Reklamlar
Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Doğum Tarihi:
Gün (DD) - Ay (MM) - Yıl (YYYY)
- -
Yer:
Cinsiyet:

Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
İstanbul'un plaka kodu nedir? (Spam kontrol):
1) Foruma kayıt olmak için mutlaka gerçek bir e-mail adresinizin olması gerekmektedir. Üye olan herkes üyelik bilgilerini eksiksiz olarak doldurmak zorundadır. Eksik bilgileri olan üyeler uyarılacak, eksik bilgilerini tamamlamadıkları takdirde üyelikleri askıya alınacakdır.

2) Üyelerin kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden Site Yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir.

3) Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Farklı kullanıcı adlarıyla siteye giriş yapanlar tespit edildiğinde siteden uzaklaştırılacaktır.

4) Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya Forum Yönetiminin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

5) Bazı bölümlerin ve alt bölümlerin kendilerine özgü kuralları vardır. İlgili bölüme mesaj göndermeden ve konu açmadan önce kuralların okunması zorunludur.

6) Forumda yazılan mesajların içeriğinden tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan Site Yönetimi sorumlu tutulamaz. Yazılan mesajlar Forumun entellektüel bilgi sermeyesidir. Kurallara aykırı olmadığı sürece mesajlar silinemez.

7) Forum Yönetimi, forum içinde verilen linklerden ve sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

8) Forum genelinde ve haricinde; InsigniaTeam üyelerini ve yöneticilerini küçümser davranışlar sergilemek, forum düzenini bozmaya yönelik yazılar yazmak kesinlikle yasaktır. Verilen kararlarla ilgili problem ve itirazların, forumda yapılması arzu edilen düzenleme ya da değişiklik taleplerinin, özel mesajla/e-posta yoluyla yada forumda "Öneriler" bölümüne yazarak Forum Yöneticileri ile paylaşılması gerekmektedir.

9) InsigniaTeam üyelerinin, kişi veya kişileri forum genelinde veya özelinde, tehdit edici, taciz edici, küfürlü, örf ve adetlerimize yakışmayan, argo, müstehçen, kaba, veya hakaret edici ve üçüncü şahısları aşağılayıp küçük düşürücü yazılar yazması yasaktır. Bu tür yazılar; karşı tarafa özel mesaj hatta e-posta yoluyla iletilse dahi forumla ilgili bir konuyu kapsıyorsa, şikayet durumunda değerlendirmeye alınacaktır.

10) Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaşanlar lütfen bunu forumdaki "Moderatöre bildir" linkiyle operatörlerine bildiriniz.

11) Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kişisel tartışmaların, hesaplaşmaların yeri burası değildir. Forumun huzurunu bozan tartışmalar forum dışındaki ortamlarda yapılmalıdır. Ayrıca forumdan uzaklaştırılan veya ayrılan üyeler hakkında olumlu/olumsuz mesaj yazmak yasaktır.

12) Mesajlarda bir olay anlatılıyorsa olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.

13) Forum tek bir takımdır. İçerisinde ayrı oluşumlar ve gruplar ortaya çıkmasına ve çıkartılmasına kesinlikle izin verilmez.

14) Foruma OPEL dışında herhangi bir araç markası/modeli ile kayıt olmak yasaktır. Başka marka/model ile üye olan kullanıcılar, en geç 1 hafta içerisinde Forum Yöneticileri ile temasa geçip kendilerine başka bir kullanıcı ismi seçmesi gerekmektedir. Aksi taktirde forumdan uzaklaştırılacaktır.

15) Forumda huzuru bozacak şekilde herhangi bir otomobilin fanatikliğini yapmak yasaktır. Bu davranışta bulunan kişiler önce uyarılacak, devam ettirmeleri halinde forumdan uzaklaştırılacaktır.

