Reklamlar
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: YENİ ARACIMDAKİ BOYA YANIĞI HAKKINDA YARDIM  (Okunma Sayısı 1635 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
_emre26_
Emre ÖZTORUN
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: Eskişehir

« : 24 Nisan 2016, 19:24:54 »

Değerli ağabeylerim ve kardeşlerim merhaba,

Yeni almış olduğum (yaklaşık 3 hafta oluyor) insginiamın tavanında, aracın bayinin dışında bekletilmesi ve üzerine gelen kuş pisliğinin zamanında temizlenmemesi nedeniyle bir boya yanıığım var agla (fotoda göründüğü gibi beyaz noktacıklar halinde sanırım boyaya  da nüfus etmiş)
Ziebartta artık iş işten geçmiş, bu da nazarlık olsun dediler. Aracı aldığım Eskişehir Alpata'ya henüz göstermedim.
Her ne kadar avukat olsam da bu hususta herhangi bir hukuki girişimde de bulunmak istemiyorum 1,5cmx1,5cm bir iz için.
İnternette biraz araştırırken zımpara+wax uygulaması ile güzel sonuçlar alındığını gördüm.
Daha önce bu gibi bir şey başına gelen ve boyatmadan izi giderebilen biri oldu mu? Sizce ne yapmalı?

2015 İnsignia 1.6 Turbo Sidi Cosmo Asteroid Gri.

Gönderen
_emre26_
Emre ÖZTORUN
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2016, 19:35:34 »

Resim yükleyemedim, her ne kadar 128kb'den az olsa da olmadı.

Gönderen
OGOKTAS
M. Özdemir GÖKTAŞ
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: İstanbul / Karabük

« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2016, 20:06:36 »

Hizliresim.com a yükleyip forumlar için olan linki mesajınıza yapıştırarak fotoğraf paylaşabilirsiniz

Gönderen
_emre26_
Emre ÖZTORUN
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2016, 20:39:16 »

Hizliresim.com a yükleyip forumlar için olan linki mesajınıza yapıştırarak fotoğraf paylaşabilirsiniz

teşekkür ederim, aşağıda linki paylaşıyorum

Gönderen
OGOKTAS
M. Özdemir GÖKTAŞ
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: İstanbul / Karabük

« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2016, 21:19:48 »

teşekkür ederim, aşağıda linki paylaşıyorum

Rica ederim benim araçta da var kaput üzerinde az daha küçük ebatta, sürekli gözüm takılmakla beraber işlem yaptıramadım henüz. Astra aracım varken aşağıdaki linkteki gibi bir sorun yaşamıştım, %80'i yetkili serviste pasta cilayla çıkmıştı kalan kısma müdahale edememişlerdi. Sonrasında tanıdık bir usta ince zımpara ile olayı çözmüştü.

Burada sayfanın ortasında aracın lekeleri var http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=11052.1080

Burada da aracın işlem sonrası resimleri var http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=12140.15

« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 21:21:21 Gönderen: OGOKTAS » Logged

Gönderen
_emre26_
Emre ÖZTORUN
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2016, 12:42:32 »

Bakalım ben de hafta içi servise götüreceğim. Zımpara ile geçecek olursa süper olur. Tek korkum ileriye dönük boyadaki zararın genişlemesi.

Gönderen
usaribas
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: ANKARA

« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2016, 01:31:23 »

Değerli ağabeylerim ve kardeşlerim merhaba,

Yeni almış olduğum (yaklaşık 3 hafta oluyor) insginiamın tavanında, aracın bayinin dışında bekletilmesi ve üzerine gelen kuş pisliğinin zamanında temizlenmemesi nedeniyle bir boya yanıığım var agla (fotoda göründüğü gibi beyaz noktacıklar halinde sanırım boyaya  da nüfus etmiş)
Ziebartta artık iş işten geçmiş, bu da nazarlık olsun dediler. Aracı aldığım Eskişehir Alpata'ya henüz göstermedim.
Her ne kadar avukat olsam da bu hususta herhangi bir hukuki girişimde de bulunmak istemiyorum 1,5cmx1,5cm bir iz için.
İnternette biraz araştırırken zımpara+wax uygulaması ile güzel sonuçlar alındığını gördüm.
Daha önce bu gibi bir şey başına gelen ve boyatmadan izi giderebilen biri oldu mu? Sizce ne yapmalı?
Bunun için değer kaybı indirimi aldınız mı? 1000 tl ile 5000 tl arasında indirimli satıyorlar bu şekildeki araçları. Sanırım bu kuş pisliği olayı bayiden değilde araçların taşınması sırasında oluyor çünkü Bu indirim miktarını tamamen Opel tr karşılıyor.

Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo AT + Kış Paketi
Who needs an SUV when I've got the Insignia sedan

Gönderen
ahmet_turedi
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: Seydişehir-Trabzon-Serik

« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2016, 11:44:04 »

Bu leke kolay kolay geçmez.Sadece görünütüsü göze batmayacak şekilde azaltılabilir belki.Ancak vernik ,kuş pisliğindeki asitten dolayı yandığı için artık özelliğinı kaymetmiş.Sanırım nazarlık olarak kalmaya devam edecek.

2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Gönderen
Cnrcnk
Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Yer: Istanbul

« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2016, 19:12:52 »

ben sırf bu nedenle araçta mutlaka ıslak mendil bulundururum. Kuş pisliği..vs gördüğüm an hemen temizlerim
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır

Gitmek istediğiniz yer: