediğinden ayrıca harici hoparlör takıyorum.
                    Kit içinden çıkan Flirc Uzaktan Kumanda ve adaptörü var. Kumada ufak ama başka kumanda tanımlanabiliyor. İstenirse kumanda olmadan kablosuz klavye mause ile kullanabilir tabi.
                    stokta yoktu gelince zamlı gelmiş

Ama güzel bişey. Birde çözmek için ufaktan bilgi ve araştırma gerekebilir.
                    Halen kurcalıyorum.

Yorum

O siteden aldın sanırım. Bende alayım diyorum şu an mümkün mü ?

Yorum

Evet ordan aldım Ali. Satan bir yer daha var >> http://www.robotistan.com/Raspberry-...l#labels=567-2

Bir de elinde hdmi kablo, usb wifi, kablolu ya da kablosuz (isteğine bağlı) klavye mouse varsa kitteki bu extralara para verme. İlla wifi bağlanacaksın diye birşey yok ethernet portu da var cihazda. Bir olmayan açma kapama düğmesi
                        Sadece:
                        • Raspberry Pi™ 2 Model B | 1GB RAM • OSMC (Açık Kaynak Medya Merkezi) Yüklü 8 Gb SD Card (elinde SD kart varsa buna da gerek olmayabilir, kendin yazılımı indirip kurarsın) • Güç Adaptörü • Şık Şeffaf Kasa

bunları sipariş ver kendin topla o iki siteden bak hangisi daha uygun fiyata gelecek.
                        Zaten kitte de hepsi kutuda geliyor kendin topluyorsun. Toplama olayı da pc gibi değil kartı alıp kutuya takıyorsun

Yorum

Sistem çok pratik. Minyatür laptop işte Çok eylenceli. Baya uzunzamandır düşündüğüm HTPC olayını bununla yapabiliriz sanırım.
                          Ayrıca windows 10' da desteklemesi cabası. Bolca yeni dağıtım denemekte ayrı keyif olacak gibi.
                          1080P video ve altyazı sorunları yoktur demi ? denedin mi hiç?

Yorum

GPS modülü bütünleşik mi? Haricimi ? Varmı yokmu göremedim. Oruçta başa vurdu farketmemiş olabilirim. GPS var sa benim için aşırı kullanışlı olacak gibi. GSM modülüde olsa bildiğin telefon işte

Yorum

Toprağım ayıptır söylemesi bizim tv tüplü tv. Monitör de malum böyle olunce 1080p falan deme bana

Bence hantal htpc kasalarına gerek yok. Bunu tak monitörün arkasına yada tv'nin dediğim herşeyi yapıyor htpcde aradığın.
                              Ayıptır söylemesi bu akşam Ereğli team çayımız var. Ondan sonra büyük monitore takıp 1080p film deneyeyim bir.
                              Benim izlediğim dizilerde altyazı sıkıntısı olmadı hiç.

Yorum

İşleniyor...
                              X