16) Forumda siyaset, siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, hakaret içeren ve/veya başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar yazmak; genel ahlak kurallarına aykırı, siyasi, dini ve etnik, küfür, pornografi ya da çıplaklık, belden aşağı içerik ve/veya espriler içeren (mesaj, resim, video vs.) konuların açılması yasaktır. Sitenin herhangi bir üyesini küçük düşürücü, alçaltıcı, hakaretane mesajlar bırakılması halinde müştekinin şikayeti beklenmeden mesajları yazan ve yazılan mesajı destekleyen site üyeleri siteden kesinlikle atılacak, siteye tekrar üyelikleri kabul edilmeyerek siteye tekrar girişleri de kesinlikle engellenecektir. Bu gibi sebeplerle oluşacak herhangi bir durumun T.C. Mahkemelerine yansıması durumunda, mücrimler ile ilgili üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler site yönetimince vakit geçirilmeden dava ile ilgili T.C. Mahkemelerine iletilecektir.

17) Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadır. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Kuralın ihlali halinde olayın şekli incelenerek ilgili üye hakkında uyarı, süreli uzaklaştırma ya da siteden atılma yaptırımlarından biri uygulanacaktır.

18) Forumda konuşulacak konular konu başlıkları ile belirtilmiştir. Her konu ilgili olduğu bölüme açılmalıdır. Konu başlığını ilgilendirmeyen konular tespit edildiğinde başka bir konu başlığıyla ilgiliyse ilgili yere taşınır. Konu forum konuları ile ilgili değil ise konu sahibi uyarılır ve konu silinir. Tekrarı halinde üye de silinebilir.

19) Forumda yeni bir konu açmadan önce konunun daha önce açılıp açılmadığını görmek ve açılan konuları tekrarlamamak için "Arama" yapılmalıdır. Daha önce açılmış ve değerlendirilmiş herhangi bir konunun tekrar açılması halinde konu mazeret belirtmeksizin silinebilir.

20) Forumdaki mesaj sayısını artırmak için devamlı olarak flood yapmak yasaktır. Mesaj gönderdikten çok kısa bir süre sonra aynı konuya tekrar mesaj göndermek yasaktır. Eklemeler ve düzenlemeler "Düzelt" tuşu kullanılarak yapılmalıdır. (Kilitli bir konuda düzeltme yapmanız gerekirse bir yetkiliye ulaşınız.) Flood yapanların mesajları silinecek ve uyarı alacaklardır. Tekrarı halinde üye forumdan uzaklaştırılacaktır.

21) Herkesin her konuda görüşü ve mesajı olması gerekmez. Bu yüzden foruma yazılan mesajlara gereksiz cevap veren, "+1" yada sadece smiley içeren, sırf mesaj atmış olmak için yazılan mesajlar silinecek, mesaj sahibi uyarılacaktır. Devam ettirilmesi halinde üye silinecektir.

22) Forumda konuyu dağıtan, ortamı seviyesizleştiren üyelerin mesajları silinecek ve üye uyarılacaktır. Devam ettirilmesi halinde üye silinecektir.

23) Bu forumu her kesimden insan paylaşımda bulunmak ve bilgi sahibi olmak için takip etmektedir. Lütfen mesajlarımızı yazarken bunu göz önünde bulundurarak bozuk Türkçe kullanımından kaçınalım. Bu tür kelimelerin kullanımı forumda kirlilik yaratmaktadır ve hiçbir üye yazılanları çözümlemek zorunda değildir. Burayı Msn ortamı gibi kullanan üyelerin mesajları silinecek, üye uyarılacak, devam ettirilmesi halinde üye silinecektir.

24) Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından büyük-küçük harf, yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmelisiniz. İnternet ortamında büyük harf kullanmanın bağırmak anlamına geldiğini, noktalama kurallarına uyulmadan yazılan mesajların okunamadığını veya yanlış anlaşıldığını unutmayın.

25) Yardım istediğiniz konularda "ACİL YARDIM" veya "YARDIM LAZIM PLS!" gibi konu başlıkları yerine, yardım istediğiniz konuyu belirtecek uygun bir başlık kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konularla, konunuzun daha az kişi tarafından okunacağını ve daha az yardım alacağınızı unutmayın.

26) Belirli bir uyarı seviyesine ulaşan üyelerin üyelikleri askıya alınır veya üye silinir. Müdahale gerektirecek uyarı miktarı, uyarı türlerine göre değişkenlik gösterebilir.

