Reklamlar
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: önden gelen tıkırtı  (Okunma Sayısı 1086 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
colemerik34
sertan
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: istanbul

« : 18 Ağustos 2012, 00:32:03 »

herkese merhabalar bugün akşam yolda gelirken farkettim ön sol tekerden galiba gaza yüklenirken ve ayağımı çekerken tıkırtı geliyor sanırım  yarın servisler full yoğunluktan bakmazlar bilgisi veya bu konuda deneyimi olan varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Gönderen
Onat89
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2012, 00:37:15 »

herkese merhabalar bugün akşam yolda gelirken farkettim ön sol tekerden galiba gaza yüklenirken ve ayağımı çekerken tıkırtı geliyor sanırım  yarın servisler full yoğunluktan bakmazlar bilgisi veya bu konuda deneyimi olan varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

ses neye benziyor kaydetme şansınız var mı?

Gönderen
efemuratt
Murat
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: Malatya

« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2012, 00:37:58 »

gaza bastıkça tekerden gelen tıkırtı... alala hiç duymadım hatta ilk defa duydum diyebilirim. Geçmiş olsun, umarım hiçbirşey yoktur

Gönderen
colemerik34
sertan
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2012, 00:39:51 »

arabayı kuzenime verdim kaydedemem sesi ama sanki bisikletin fren teli jant tellerine değer ya titreşimli bir tıkırtı öyle gibi

Gönderen
colemerik34
sertan
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2012, 00:41:33 »

ayrıca şunuda söyleyeyim arabayı aldığımdan beri fren yaparken disklerden kazıma sesi geliyor opel odak sağolsun kabullendirdi bana bu durumu ondan olabilirmi bilemiyorum

Gönderen
Onat89
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2012, 00:45:01 »

sesi duymadan kesin bir şey diyemem fren diskleri bu gaz pedalı ile ilgili sese neden olmaz

Gönderen
colemerik34
sertan
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2012, 00:46:44 »

galiba yapacak birşey yok yarın servisler bakamayız derlerse özel servise götürücem umarım garantiyi bozacak bir sorun değildir

Gönderen
Onat89
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2012, 00:48:06 »

aracı kullandığınız ortamlada alakalı olabilir zemin arnavut kaldırımı yada benzeri yerler çukurlar içeriyorsa bazı parçalar da sıkıntı oluşabilir.

Gönderen
colemerik34
sertan
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2012, 00:50:17 »

yok asfalt yolda özellikle sessiz bir mekana gidip birkaç kez denedim ilk defa oluyor bayram arefesi çok kötü oldu bu çözemezsem yarın video koyar size dinletirim

Gönderen
BARKA
barka
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Ağustos 2012, 09:59:42 »

slm bende biraz bozuk yola girdim ondan sonra arabanın önünden lastik den hızlandıkca sesde hızlanıyo sanki lastik üzerine birsey yapışmıs gibi durdum baktım birsey göremedim kimisi lastik patlak olunca yapıyo dediler ama yok öyle birsey ben bulamadım sorun devam ediyo.bulursan banada haber verin yaaa

Gönderen
cagri
Çağrı Sucu
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: İstanbul

« Yanıtla #10 : 28 Ağustos 2012, 12:09:42 »

slm bende biraz bozuk yola girdim ondan sonra arabanın önünden lastik den hızlandıkca sesde hızlanıyo sanki lastik üzerine birsey yapışmıs gibi durdum baktım birsey göremedim kimisi lastik patlak olunca yapıyo dediler ama yok öyle birsey ben bulamadım sorun devam ediyo.bulursan banada haber verin yaaa

lastiğe taş girmiştir. Bizim lastik deseni yada sertliğinden midir anlamıyorum, ne kadar taş varsa topluyor sonra yolda şıkıdım şıkıdım ritim tutarak gidiyoruz

INSIGNIA CLUB TÜRKİYE

Gönderen
seb0
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: izmir

« Yanıtla #11 : 28 Ağustos 2012, 13:37:50 »

taş yollarda yapıyor sanırım bendede war aynı sıkıntı tıkır tıkır ses gelıyor 2 lastiktende.. dun tamircimle gorustum fren baslarımı birşey dedı tam hatırlamıyorm ondan dolayı gelıyor olabilir dedi. ses gelirken frene bas hafifçe ses kesilirse ondan olabilr dedi denedim sanırım bahsettiği şey frene basınca ses kesiliyr. .s
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır

Gitmek istediğiniz yer: