Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 T SIDI Arıyorum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
    Ben almışken makyajlı kasa olsun derim. Anladığım kadarıyla bütçeniz de müsait.

O 82.000 lira olan araç 4 ay önce ben araç aldığım dönemde benim de favorilerim'de kayıtlıydı. Ya uzun zamandır satamadı, ya da yüksek fiyatla "ya tutarsa" diye bekliyor. Aklınızda olsun.
    O araç ilanı kalktı maalesef. Satmış olabilir büyük ihtimalle. Bütçe aslında pek müsait değil kredi ile almayı düşünüyorum çoğunu.

Yorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...71379771/detay
      Arkadaşlar bakınıp duruyorum ama bu ilandan daha iyisi yok gibi, illa st olması gerekmiyor ama st içi bej güzel bir araca benziyor. Fleksi ve navigasyon yok. Sonradan navigasyon taktıracağım alırsam. Trabzona gitmeden gezenadama da expertiz yaptırmayı düşünüyorum. Görüşleriniz benim için çok değerli.

Yorum

Resimdeki gibi 4 yerde taş göçüğü varmış. Başka bir kusuru yok diyor.
        Ekli Dosyalar

Yorum

Bu arada bu eski kasalar SIDI değil... Biliyorsunuz değil mi?

Yorum

Doğrusu sidi motor ile ilgili bir bilgim yok. Hiç araştırmadım. Artıları nelerdir bilmiyorum. Eski aracım 2012 1.4 İnsignia ydı

Yorum

SIDI motorun farkı düşük devirde yüksek tork vererek düşük devirlerde kullanıma olanak sağlaması. Hem yapısal olarak hem de bu sayede 180'liklere göre düşük yakıt tüketimi sağlaması. Ancak performans olarak bir tık geride. Bence mükemmel bir motor.

Yorum

Teşekkür ederim bilgi için. Ama ofiyatlara çıkabilmek için yılsonunu beklemem gerekecek.

Yorum

73000' e TR nin en temiz makyajlısını satmıştım. Fİyatlar almış başını gitmiş. Bir daha alacak olsam, 180 cosmo alırdım. Sidi motor ve makyajlı fantaziden ibaret bence.
                  Makyaj' a neyse alışıyorsunuz yada mutluluk veriyor ama, şehir içi tork'u nabayım ben. 100 den sonra standart atmosferikten yarım tık ötede.
                  Ayrıca, 180' likten de bir tık geride demek oldukça yanıltıcı olur. Bütçenizi daha dolu 2013 2012 flexi bir makyajsız 180' ile değerlendirmenizi dilerim.
                  CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                  SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Doğrusu sizin forumda okuduğum kadarıyla çok farklı insignia kullanan biri olarak fikirlerinizi önemsiyorum ama maalesef dediğiniz gibi bir araca denk gelemedim. Bakmaya devam bekliyoruz bakalım.

Yorum

Bunlar göreceli kavramlar... Bana kalırsa da düşük devirde yüksek tork çok daha önemli... Yarış arabası mı alıyorum, sessiz olması, düşük devirde konforlu sürüş sunması çok önemli. 100'den sonra standart atmosferiklere göre yarım tık ötede olduğuna da katılmıyorum...

Yorum

Makyajlı kasanın konfor farkı da cabası...

Yorum

Elbette ufuk bey. Göreceli kavramlar. Saygı duyarım. Tamamen kişisel görüşümü de örnekler ile göstereyim.

Direkt enjeksiyon turbo insgnia 1.6 sidi 9.9 saniye 0-100 değerine sahip. ( otomatik )
                          Gdi direkt enjeksiyon ünite ise i30 olarak 9,9 saniye 0-100 değerine sahip. ( manuel ) Otomatikde belki 1 sn. fark eder. ( turbo yok )
                          Demekki 100 den sonra neredeyse yarım tık ötede olabiliyor. Dikakt edin, gdi de turbo yok.

MAnuel de durum tamamen eşit. Ayrıca otomatik olursa gdi ünite, yarım tık geride bile olabiliyor. Hİç sevmediğim karşılaştırma bu.
                          GDİ ünite, bariz olarak 3000 devirden sonra şahlanıyor. İnsignia ise turbo olmasına ramen nefesi kesiliyor.

Ufuk bey, sessizlik ve şehir içi konfor isterseniz sizi daha başka araçlarda da görmek isteriz. İnsignia şehir içi konforu ortalama olan bir arac.
                          Asıl ruhunun hangi yollarda olduğunu dememe gerek bile yok sanırım.

Fikrim tamamen kişisel görüşüm ve bu güne kadar kullandığım insignia ve diğer araçlara oranla yorumladım.
                          7 opel insignia sahibi olmayı allah nasip etti. Son kasa sidi 170 lik. VE diğerleri çeşitli donanımlarda cosmo / edition 180 BG likler.
                          Gdi üniteli ix35 en son aracımdan bir önceki idi.
                          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya View Post
                            7 opel insignia sahibi olmayı allah nasip etti. Son kasa sidi 170 lik. VE diğerleri çeşitli donanımlarda cosmo / edition 180 BG likler.
                            Gdi üniteli ix35 en son aracımdan bir önceki idi.
                            Sonu ben kaçırmıssım toprağım, onu bilemedim

2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

100'den sonra yarım tık ötede olduğuna hala katılmıyorum. Bugüne kadar kullandığım 1.6 atmosferik hiç bir standart otomobil SIDI'ın 100'den sonraki performansını vermeye yakın değildi. Hatta 2.0 litre Mazda 6'yı bile performans olarak SIDI'dan geride bulduğumu söylemeliyim. Verdiğiniz değerler zaten 0-100 değerleri ki 100'den sonrası için çok bir anlamı yok. Zira Insignia'ların 0-100'leri zaten kötü. (Hele de otomatikse) Bende daha önce 105ps 1.5 DCI Megane 3 ST vardı, 0-100 hızlanması 2.0 CDTI 130ps Insignia ile aynı. Ancak iki araç arasında yolda o kadar bariz bir fark var ki, teknik verileri okumamamış hiç kimse o 2 aracın 0-100'ünün aynı olduğunu tahmin edemezdi. Ben SIDI'ın 100-200 veya 100-160 hızlanmalarda atmosferik 1.6 litrelik araçlarla arasında yarım tık değil belirgin bir fark olacağını düşünüyorum. (Bu değerleri bulabileceğimiz bir kaynak varsa görmeyi çok isterim.)

Ben Almanya'da BMW 218 Active Tourer (veya 216) 1.5 turbo benzinli manuel vites araç kiralamıştım. Araç 136ps ve yüksek hızlarda pek de etkileyici değildi ama alt devirleri canlı olduğu için ben araca bayıldım. Çünkü alt devirlerin canlı olması demek düşük ses, düşük tüketim, daha az vites değişimi ve toplamda daha konforlu bir sürüş demek. Bu da benim için çok büyük bir artı. (Bu arada bahsettiğim aracın da 0-100'ü SIDI'dan iyi ama yolda hiç de öyle hissedilmiyor çünkü yüksek hızlarda SIDI bariz daha hızlı)

Genel olarak beklentilerimiz farklı, o kesin. Bu yüzden SIDI konusundaki bakış açımız da farklı.

Yorum

Şurada Opel'in SIDI motoru anlattığı açıklama var. Eski motorla da kıyaslamış... Son bir bilgi olarak paylaşayım istedim :

http://media.opel.com/media/intl/en/...tion-sidi.html

Yorum

İşleniyor...
                                X