27) Konu açarken sadece ilgili olduğu bölüme açınız, birden fazla bölümle ilgili gözüken konunuzu sadece en çok ilgili olduğu bölüme açınız. Aksi taktirde, ilgisiz bölüme açılan konular silinecektir.

28) Forum içerisinde başka sitelerle ilgili kötü yorum yapılamaz.

29) Forum içerisinde açık yolla veya özel mesaj yoluyla başka otomobil sitelerinin linklerinin verilmesi, tanıtımlarının yapılması, davette bulunulması yasaktır.

30) Üyeler, başka kaynaklardan edindikleri her türlü bilgi, makale, haber, teknik yazı, çeviri vb. dökümanı forumda yayınlayacakları taktirde, yazının sonuna "Alıntıdır" ibaresini eklemek ve alıntı yapılan kaynağı belirtmek zorundadır.

31) Üyeler, forumda yayınladıkları resim, fotoğraf, video, belge vb. her türlü dökümanın telif haklarından kendileri sorumludur. Yabancı kaynaklı dökümanlarda, site yönetimi dökümanı ekleyen üyeyi kaynaktan izin almış sayar. Forum Yönetimi, forum içinde verilen linklerden ve bu sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

32) Forum içerisinde herhangi bir sitenin belli bir üye tarafından sürekli olarak link yoluyla veya isim belirterek ön plana çıkarılması yasaktır.

33) Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarında yasaklanmış herhangi bir kişi, kurum, kuruluş propagandası yapmak, site yönetiminden izinsiz herhangi bir ticari kuruluşun temsilciliği, bölge bayiliği, distribütörlüğü ile ilgili tanıcı, ve reklam amaçlı faaliyetler içerisinde bulunmak yasaktır. Reklam yayınlama talepleriniz için özel mesaj veya e-mail yoluyla Site Yönetimine başvurmanız gerekmektedir.

34) Özel mesaj yoluyla veya üyelerin bilgilerinden yararlanılarak elde edilen e-posta adreslerine ulaşacak şekilde, sürekli aynı firma ürünlerinin ve markalarının tavsiye şeklinde önerilmesi izinsiz reklam kapsamına girer ve kesinlikle yasaktır.

35) Forumda Site Yöneticilerden habersiz başka bir site/organizasyon haberi verilemez, ilanı veya reklamı yapılamaz.

36) Site organizasyonlarında; trafikte toplu gidiş-dönüşlerde site üyesi olan veya olmayan diğer taşıt kullanıcılarını zor durumda bırakacak, başkalarının ve kendinin can güvenliğini tehlikeye atacak hareketlerde bulunmak, konvoyu bozacak şekilde sürat yapmak, genel trafik kurallarına aykırı araç kullanmak kesinlikle yasaktır. Organizasyonlarda meydana gelebilecek hadiselerden InsigniaTeam.com ve Site Yetkilileri sorumlu değildir.

37) Serbest Kürsü bölümü düşünüldüğü kadar serbest değildir. Bu bölüm Insignia dışındaki diğer otomobil paylaşımları ve üyeleri ilgilendirebilecek konular için açılmıştır. Youtube vb. video paylaşım sitelerine ait videolar açmak için konu açmak yasaktır. Yönetim tarafından gereksiz görülen konular silinecektir. Konu kalabalığı yapan üyeler uyarılacak, tekrar ettirmeleri halinde üyelikleri silinecektir.

38) Forumdaki mesajlarınıza ilgili kurallar çerçevesinde resim ekleyebilirsiniz. Mesajlara resim ekleme yolları ve kuralları için "Fotoğraf Ekleme Yolları & Kuralları" konusunu inceleyiniz.

39) Uzaklaştırılmış bir üyenin affedilmesi, Yöneticiler arasında yapılacak oylama ile belirlenir. Diğer üyelerin bu konuları gündeme getirmeleri yasaktır.İmza ve Avatar Kuralları:

40) Forum Yönetimi, üyelerin imza yada avatarında değişiklik yapma yada silme hakkına sahiptir.

41) T.C. Kanunları dahilinde kurulmuş olan herhangi bir siyasi parti veya sivil toplum örgütü ve spor klüplerinin simgelerini, renklerini, flamalarını ve sloganlarını imza veya avatar olarak kullanmak kesinlikle yasaktır. Kuralı ihlal edenler siteden atılacaktır.

42) Toplumda "belden aşağı" olarak tabir edilen nick, avatar veya imza kullanmak yasaktır ve üye uyarılmadan nick/imza/avatar silinecektir. Aynı üyenin ihlali tekrarlaması halinde, üye forumdan uzaklaştırılacaktır.

43) Forumda imza/avatarın, içeriği yada görüntüsü değil, kişinin paylaştığı bilgi önemlidir. Bu yüzden okumayı zorlaştıran, rengarenk imzalar kullananlar uyarılacak, gerektiğinde müdahalede bulunulacaktır.

44) İnternet ortamında her türlü görsel, forum sayfasının açılmasını geciktirmektedir. Bu yüzden yeterli seviyede gördüğümüz 500x100 piksel genişlikte imza ve 120x120 piksel genişlikte avatar kullanmanız, sizin ve diğer kullanıcılar için forum hizmetinden daha hızlı yararlanmanızı sağlayacaktır. İmza için ±20 piksel tolerans tanınmaktadır. Toleransı aşan kullanıcıların imza yada avatarı kaldırılabilir.

45) İmzalarda gerektiğinde koyu, itatik yada altçizgi özelliği kullanılabilir.

46) İmzalarda uygunsuz bir internet adresine link vermek yasaktır.

47) İmzalarda satış duyurusu yapmak yasaktır.İlan Bölümü ile İlgili Kurallar:

48) Forum Yönetimi, ilan bölümünde satılan ürünlerle ilgili hiçbir mesuliyet taşımaz.

49) Üyeler sitede açtıkları ilanlarda Türk Ticaret Kanunu ile ilgili hususlara ters düşen konularda tamamen kendileri sorumludurlar.

50) İlan bölümünde açılan konularda ürünün kendi fotoğrafının kullanılması kesinlikle zorunludur. Fotoğraflar, ürünün kolay tanımlanması için mümkün olduğunca yüksek kaliteye sahip olmalıdır. Temsili fotoğraf kullanmak kesinlikle yasaktır.

51) Herhangi bir ilanda, ürünün belirtildiği kondisyona sahip olmaması, ilanda belirtilmeyen özürünün çıkması, satıcının parayı aldığı halde ürünü göndermemesi, alıcının parayı göndermemesi durumlarında Site Yönetimi hiçbir mesuliyet kabul etmez. Bu durumlarda ortaya çıkacak herhangi bir soruna site yönetiminin müdahale yetkisi bulunmamaktadır.

52) Herhangi bir üyenin; iç ve dış kaynaklı elde ettiği ürünleri kar amaçlı olarak satış yapmaya çalışması durumunda, üye siteden atılacak ve gerekli görülürse bu üyeler Site Yönetimi tarafından Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığına ve Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığına isim ve kişisel bilgileri verilerek şikayette bulunulacaktır.

53) İlan bölümündeki kurallar Site Yönetimi ve tüm üyeler için geçerlidir. İlgili kuralların suistimali halinde Site Yöneticisi - Üye ayrımı yapılmaksızın üyelikleri sonlandırılacak ve yetkileri elinden alınacaktır.InsigniaTeam.com Yönetimi önceden haber vermeksizin kuralları kısmen veya tamamen değiştirme hakkına sahiptir.

Forum Yönetimi, üye profilindeki tüm bilgileri doğru kabul eder. Bilerek ya da bilmeyerek yazılmış yanlış bilgilerden kaynaklanan her türlü problem InsigniaTeam Yönetiminin sorumluluğu altında değildir.

Site içerisindeki hiçbir mataryel, yazı v.s izinsiz kopyalanamaz, örnek gösterilemez.
Bu kurallara uyulmadığı tespit edilen site, kuruluş ve kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağı bilinmelidir.

Site Yönetimi, üye olmak için yapılan başvuruyu reddetme ve üyeliği iptal etme hakkını saklı tutar.

Üye olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.